PLAVNICA. Na dobre pripravenom klzisku, ktoré od začiatku tejto zimy lemujú aj nové mantinely, sa to najprv hemžilo rôznymi maskami. Neskôr sa na ľade odohrávali súboje medzi mladými hokejistami.
"Atmosféra bola vynikajúca. Karneval v maskách si užívali deti prvého stupňa. Korčule si však obuli aj ostatní, azda sedemdesiat percent všetkých detí. Na svoje deti sa prišli pozrieť aj rodičia, mali sme tu aj našich škôlkarov. Celé to bolo spontánne. Vďaka za toto podujatie patrí viacerým dobrovoľníkom z obce," pochválil podujatie Ján Bobuľský, riaditeľ plavnickej školy.
Napiekli päťsto zemiakových placiek
Všetky deti dostali od organizátorov sladké keksíky, ktoré daroval majiteľ pohostinstva. Chuťovkou bola zaiste aj čerstvá zemiaková placka. "Napiekli sme ich okolo päťsto kusov, deťom veľmi chutilo, veď niektoré si vystáli v rade aj viackrát. Samozrejme v ponuke nemohol chýbať ani teplý čaj," povedal Vladimír Fedorko, jeden z miestnych organizátorov. Počas podujatia sa podával aj guláš, ktorý navarili poľnohospodári z družstva. Prípadný hlad mohli poniektorí zahnať aj pizzou z neďalekého zariadenia.
Karneval pripravili hlavne dobrovoľníci
O priebeh celého dňa sa vzorne starali viacerí dobrovoľníci. V spolupráci so školou a obcou tak pripravili vydarený deň. "Vďaka patrí viacerým - od Petra Vargu, Petra Kruka, Jána Pivovarníka, až napríklad po Vlasta Štupáka. Takisto treba poďakovať Vladovi Pružinskému, ktorý sa nám so svojou aparatúrou postaral o hudobný sprievod. Podstatné je, že deťom vyšlo počasie a od toho sa odvíjala aj zábava," poznamenal V. Fedorko. V karnevalovej tradícii chcú v Plavnici pokračovať aj na budúci rok.
Hokejové prvenstvo putovalo do Čirča
Kým sa pomaly končil karneval, korčule a hokejky si už pripravovali nádejní hokejisti. Do turnaja sa zapojili dve družstvá domácich, ďalej hráči Čirča, Orlova a Hromoša. Najúspešnejšími sa napokon stali chlapci z Čirča, ktorí si s domácim tímom finálový úspech užívali vystrieknutím detského šampanského. Pozvaní súperi si z Plavnice odniesli nielen športové pocity. Páčilo sa im totiž klzisko s novými drevenými mantinelmi. Plavničania si ich zaobstarali za pomoci štyroch miestnych pozemkových spoločenstiev. Kvalitné osvetlenie nad ľadovou plochou zas zabezpečil Maroš Lazor. Aj vďaka vlastnej aktivite domáci dokázali, že pri troche snahy príde úžitok a spokojnosť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš