Juniori vonku bez bodu, dorast doma aspoň tri body

Juniori základnú časť súťaže skončili, vonku nezískali ani bod a tým sa dostali na predposledné miesto v tabuľke. Dorastenci bojovali o body doma, Košiciam podľahli a Prešov pokorili.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Žiaci ŠHT bojovali s chlapcami z Popradu, U 15, U 14 a U 12 víťazne, prehrali iba žiaci U 13. Prípravky hrali víťazné zápasy v Poľsku a Nowym Targom. Ženy si v 1. lige poradili doma s Banskou Bystricou a sú na čele 1. ligy.
Výsledky, extraliga juniorov: U 19: Košice – Spišská Nová Ves 3:2 (2:0,0:1,1:1), Smolen, Pisio. U 19: Žilina – Spišská Nová Ves 3:2 (2:1,1:0,0:1), Drevený, Belluš.
Branislav Kohutiar - tréner SNV: „Do prvej tretine v Košiciach v sobotu sme nenastúpili koncentrovaní, prehrali sme ju 0:2. Potom sme v druhej a tretej tretine zlepšili pohyb, čo bolo veľmi dôležité, keďže Košice sú mimoriadne kvalitné mužstvo. Dali sme gól na 1:2, čo nás trochu dostalo do zápasu a chlapci do samotného záveru bojovali o body. Dostali sme dosť nešťastne gól na 1:3, ale znovu sme sa vrátili gólom do zápasu a do konca tretej tretiny sme ešte chceli niečo so zápasom spraviť. Ale gól sa nám už nepošťastilo dať. Mrzí nás len to, že sa nám zranil náš obranca Džerenga, ktorý má podľa všetkého zlomenú sánku a pri našom úzkom kádri je to citeľná strata.

V nedeľu nás v Žiline čakal ťažký zápas, pretože sme jednak vo včerajšom zápase stratili veľa síl a jednak sa nám zranili včera dvaja hráči. Bolo to náročné, pretože sme hrali na desiatich útočníkov a štyroch obrancov. V priebehu zápasu sa nám zranili ďalší traja hráči a dohrávali sme potom na dve päťky. Treba sa poďakovať chlapcom za to, že vydržali až do konca zápasu, aj keď hra samotná nebola taká, akú by sme chceli a predstavovali si, ale o body sme hrali prakticky až do samého záveru zápasu. Džerenga, chvalabohu, nemá sánku zlomenú, len má osem vnútorných stehov, vyzeralo to na horšie, ale je našťastie v poriadku.“

Extraliga dorastu

U 17: Spišská Nová Ves – Košice 4:5 (1:3,1:1,2:1), Hamrák 2, Klinga, Muránsky.
U 17: Spišská Nová Ves – Prešov 4:0 (1:0,1:0,2:0), Barilla 2, Gonda, Cvengroš.
Martin Šiška – tréner SNV: „V tomto zápase akoby sa opakoval priebeh z posledného vzájomného zápasu s Košicami, no len s tým rozdielom, že sa hralo na našom domácom ľade. Košičania sú veľmi dobrí korčuliari, veľmi technicky vyspeli. Opäť nám dokázali streliť na úvod tretiny tri rýchle góly a tým vyhnali nášho brankára Pisia z brány. Vymenil ho mladý Godla. Od tohto momentu sme sa postupne dokázali vrátiť do zápasu. Stiahli sme náskok súpera na rozdiel jedného gólu, no už ani v závere pri hre bez brankára sme nedokázali vyrovnať. Tento zápas nás veľmi mrzí.

Výsledok s Prešovom vôbec nezodpovedá ľahkému priebehu zápasu. Dovolím si povedať, že víťazstvo bolo tvrdo vydreté. Chlapci sa počas zápasu pasovali s častými hernými výpadkami, čo sme im v prestávkach často pripomínali a opakovane žiadali o ich elimináciu. Aj napriek tomu, že sa nám zranili kľúčoví hráč (Klinga, Kucirko, Dulák), chlapci ukázali, že kolektívnym výkonom a obetavosťou dokážu vyhrať a každým súperom.“

Výsledok, 1. liga starších žiakov:
U 15: Spišská Nová Ves – Poprad 3:2 (1:1,1:1,1:0), Hamráček 2, Zakopjan.
Ján Bednár – tréner SNV: „Hostia začali aktívnejšie, rýchlejšie a hneď na začiatku zápasu dali úvodný gól. Naši hráči sa postupne dostávali do stretnutia. Vypracovali sme si čisté gólové príležitosti, ktoré si pýtali gól, no nedali sme, naopak, skórovali sme, keď to nik nečakal. Každá tretina bola herne aj výsledkovo vyrovnaná, okrem tretej, ktorú sme vyhrali 1:0 V posledných dvoch minútach hrali hostia presilovú hru šesť na štyroch, ale veľkou obetavosťou to naši chlapci zvládli. V zápase nás podržal výkon nášho brankára.“
U 14: Poprad – Spišská Nová Ves 3:6 (1:1,0:2,2:3), Polomský 3, Zwick, Lesňak, Jánoš.
Ladislav Karaffa – tréner SNV: „Chlapci podali zodpovedný výkon, teší ma, že dodržali všetky taktické pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali. Ak budú hrať tak, ako proti Popradu, tak ich výkon určite bude stúpať. Pochvalu si zasluhuje celý kolektív, od brankára až posledného hráča našej zostavy.“
Výsledok, 1. liga mladších žiakov: U 13: Spišská Nová Ves – Poprad 0:15 (0:3,0:8,0:4).
František Gonda – tréner SNV: „ Na súpera z Popradu sme sa dobre pripravili, vedeli sme, čo nás čaká, lebo je to jedno z najlepších mužstiev súťaže. Prvých osem minút vyzeralo podľa našich, chlapci dobre korčuľovali so súperom, nedovolili mu nič. Trvalo to dotiaľ, dokiaľ sme nedostali prvý gól. Potom sa to pokazilo. Potom naše mužstvo odišlo a vrátilo sa do starých koľají našej hry. Súperovi sme nechali veľa priestoru, čo mu umožňovalo svoju kombinačnú hru, ktorú okorenil dobrým zakončovaním. Spokojný som s prvými dvoma päťkami, tretia naša päťka bola slabšia.“

U 12: Poprad – Spišská Nová Ves 3:11 (0:2,0:4,3:5), Karaffa 4, Kristian 4, Bodák, Nechaj, Zelenický.
Ľubomír Jetš – tréner SNV: „Naši šiestaci predčili domáceho súpera vo všetkých smeroch. V úvode stretnutia dobre zachytal náš brankár. V prečísleniach a kombinačných akciách sme dávali góly. V závere pod dojmom vysokého víťazstva prišli naše chyby a súper výsledok skorigoval.“
Prípravky:
U 11: Nowy Targ – Spišská Nová Ves 14:15 (3:4,4:7,7:4), Pokuta 5, Karaffa 4, Moskaľová 2, Jakubec 2, Jendral, Soveľ,
U 10: Nowy Targ – Spišská Nová Ves 10:19 (5:9), Klempár 4, Tauber 3, Džerenga 2, Hvizdoš 2, Šaeišský 2, Bača 2, Hromjak 2, Slivka, Ludányi,
František Gonda – tréner SNV: „Mužstvo zahralo v Poľsku veľmi dobre a hlavne B družstvo, ktorému sa darilo hlavne v útočnej činnosti, chlapci dávali veľa gólov.“
Výsledok, 1.liga žien: Spišská Nová Ves - Banská Bystrica 9:1 (1:1,4:0,4:0), Sroková 2, Výbošťoková 2, Suráková, Plencnerová, Majkuthová, Muchová, Turcsanyiová.

1.HC Sp. N. Ves 9 9 0 0 0 82:17 29
2.MHK Martin 9 7 0 0 2 49:13 24
3.Topoľčany 9 6 1 0 2 42:25 22
4.ŠKP Poprad 9 6 0 0 3 47:26 21
5. Prešov 9 4 0 1 4 32:26 14
6.ŽHKm Zvolen 9 2 0 0 7 18:53 7
7.B. Bystrica 9 1 0 0 8 13:53 3
8.Turč. Teplice 9 0 0 0 9 3:73 0