Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel
DRUŽSTVO OHNE VO SVOJICH DUELOCH TOTÁLNE ZLYHALO

Tiamo naďalej pokračuje s čistým štítom

Ružbašská liga vo futsale pokračovala cez víkend ďalším v poradí už siedmym kolom. Vôbec sa v ňom nedarilo družstvu Ohne, ktoré prehrali oba svoje zápasy.

VYŠNÉ RUŽBACHY. V tom prvom nestačilo na kolektív DAT-u, ktorému podľahli až poltuctovým rozdielom 1:7. Na prvý gól Michlíka ešte Ohne reagovali vyrovnaním, ale v ďalšom nervóznom priebehu už nedokázali zastaviť takticky hrajúci DAT. Strelecky sa opäť zaskvel kanonier Michlík, ktorý zaznamenal 4 góly. Druhý duel družstva Ohne tentoraz proti TSS mal už oveľa jednoznačnejší priebeh. Polčas vyhralo TSS 4:0 a výrazne prevyšovalo herne svojho súpera. Až v druhej polovici sa po slabšej koncentrácii dostali k slovu aj Ohne a kozmeticky sa im podarilo zmierniť vysokú prehru dvoma presnými zásahmi na 2:10. V tomto zápase sa blysol predovšetkým Drahovský, ktorý bol pri streleckej chuti a nastrieľal 5 gólov. V súboji medzi dorastencami DFK Vyšné Ružbachy a CVČ Podolínec videli diváci meranie síl, v ktorom sa pravdepodobne rozhodlo, kto bude na chvoste tabuľky. Stretnutie začalo lepšie CVČ, keď Birošik otvoril skóre, ale Diňa ešte do polčasu dvomi gólmi naklonil misky váh na stranu domácich DFK. Po obrátke sa dvoma gólmi dokázal presadiť aj Zolnerčík a na druhej strane pridal svoj ďalší Birošík a 30 sekúnd pred koncom ešte zdramatizoval inak dramatický súboj Marhefka. DFK však nakoniec získal cenné tesné víťazstvo nad CVČ 4:3 a čierny Peter tak zostal v rukách mladíkov z Podolínca. V poobedňajšom nedeľňajšom zápase sa favorit Tiamo opäť pomalšie rozbiehal a po ôsmich minútach prehrával so Starými pánmi 1:0. Prekvapenie sa však v ďalšom priebehu stretnutia ale nekonalo a úradujúce Tiamo vyhralo tentoraz napokon "len" poltuctovým rozdielom 8:2. Vyrovnaný a napínavý zápas videli diváci medzi Ihľanmi a Colom Colom. Do stretnutia lepšie vstúpili Ihľany, keď sa im podarilo otvoriť skóre zápasu. Do polčasu stačilo ešte Colo Colo vyrovnať a vypracovať si ďalšie množstvo šancí, ktoré však zostali nevyužité. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Colu,
ktoré dvakrát viedlo, ale napokon po hrubých chybách v obrane jeho hráči zápas nezvládli a prehrali tesne o gól 3:4.

Výsledky 7. kola: DAT - Ohne 7:1, góly: Michlík 4, Skyba, Žoldák, Konkoľ - Kaleta, DFK V. Ružbachy - CVČ Podolínec 4:3, góly: Diňa a Zolnerčík po 2 - Birošík 2, Marhefka, FK Ihľany - Colo Colo 4:3, góly: Hajostek 3, M. Tomeček - Kroták, Habiňák, Ja. Zajac, Ohne - TSS 2:10, góly: Čanda, Kaleta - Drahovský 5, Kopkáš 2, Varchola, Haborák, Grajzinger, Starí páni - Tiamo 2:8, góly: Sekelský 2 - Čupka 3, Dlugoš a Hricko po 2, Mar. Mariančik.

11. CVČ Podolínec 7 0 1 6 17:52 1

Najlepší strelci: Matúš Mariančík 22 gólov (Tiamo), Michlík 16 (DAT), Maroš Mariančík 14 (Tiamo), Hajostek 13 (Ihľany), Marek Selep 10 (Hniezdne), Dlugoš 10 (Tiamo).