Štrba po obrátke vstala z mŕtvych

Ako hrali podtatranskí futbaloví piatoligisti.

V. LIGA - S-Z

Vrbov - Uzovce 2:0 (1:0)

Vrbovčania išli do súboja s túžbou bodovať naplno a odpútať sa tak zo samého chvosta tabuľky, čo sa im po kvalitnom výkone aj podarilo. Po úvodnom oťukávaní v 10. minúte po prvýkrát domáci pohrozili, keď L. Dučák poslal presný center na hlavu Michalčíka, no ten namieril loptu iba vedľa brány. V 20. minúte takmer dostal Vrbovčanov do vedenia M. Dučák, ale jeho prudká strela z voleja skončila na spojnici brány. Po polhodine hry sa však už domáci dočkali zaslúženého gólu, keď prízemnou strelou k žrdi z vyše 25 metrov prekonal hosťujúceho brankára Baláž. Po tomto okamihu hostia ožili a domácim hrozili najmä po krídelných akciách, no tie ostali bez efektu. Po zmene strán sa v úvode hra pohybovala v strede poľa. V 60. minúte sa však Vrbovčanom podarilo zvýšiť ich vedenie, keď po autovom vhadzovaní Matalíka si výborne spracoval loptu T. Ondrejka a z otočky prekvapil gólmana hostí. Od tejto chvíle sa hra v poli postupne vyrovnala, pričom Uzovčania sa snažili zaznamenaním kontaktného gólu zdramatizovať stretnutie. Domáci tím sa však so zvýšeným tlakom súpera dokázal úspešne vysporiadať a až do záverečného hvizdu sa mu podarilo svoje zaslúžené víťazstvo i čisté konto udržať.

Góly: 30. Baláž, 60. T. Ondrejka. Pred 250 divákmi rozhodoval Oravec, ŽK: Duda - Antol. VRBOV: M. Ondrejka - Baláž, Pirožek, Kaprál (75. Body), L. Dučák - M. Dučák, T. Ondrejka, Matalík, Leščinský (65. M. Duda) - Michalčík, Malich.

Záborské - Plavnica 1:0 (0:0)

Líder z Plavnice nastúpil do súboja s úmyslom neodísť domov naprázdno, k čomu nebol ďaleko. V prvej polovici merania síl sa hra odvíjala prevažne medzi 16-kami a oba tímy si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevytvorili. Plavničania sa snažili niečo vyťažiť zo svojej kombinačnej hry, ale cez prehustený obranný val súpera sa presadiť nedokázali. Po obrátke sa tempo hry o niečo zrýchlilo a hostia čoraz častejšie nepríjemne zatápali Záborčanom. V 70. minúte sa azda v najväčšej príležitosti Plavničanov ocitol striedajúci Jacko, ale zoči-voči gólmanovi sa nepresadil. O dve minúty nato mal gól na kopačke Mariančík, no jeho prudkú strelu a následnú dorážku domáci brankár zneškodnil. V 78. minúte však hostia na svoje nevyužité príležitosti kruto doplatili, pretože po prísne nariadenej penalte rozhodol o víťazstve hostiteľov Desiatnik. V závere duelu sa však hostia nevzdávali a v snahe vyrovnať vrhli všetky sily do útoku. Boli to však, naopak, domáci, ktorým sa v poslednej minúte takmer podarilo pridať druhý gól, ale Mindžák po rýchlom protiútoku do otvorenej obrany svoj tím podržal. Vzhľadom na celkový priebeh merania síl by deľba bodov bola oveľa spravodlivejšia.

Gól: 78. Desiatnik (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Guľko, ŽK: Kozma, Semančík - Hricko, L. Figura, Ján Pavlišin, Jacko. PLAVNICA: Mindžák - Vandžura (65. Jacko), Ján Pavlišin, Jo. Pavlišin, Varga - L. Figura (70. Grajzinger), R. Pavlišin, Hricko, Janič (46. Pekár) - Mariančík, Matej.

Čirč - Malcov 3:1 (2:0)

Domáci sa nebojácne pustili do svojho súpera a už v prvej päťminútovke sa mohli dostať do vedenia, ale Michal Pyda, Milan Pyda a Kačmarčík svoje tutovky nevyužili. Svoju neustálu ofenzívnu prevahu však Čirčania predsa len korunovali v 23. minúte ukážkovým gólom, ktorý nadchol aj početnú divácku kulisu. Po autovom vhadzovaní Gajdoša predĺžil Milan Pyda loptu hlavou na Kačmarčíka a jeho následnú prihrávku zakončil vynikajúcou strelou z prvej z vyše 30 metrov do šibenice Sovič. V 26. minúte mohol zvýšiť náskok hostiteľov z priameho kopu Kačmarčík, no jeho prízemná strela mierila iba tesne vedľa brány. V 34. minúte sa už ale Čirčania tešili z gólovej poistky, keď Michal Pyda poslal spätnú prihrávku T. Pydovi a jeho následný dlhý center z obrannej línie dokonale zu žitkoval Kačmarčík. V 40. minúte mohli viesť hostitelia už rozdielom triedy, keď po ľavej strane potiahol loptu Milan Pyda, no jeho prihrávku zakončil Michal Pyda len strelou do brankára. Po zmene strán domáci naďalej pokračovali v útočnej aktivite a v 59. minúte sa im podarilo zvýšiť svoj náskok už na rozdiel triedy. Po individuálnej akcii J. Čerkala posunul hlavou loptu na Dopiráka, ktorého v pokutovom území zastavil jeden z hráčov hostí nedovoleným spôsobom a nariadenú penaltu sám faulovaný bezpečne premenil. Po tomto okamihu sa domáci s vedením uspokojili, čo hostia v 77. minúte využili na skorigovanie svojej prehry, keď z priameho kopu prekonal T. Šimu Gduľa. V 80. minúte mohol ešte prikrášliť víťazstvo domácich Kačmarčík, ale po prihrávke od T. Pydu poslal loptu iba nad bránu.

Góly: 23. Sovič, 34. Kačmarčík, 59. Dopirák (z 11 m) - 77. Gduľa. Pred 400 divákmi rozhodoval Šoltés, ŽK: Dopirák - Kaščák 2, Zajac, ČK: Kaščák. ČIRČ: T. Šima - J. Čerkala, T. Pyda, Mil. Pyda, Gajdoš - Dopirák, Gmitro, Kačmarčík, Mich. Pyda - J. Gomoľák, Sovič (83. J. Kravec).

Sp. Bystré - Štrba 2:2 (2:0)

V podtatranskom derby sledovali diváci stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom mali herne jasne navrch domáci. ”Kubašania” v ňom dominovali a do vedenia išli v 17. minúte. Po rohovom kope hostí sa k lopte dostal Vernarec, ktorý ju posunul Šusterovi a ten po brejku rozvlnil sieť. Aj v ďalších minútach mali viac z hry domáci, šance však zahadzovali. Najprv hlavou netrafil Jurčo, v 22. minúte tesne minul aj Kic. V 28. minúte sa už ale hostiteľom podarilo zvýšiť svoj náskok, keď po individuálnej akcii Kica a jeho následnom centri sa od žrde podarilo skórovať Hoššovi. Na konci úvodnej polhodiny potom ešte hlavou netrafil medzi tri žrde Šuster. Po obrátke domáci prestali hrať a iniciatívu prevzali hostia. Tým sa však ešte v 35. minúte zranil brankár Konček a od 52. minúty ho v bránke nahradil hráč z poľa Giblák. V 56. minúte ušiel po krídle Maník a po jeho centri do päťky sa zblízka presadil Bednarčík. Štrbania vycítili šancu a v 71. minúte už bolo vyrovnané, keď Lajčák exportnou strelou z 28 metrov trafil priamo do šibenice. V závere mali šancu na strelenie víťazného gólu oba celky, ale na deľbe bodov sa už nič nezmenilo.

Góly: 17. Šuster, 28. Hoššo - 56. Bednarčík, 71. Lajčák. Pred 150 divákmi rozhodoval Rezanka, ŽK: Gažura, Pamula, Giblák, Maník (všetci Štrba). SP. BYSTRÉ: Bendik - Olexa, Meliš, Ebringer, Legát - Hoššo, Kic (68. Michna), Krišanda, Vernarec - Šuster, Jurčo. ŠTRBA: Konček (52. Garajček) - Gažura, Otčenáš (71. Giacko), Brezina, Pamula - Lajčák, Giblák, Hurajt, Levocký - Maník (85. Kováč), Bednarčík.

Hranovnica - Š. Dravce 2:1 (2:1)

Domáci začali veľmi zle a už v 3. minúte prehrávali. Po hrubej chybe domáceho stopéra a následnej nakopnutej lopte sa do zakončenia dostal hosťujúci Kocurko a z 5 metrov otvoril skóre. Hranovničania po tomto momente prevzali iniciatívu a vytvorili si tlak. V 22. minúte sa dočkali vyrovnania, keď po kombinačnej akcii sa krížnou strelou z 12 metrov presadil Džubák. Podtatranci pokračovali v nápore, no Džubák ani Petruľa svoje šance nepremenili. V 37. minúte už ale bolo 2:1, keď po centri Džubáka M. Gajan zblízka hlavou rozvlnil sieť. V závere polčasu ešte pohrozil Maly, no jeho pokus z diaľky gólman Šarišanov kryl. Aj po obrátke mali hru v rukách domáci. V 58. minúte sa rútil sám na hosťujúceho brankára Knižka, ale trafil iba do neho. Onedlho podobne vnikol z ľavej strany do šestnástky Džubák, no tiež stroskotal na brankárovi súpera. V 75. minúte v prečíslení M. Gajan neprihral lepšie postavenému Petruľovi, ale nedôrazne zakončil. V závere sa domáci dosť nepochopiteľne stiahli do obrannej ulity a najtesnejšie víťazstvo si už ustrážili.

Góly: 22. Džubák, 37. M. Gajan - 3. Kocurko. Pred 100 divákmi rozhodoval Gálik, ŽK: Maly, Brož, Knižka - Štefčák, Haborák. HRANOVNICA: Lipták - Šavel, Staššik, Maly, M. Gajan - Brož, Džubák, Oravec (37. Husár), Petruľa - Knižka, R. Gajan.

Autor: riso, mdc