Korzár logo Korzár Spiš

V Kežmarku padlo kvôli voľbám trestné oznámenie

V Kežmarku malo počas volebného dňa dôjsť k zvážaniu Rómov do volebných miestností. Zapisovateľka okrskovej volebnej komisie podala aj trestné oznámenie.

KEŽMAROK. V Kežmarku malo počas volebného dňa dôjsť k zvážaniu Rómov do volebných miestností. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Karnišová informovala, že bol podaný podnet, podľa ktorého mali byť Rómovia zvážaní do volebnej miestnosti v Základnej škole Nižná brána.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zapisovateľka okrskovej volebnej komisie v Kežmarku podala aj trestné oznámenie ohľadom porušovania priebehu volieb.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Karnišová informovala, že policajná hliadka bola v podvečerných hodinách preveriť podnet.

"Reálne tam k ničomu nedošlo, keď tam prišla hliadka, bol tam kľud, ale aj napriek tomu zapisovateľka trvala na tom, že chce podať trestné oznámenie," povedala Karnišová. Hliadka trestné oznámenia prijala a zaznamenala, prípad sa bude vyšetrovať.

SkryťVypnúť reklamu

V Poprade sa podozrenie nepotvrdilo

Okrem toho bola telefonicky podaná aj sťažnosť, že vo volebnej miestnosti Poprad-Matejovce sa nachádzal neznámy muž s podozrivým lístkom, ktorý mal údajne voličov ovplyvňovať, koho majú voliť. Z volebnej miestnosti sa mali tiež vynášať volebné lístky aj s obálkami do vedľajšej miestnosti. Karnišová uviedla, že aj tento prípad polícia preverila, žiadne porušenie zákona však príslušníci policajného zboru nezistili.

"Hliadka zistila, že žiadne takéto podozrivé konanie tam nebolo, zrejme to bol výmysel, podozrivé konanie nezaznamenala ani mestská a štátna policajná hliadka," doplnila Karnišová.

Problémy s voľbami sú pravdepodobne aj v obci Havka, kde podľa neoficiálnych informácií voľby nebudú platné. Voliči si mali zvoliť päť poslancov, ale krátko pred začiatkom volieb traja zo siedmich kandidátov z volieb odstúpili. Počet kandidátov na poslancov tak zrejme nebude dostatočný.

SkryťVypnúť reklamu

Všetko dôležité o komunálnych voľbách na východnom Slovensku nájdete tu.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 869
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 677
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 460
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 7 581
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 657
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 306
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 575
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 522
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu