Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Popradčanky poľahky postúpili do semifinále

Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala druhými zápasmi štvrťfinálových bojov.

POPRAD. Popradské hokejistky si zmerali sily s hráčkami Zvolena. V ich prvom vzájomnom meraní síl vo štvrťfinále sa z víťazstva tešili “kamzíčky”, keď svoje súperky porazili na ich ľade 3:1.

Na domácom ľade stála pred zverenkami trénera Petra Gápu jediná úloha. Poraziť Zvolenčanky už v prvom domácom stretnutí. Popradské hokejistky nastúpili v plnej sile a do svojho súpera sa pustili s veľkou chuťou. Skóre otvorila domáca hráčka Jurčová, čím naštartovala svoj tím za vytúženým postupom. O minútu sa domáci priaznivci tešili znovu, keď zvolenskú brankárku prekonala mladučká Gorecká, keď využila početnú výhodu svojho družstva. Na 3:0 pre domáce dievčatá zvyšovala v 10. minúte Herichová. Domáce hráčky akoby hladné po góloch svojmu súperovi nič nedarovali. Dôkazom toho je aj druhý presný zásah Jurčovej, ktorá zvyšovala v 15. minúte na 4:0. O dve minúty sa z gólu tešila aj Vaľková a v poslednej minúte prvého dejstva sa do listiny strelkýň zapísala aj Bednárová, čím uzavrela gólový účet prvej tretiny na 6:0. V prostrednej časti hry sa skóre nemenilo až do 30. minúty. Na hrozivo vyzerajúcich 7:0 zvyšovala opäť Bednárová. No aj napriek vysokému výsledku v polovici zápasu gólové hody domácich dievčat pokračovali. V 32. minúte sa hostiteľská lavička tešila hneď dvakrát. Najskôr na 8:0 zvyšovala po druhýkrát Vaľková a o niekoľko sekúnd sa zo svojho premiérového gólu v drese Popradu tešila Karafiátová. Hostky sa aj napriek vysokej prehre tešili aspoň z čestného úspechu. Na 9:1 znižovala v 34. minúte Ivanová. Domáce publikum si želalo aj jubilejný desiaty gól v stretnutí. Želanie domácich divákov naplnila v poslednej minúte druhej tretiny Herichová. Posledná tretina sa už viac-menej iba dohrávala. Domácim dievčatám stále nechýbala chuť po zvyšovaní svojho vedenia. V 51. minúte sa na modrej čiare k puku dostala Brémová a tvrdou strelou po ľade prekonala zvolenskú brankárku. Presne o tri minúty sa z hetriku tešila Jurčová a v 58. minúte tá istá hráčka uzavrela gólový účet stretnutia na konečných 13:1.

Základom bol prvý zápas

“Dôležitým faktorom v tejto sérii bolo, že v prvom zápase na ľade Zvolena si víťazstvo vybojovali dievčatá aj bez posíl z bratislavského Slovana. V tomto dueli sme aj s týmito dievčatami dotiahli tieto súboje do víťazného konca. Som rád, že sa do popradského dresu obliekla po prvýkrát aj Ivetka Karafiátová a som o to radšej, že si svoju premiéru pokrstila aj gólom. Myslím si, že v tomto súťažnom ročníku máme také družstvo, ktoré vie, čo chce. Nechcem dopredu nič hovoriť, každý zápas je iný. Budeme sa snažiť byť čo najvyššie pripravení a pokúsime sa potrápiť silných súperov ako je Martin a Spišská Nová Ves,” povedal po stretnutí kormidelník Popradu Peter Gápa.

Chcú sa pobiť o titul

Svoju radosť neskrývala ani najúspešnejšia strelkyňa domácich s bilanciou 4+2 Petra Jurčová. “Najdôležitejší krok urobili baby už v prvom zápase a my sme to v tomto dueli v podstate iba dokončili. Základ víťazstva sme položili už v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 6:0. Ťažšie by sa to dobiehalo, keby bola po prvom dejstve remíza, prípadne, že by sme vyhrávali 1:0. Čaká nás silný Martin a ja verím, že tento kolektív určite má na to, aby sme vybojovali titul. A my, dievčatá, ktoré sme prišli pod Tatry z Bratislavy, urobíme všetko preto, aby to tak bolo.”