Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Líder uštedril DAT-u debakel

Po dvojtýždňovej pauze pokračovala cez víkend futsalová liga vo Vyšných Ružbachoch piatimi zápasmi. Colo Colo a Ihľany si po futsalovej prestávke schuti zastrieľali, Tiamo s prehľadom vedie.

VYŠNÉ RUŽBACHY. V prvom dueli na seba narazili družstvá zo stredu tabuľky, ktoré sa však určite nevzdávajú boja o medailové pozície, a to Colo Colo a Hniezdne. Víťazi prvého ročníka začali duel lepšie a už do prestávky vyhrávali pomerne vysoko 5:0. V druhom polčase herne trochu poľavili, ale nakoniec sa im aj tak podarilo nečakane vysoko zdolať svojho súpera takým istým gólovým rozdielom ako v prvej polovici zápasu. Hetrik za Colo Colo zaznamenal Kroták a výraznou mierou tak pomohol svojmu kolektívu k dôležitej výhre. V druhom meraní síl čakali diváci vyrovnaný súboj medzi doposiaľ neporazeným družstvom Ohne a Ihľanmi, ktoré by dozaista chceli minimálne obhájiť minuloročné tretie miesto. Ohne však nenaplnili očakávania divákov a oba polčasy prehrali zhodne rozdielom triedy 1:4. Za víťazný tím Ihlian sa strelecky blysol Hajostek štyrmi gólmi.

V nedeľnom prvom zápase sa diváci tešili hlavne na súboj prvého s druhým, Tiamo - DAT. Defenzívna taktika DAT-u dvanásť minút slávila úspech, ale po prvom góle Dlugoša sa ihneď rozpadla a do polčasu bolo o víťazovi už prakticky aj rozhodnuté. Tiamo ho vyhralo poltuctovým rozdielom, keď navyše do týchto chvíľ neinkasovalo ani jediný gól. V druhej polovici predvádzalo Tiamo naďalej ukážkový futsal a ich gólostroj sa zastavil napokon až na čísle 15. Keďže brankár Bičuš si až do samého konca udržal čisté konto, víťazstvo dominátora a lídra súťaže malo o to sladšiu príchuť. Do tohto tímu sa po zranení vrátil kanonier Matúš Mariančík a piatimi gólmi si upevnil prvé miesto v tabuľke strelcov. V zápase medzi TSS a CVČ sa čakalo hladké víťazstvo TSS, avšak húževnatí mladíci favorita mierne potrápili a do prestávky prehrávali iba o gól 1:2. V druhej polovici sa TSS dokázal herne presadiť až v závere a stretnutie napokon vyhral rozdielom triedy 5:2. V poslednom zápase videli diváci ružbašské derby medzi DFK a Starými pánmi. Duel začal lepšie skúsenejší tím Starých pánov a už do prvého polčasu viedli hladko 5:0. V druhej polovici sa však už osmelili aj mladíci DFK a celkový výsledok napokon kozmeticky upravili na konečných 6:3.

Výsledky

Ohne - FK Ihľany 2:8, góly: Kaleta, Koneval - Hajostek 4, Špirko 3, D. Tomeček, Starí páni - DFK Vyšné Ružbachy 6:3, góly: Minčík 2, Sekelský, Abrahamovský, D. Sčensný, Urbanec - Gerčák 2, Kišš, Tiamo - DAT 15:0, góly: Matúš Mariančík 5, Maroš Mariančík a Dlugoš po 3, Hricko 2, Kuľanda, Čupka, TSS - CVČ Podolínec 5:2, góly: T. Janič 2, L. Janič, Grajzinger, Varchola - Zavacký, Šťasný, Hniezdne - Colo Colo 2:9, góly: M. Selep, Folvarčík - Kroták 3, Vašaš a Zima po 2, Galajda, Marhefka.

11. DFK V. Ružbachy 7 0 0 7 15:70 0

Najlepší strelci: Matúš Mariančík 22 gólov, Maroš Mariančík 14 gólov (obaja Tiamo), Michlík (DAT) 12, Marek Selep (Hniezdne) a Hajostek (Ihľany) po 10.

Program ďalšieho kola - sobota: 17.00 hod.: DAT - Ohne, 17.50: DFK V. Ružbachy - CVČ Podolínec, 18.40: Ohne - TSS, nedeľa: 14.00: Starí páni - Tiamo, 14.50: FK Ihľany - Colo Colo.