Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Neúspešná séria novoveských volejbalistiek

Ženy prehrali v sobotu na Spojoch Bratislava v nešťastnej koncovke 2:3 a v nedeľu v Senici jasne 0:3. Juniorky uhrali doma proti Liptovskému Hrádku iba 1 set. Kadetky i žiačky mali voľno.

SP. NOVÁ VES.

Nešťastná prehra

Ženy Spišskej Novej Vsi nie a nie vyhrať. Keď sa Spišiačkam nepodarilo ani na Spojoch, potom to bude inde o to ťažšie. Spišiačky začali výborne a úvodný set vyhrali po dobrej hre na 22 bodov. Potom si vybrali slabšiu chvíľku a v druhom sete jednoznačne dominovali domáce hráčky. V treťom sete viedli Spišiačky už 23:20, aby ho potom prehrali po boji 24:26. Štvrtý set bol opäť s jasnou dominanciou spišskonovoveských hráčok, a tak sa po stave 2:2 na sety hral rozhodujúci 5. set. V ňom viedli Spišiačky už 14:11, mali mečbol aj za stavu 16:15, ale nevyhrali. Napokon sa z víťazstva tešili Bratislavčanky. Aj napriek prehre a výhre Žiaru nad Žilinou, boli Spišiačky ešte po sobote na 4. mieste v tabuľke, ale už len o sety pred Žiarom.

Výsledok, extraliga, ženy – 19. kolo: Spoje Bratislava – VK Spišská Nová Ves 3:2 (-22,5,24,-14,18).
Základná zostava: Böhmerová, Slančová, Olejníková, Becková, Fabiniová, Bajtošová, Libero: Sukeníková, striedali: Javorská, Tomašeková, Harčárová.

Tréner žien VK SNV Stanislav Vartovník: „Hrali sme dobre štyri sety z piatich a napriek tomu sme nevyhrali. Dievčatá bojovali a mali viacej z hry, víťazstva sme sa však dnes nedočkali.“

Po nešťastnej prehre v sobotu na Spojoch hrali Spišiačky ďalšie kolo hneď v nedeľu v Senici. Hneď na úvod treba konštatovať, že sa im vôbec nič nedarilo a ani nepodarilo. Prehrali bez zisku jediného setu hladko 3:0. V hre sa im nedarilo takmer nič a Seničanky ich prevýšili na všetkých postoch a vo všetkých činnostiach, takže zvíťazili zaslúžene. Výhrou sa Senica dostala na 4. miesto a posunula Spišiačky na 5. miesto v tabuľke len o sety pred Žiar nad Hronom. Základná zostava: Böhmerová, Slančová, Olejníková, Becková, Fabiniová, Bajtošová, Libero: Sukeníková

Striedali: Javorská, Tomašeková, Harčárová

Výsledok, extraliga, ženy – 20. kolo: VK Senica Bratislava – VK Spišská Nová Ves 3:0 (15,23,18).
Tréner žien VK SNV Stanislav Vartovník: „Po včerajšej prehre sa dievčatá nedokázali pozbierať tak, aby boli Senici rovnocenným súperom. Dnes sa nám nedarilo vôbec nič a ani jedna hráčka nepotiahla ostatné.“

1.COP Nitra 20 17 3 55:24 37
2.UKF Nitra 20 16 4 53:28 36
3.Pezinok 20 15 5 52:34 35
4.Senica 20 8 12 39:42 28
5.Sp Nová Ves 20 8 12 40:44 28
6.Žiar 20 8 12 34:43 28
7.Spoje Bratislava 20 4 16 27:55 24
8.Žilina 20 4 16 23:53 24