Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Samé víťazstvá

Víťazný volejbalový víkend na Spiši. Spišskonovoveské volejbalistky vyhrali všetky domáce zápasy a stratili pritom iba jediný set.

SP. NOVÁ VES. Najprv v sobotu vyhrali ženy 3:0 nad Žiarom, aby v nedeľu doobeda porazili doma kadetky Rožňavu bez straty setu 3:0 a 3:0 a poobede juniorky Krupinu 3:0 a 3:1.

Jasná záležitosť

Žiar nad Hronom je síce len o jedno miesto pod Sp. Novou Vsou, ale hrou vôbec nepresvedčil. Domáce volejbalistky nemali so Žiarčankami žiadnu prácu a poľahky vyhrali 3:0 na sety. Výhra bez straty setu Spišiačkam síce pomohla, ale iba v pomere setov. Stále zostávajú na 5. mieste v tabuľke, pretože Senica vyhrala 3:1 na sety.

Výsledok, extraliga, ženy – 24. kolo: VK Spišská Nová Ves – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (20, 12, 18).
Základná zostava: Böhmerová, Slančová, Olejníková, Becková, Fabiniová, Bajtošová
Libero: Tomašeková, striedala: Jacková.

Podpredseda VK SNV Dušan Pančík: „I priemerný výkon domácich dievčat, v ktorom svoj štandard zahrali najmä Olejníková, Slančová, Böhmerová, Fabiniová spolu s liberkou Tomašekovou, bohato stačil na úbohé predstavenie hráčok Žiaru. Niet sa čo čudovať, že pred týždňom prehrali doma so Spojmi. V zápase niet čo hodnotiť, o čom svedčí aj ten fakt, že domáce hráčky vyhrali sety s veľkým bodovým odstupom i napriek tomu, že vždy premenili až 4. resp. 5. setbol, inak by bol bodový rozdiel ešte väčší .“

8.Spoje Bratislava 24 5 19 32:66 29

V 25. kole ženy cestujú do Nitry. Hrajú s COP-kou v sobotu 19. 2. 2011 o 17.00 h.

Za juniorky mohli opäť nastúpiť hráčky, ktoré hrali extraligu v sobotu za ženy. Aj nastúpili, aj hrali, aj vyhrali. Krupina je náš sused v tabuľke, ale domáce volejbalistky si s hráčkami hostí robili, čo chceli. Spišiačky začali s veľkou chuťou s tvorivou nahrávkou Moniky Blanárovej. Akcie mali oči, boli lahôdkou pre divákov. Smeče Olejníkovej a Tomašekovej to len dokazovali. V prvom sete prvého zápasu to bolo na zdrvujúcich 6 bodov. Potom juniorky poľavili, čoho dôsledkom bol jeden prehratý set v 2. zápase. Výhrami sa juniorky posunuli na 6. priečku v tabuľke a sú len o 2 sety za Žiarom nad Hronom.

Výsledok, I. liga, juniorky – 12. kolo: VK Spišská Nová Ves – VK Krupina 3:0 (6, 17, 27), 3:1 (-23, 26, 17, 12).
Tomašeková, Gallová, Blanárová, Olejníková, Kubíková, Nováková. Libero: Želonková, striedali: Zeleňáková, Geršiová.

Asistent trénerky junioriek VK SNV Ľudovít Švihla „Dnes sme hrali tvorivú hru, pričom dievčatá nikoho nenechali na pochybách, kto je pánom na ihrisku. Vyhrali sme zaslúžene a aj ten jeden prehratý set bol výsledkom slabšej koncentrácie.“

9.Kežmarok 20 2 18 15:54 22
Juniorky cestujú v 13. kole do Kežmarku. Hrá sa v nedeľu 20. 2. 2011 o 11. 00 h.
Spišiačky privítali v nedeľu doma „B“ Komety Košice, hráčky Rožňavy. Hral sa volejbal úplne pod taktovkou domácich hráčok, ktoré zaslúžene vyhrali oba zápasy bez straty setu. Výhrami sa kadetky posunuli na 2. miesto v tabuľke.

Výsledok, OM kadetky – 10. kolo: VK Spišská Nová Ves – Kometa Košice B (Rožňava) 3:0 (13, 20, 19), 3:0 (16, 14, 17).

Základná zostava: Bodáková, Nováková, Toporcerová, Kubíková, Sotáková, Geršiová, Libero: Želonková, striedali: Stoličná, Zaťková, Zeleňáková.

Asistentka trénerky kadetiek Eva Fabianová: „Domáce hráčky nenechali nič na náhodu a disciplinovane zahrali proti družstvu ktoré je na 6. pozícii v tabuľke kadetiek (východ.)

Dievčatá predviedli výkon, ktorý od nich očakávam. Súperkám nedovolili uhrať ani jeden set, čo ma teší. V dôležitých momentoch zápasu dievčatá podržala kapitánka družstva Veronika Nováková. Som rada, že zahrali disciplinovane a dali tak šancu zahrať aj dievčatám z lavičky.

Pevne verím, že dievčatá si uvedomujú dôležitosť každého zápasu (setu) a že v tréningovom procese zaberú naplno, aby tak dosiahli v nasledujúcich zápasoch dobré výsledky.“

8.KOM Košice 18 3 15 15:50 21
Kadetky hrajú v 11. kole vonku, v nedeľu 20. 2. 2011 cestujú do Košíc, kde hrajú s Kometou o 10.00 h.