Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia

Futsal: TSS sa zaskvel lekciou z efektivity

Cez víkend pokračovala ďalšími zápasmi futsalová ligy vo Vyšných Ružbachoch.

VYŠNÉ RUŽBACHY. V piatich stretnutiach boli diváci svedkami vcelku vyrovnaných meraní síl. Výnimkou bol iba prvý duel, v ktorom TSS porazili Starých pánov až dvojciferným rozdielom, pričom neinkasovali (11:0). V tíme TSS sa strelecky zaskveli Stefčák so štyrmi gólmi a hetrikom Foľvarský a Haborák.

V ďalšom zápase sa favorit Ihľany dlhšie trápil s posledným družstvom CVČ, ale postupom času dokázal predsa len otupiť bojovnosť mladíkov, ktorých napokon zdolal 6:2.

Azda o najväčšie prekvapenie nielen kola, ale aj celej súťaže sa postarali tentokrát mladíci DFK Vyšné Ružbachy, ktorí si v súboji s DAT-om pripísali cenný bodík po remíze 3:3. Outsiderovi vynikajúco vyšiel úvod, keď po troch strelách vyhrával už rozdielom triedy. Až potom sa DAT dokázal prebudiť a kto iný ako kanonier tímu Michlík svojím hetrikom ešte do prestávky vyrovnal. V druhej polovici videli diváci maratón zahodených šancí DAT-u, na konci ktorých bol neuveriteľne chytajúci brankár Zolnerčík. Jeho čarovným zákrokom neustále tlieskala celá športová hala a najväčšou mierou sa práve on postaral o prekvapujúcu deľbu bodov.

Vyrovnané meranie síl videli diváci aj medzi Kúpeľmi a Colom Colom. Lepšie začali Kúpele, keď sa im podarilo otvoriť skóre. Colo však dvoma presnými zásahmi Marhefku otočilo skóre. Do polčasu však ešte Kúpele vyrovnali, keď sa druhým gólom presadil Gašpar. Úvod druhej polovice vyšiel lepšie Colu, ktoré naplo súperovu sieť trikrát. Sympaticky a bojovne hrajúce Kúpele to však ešte nevzdali a minútu a pol pred koncom aktívny Gašpar štvrtýkrát prestrelil brankára a znížil na 5:6. V samom závere si však Colo tesné vedenie ešte poistilo.

V zápase medzi Hniezdnym a Ohňami videli diváci opäť obojstranne vyrovnaný a korektný zápas, v ktorom Hniezdne neustále doťahovalo náskok súpera. Ten si však nenechal napokon víťazstvo vziať. Veľký podiel na víťazstve úspešného mužstva mal opäť M. Selep, ktorý sa blysol hetrikom.

Výsledky

TSS - Starí páni 11:0, góly: Stefčák 4, Foľvarský a Haborák po 3, Čerkala, Hniezdne - Ohne 4:6, góly: M. Selep 3, Polanský - Kaleta 2, Hanečák, Koneval, Lipčák, Jendrichovský, Colo Colo - Kúpele V. Ružbachy 7:5, góly: Marhefka 3, Kroták 2, Vašaš, Zajac - Gašpar 4, Bonacký, CVČ Podolínec - FK Ihľany 2:6, góly: Marhefka, Birošik - Gancarčik 2, M. Tomeček, D. Tomeček, Palčo, Čopjak, DAT - DFK V. Ružbachy 3:3, góly: Michlík 3 - Zolnerčík 2, Heban.

11. CVČ Podolínec 8 0 1 7 19:58 1

Strelci: Matúš Mariančík (Tiamo) 22 gólov, Michlík (DAT) 19, Maroš Mariančík (Tiamo) 15, Marek Selep (Hniezdne) a Hajostek (Ihľany) po 13.