Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Napriek trápeniu Popradčanky úspešné

Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala ďalším kompletným kolom.

POPRAD. Popradské hokejistky sa predstavili na domácom ľade a ich súperkami boli hráčky Topoľčian. Jasným favoritom boli domáce dievčatá, o čom svedčí aj fakt, že hostky pricestovali na tento duel iba s desiatimi hráčkami.

V úvode zápasu však, paradoxne, začali lepšie hráčky z Topoľčian, keď v 1. minúte zásluhou Sedlárovej otvorili gólový účet stretnutia.

Domáce hokejistky sa o vyrovnanie postarali až v 18. minúte, keď početnú výhodu domácich využila Bednárová. Zvýšený hlas v kabíne po prvej tretine priniesol do radov “kamzíčok” v úvode prostrednej časti hry svoje ovocie v podobe vedúceho gólu. O ten sa postarala v 21. minúte Galajdová. Ich radosť však netrvala dlho. V 22. minúte prekonala dobre chytajúcu Budajovú Mikesková, keď využila chybu v obrane domácich hokejistiek. Domácim hráčkam viazla kombinácia a ich hra pripomínala herné trápenie a aj preto oba tímy odchádzali do šatní za nerozhodného stavu. Aj poslednú tretinu začali lepšie domáce hokejistky, keď ich lavičku potešila vedúcim gólom v 42. minúte Obercianová. Tá istá hráčka poslala svoj tím do dvojgólového vedenia v 56. minúte. Gólový účet stretnutia uzavreli hosťujúce hráčky. V 60. minúte sa do listiny strelkýň zapísala Mináriková.

“I keď to nebol výkon podľa našich predstáv, aj tak chcem dievčatám poďakovať za ich bojovnosť, najmä v poslednej tretine. Samozrejme, musím vyzdvihnúť aj výkon súperiek, ktoré prišli v oklieštenej zostave. Ich snaha vyplývala z toho, že nám chceli oplatiť svoju domácu prehru. Určite spokojný môžem byť len s bojovnosťou, ale taktiež je tu veľa čo vyčítať. Dievčatá v niektorých fázach nedodržali to, o čom sme hovorili v kabíne pred zápasom, čo bolo podmienené podcenením súpera, keďže vedeli, v akej zostave Topoľčany pricestovali. S výsledkom som spokojný, no s herným prejavom vôbec nie,” komentoval výkon svojich hráčok ich tréner Peter Gápa.

FAKTY

HK Poprad - HC Topoľčany 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: Obercianová 2, Bednárová, Galajdová - Sedlárova, Mikesková, Mináriková. Vylúčenia: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Pred 101 divákmi rozhodovali Findurová - Gavalier, Ma. Gajdoš.