SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Podľa slov vedúcej kancelárie primátora mesta Andrey Jančíkovej, podujatie pozostáva z viacerých akcií. Prvou z nich je netradičná hodina dejepisu určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl. Skladá sa z dvoch častí. Prvá časť hodiny pozostáva z prehliadky Provinčného domu a druhá z prehliadky Radnice.
Súčasťou je aj dnešné oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov spišskonovoveských škôl, ako aj diskusné fórum v koncertnej sieni Reduty o pálčivých problémoch mladých ľudí v meste a problémoch mesta s mladými ľuďmi. Pripravená je aj netradičná hra Tetrahomo pre 4-členné družstvá SŠ podľa princípov stredovekých filozofií, chápajúcich človeka ako skladačku srdca, rozumu, tela a duše. Zajtrajšok bude patriť pokusu o slovenský rekord vo vytvorení najdlhšej cestovinovej reťaze, volejbalovej súťaži i módnej prehliadke. Nebudú chýbať ani talenty z kastingov Aj Spiš má talent. Súčasťou bude aj prezentácia jednotlivých škôl či módna prehliadka. "Genius temporis bude pokračovať ak víkendovým programom. Pre širokú verejnosť je pripravený bohatý kultúrny program v sobotu a nedeľu v nákupnom centre," dodala A. Jančíková.
Autor: šim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš