Cezpoľný beh, aspoň v našom ponímaní, je beh v prírodnom prostredí ako potvrdenie súzvuku tela a duše. Výprava Prešovského kraja nesplnila očakávania, keď nikto zo štrnástich účastníkov nevystúpil na stupne víťazov. Nedarilo sa ani našim dievčatám zo Základnej školy Komenského v Starej Ľubovni, ktoré obsadili siedme miesto, aj keď byť siedmou najlepšou školou na Slovensku je úspech. Dievčatá nezvládli mimoriadne náročnú trať s množstvom mokrého a neupraveného trávnatého podkladu, museli zápasiť s neregulárnou dĺžkou trate a čudnými rozhodnutiami neoznačených rozhodcov, keď nikto nevedel, kto je kto na trati pretekov.
Najviac na neporiadok doplatila tretia v cieli Simona Mlynarčíková z Kežmarku, v kategórii žiačok základných škôl, ktorú všetci videli v cieli tretiu, len technický delegát Slovenského atletického zväzu videl skôr v cieli tretry bratislavskej bežkyne. Nepomohli ani protesty, lebo fotozábery z cieľa chýbali akurát v tejto kategórii. Raritou bola údajne dĺžka trate 1500 metrov (minimálna predpísaná dĺžka) i čas prvých štyroch dievčat pod 3:20, čo je čas lepší ako svetový rekord mužov!
Budú majstrovstvá na východe?
Tých "nedorobkov" bolo ešte viac, ale nás tešia vyjadrenia účastníkov krajského kola v Pieninách, že porovnávať krajské kolo so slovenským šampionátom je zbytočné. Riaditeľku pretekov, zástupkyňu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, sme požiadali o možnosť usporiadať slovenské finále u nás, v Starej Ľubovni, aby sme skromne ukázali, že na východe Slovenska sú ľudia schopní a ochotní usporiadať preteky mladých ľudí na slušnej úrovni, v príjemnej atmosfére a v prekrásnom prírodnom prostredí.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš