Korzár logo Korzár Spiš

Spišiaci sú naďalej prví

Ani „nebasketbalový“ termín v stredu neodradil fanúšikov spišskonovoveského basketbalu. Športovú halu opäť vypredali a po výbornom výkone domácich odchádzali po výsledku 80:64 maximálne spokojní.

SP. NOVÁ VES.

Basketbalová „nuda“

Domáce zápasy Spišiakov začínajú mať rovnaký scenár. Prvých desať minút dokáže súper s nimi držať krok. Potom ho domáci „prevalcujú“, aby si v tretej štvrtine vybrali menší oddychový čas. V poslednej štvrtine prepnú zverenci Chudeusza na vyššie obrátky, aby stretnutie dotiahli do víťazného konca.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bystričania konkurovali Novovešťanom len prvých desať minút. V druhej desaťminútovke ich Spišiaci sfúkli. Najlepšie o tom svedčí polčasový výsledok 51:24. Potom už to bola len basketbalová exhibícia pre divákov s konečným výsledkom 80:64.

SkryťVypnúť reklamu

„V prvom polčase bolo vidieť, že sme boli skoncentrovaní na zápas. Vytvorili sme si dostatočný bodový náskok. Už po prvom polčase bolo prakticky rozhodnuté. Musíme si však dávať pozor. V tretej štvrtine strácame koncentráciu,“ povedal po stretnutí talentovaný mladý hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Boris Kovalík.

On bol jedným z mladíkov, ktorí v druhom polčase dostali možnosť zahrať si proti Bystričanom. „V tretej štvrtine nechávame hrať súpera a strácať lopty. Rovnako prichádzame o dobrý náskok. Potom nemôžu do hry zasiahnuť mladí hráči, čo je trošku na škodu,“ uviedol B. Kovalík.

Čo najlepšia pozícia

Do skončenia základnej časti basketbalovej extraligy ostáva už len šesť kôl. Spišská Nová Ves má momentálne výbornú pozíciu. Je na čele tabuľky, čo je najlepšie postavenie pred play–off.

SkryťVypnúť reklamu

„Do konca základnej časti potrebujeme vyhrať čo najviac zápasov. Chceme ísť do play–off z čo najlepšej pozície. Prvé miesto zaručuje, že potom máme výhodu domácich zápasov. Treba preto bojovať o každý bod, o každé víťazstvo,“ dodal B. Kovalík.

V nasledujúcom 39. kole cestujú Spišiaci do Prievidze. Potom je ich program nasledovný: v 40. a 41. kole majú voľno, 9. marca hostia Svit, 12. marca sa predstavia v dôležitom súboji v Nitre a 16. marca zakončia základnú časť doma proti Interu Bratislava.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 691
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 407
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 177
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 471
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 380
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 124
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 836
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 496
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu