Obeť navštívila svojho útočníka. Aj tak sa dá nazvať stretnutie Jána Ryboviča z Podhorian s medveďom, ktorý na neho v Tatranskej Javorine v apríli pri práci s drevom zaútočil a spôsobil mu vážne zranenia.
TATRANSKÁ LOMNICA. Bol to prvý vážnejší útok medveďa za posledné roky. Ján bol niekoľko týždňov práceneschopný. Utrpel viacnásobné poranenia na ramene, zadnej časti stehna, krku a zadnej časti hrudníka, ktoré niesli stopy po pazúroch a zuboch zvieraťa.
Lesníci po odstrele poskytli medveďa do múzea v Tatranskej Lomnici ako exponát. A tak sa obeť, ale tentoraz už bez obáv, mohla opäť stretnúť so svojím útočníkom.
"Ničím som ho vtedy neprovokoval, zaútočil na mňa zozadu. Padli sme do rokliny, kde ma hrýzol na viacerých častiach tela. Boli to minúty, neviem, koľko presne to trvalo. Myslel som si vtedy, že je so mnou koniec, že to neprežijem," spomína na krušné chvíle otec niekoľkých detí.
Ján je rád, že medveď je teraz v múzeu a nemôže tak už nikoho ohroziť. "Do hory sa už bojím ísť sám, ale na to miesto sa chystám vrátiť. Ale to len, keď budeme viacerí, sám určite nie."
Na otázku, či už medveďovi odpustil, odpovedal s jemným úsmevom: "Áno."
Autor: toti
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš