Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

V prvom zápase len s jedným setom

Začalo sa play–off a ženy vyhrali V Bratislave na Slávii UK jeden set. Rovnako „pochodili“ aj juniorky vo Zvolene, ale tie na to potrebovali 2 zápasy.

SP. NOVÁ VES. Začalo sa play– off a ženy vyhrali V Bratislave na Slávii UK jeden set. Rovnako „pochodili“ aj juniorky vo Zvolene, ale tie na to potrebovali 2 zápasy. Úspešnejšie boli mládežnícke družstvá. Kadetky si doma poradili s Prešovom hladko 3:0 a 3:0. Žiačky hrali svoje ďalšie ligové zápasy so striedavými úspechmi.

Rozhodla skúsenosť

Vlaňajší víťaz extraligy bol jasným favoritom, ale začiatok zápasu hovoril o opaku. Spišiačky začali veľmi sebavedome a bez rešpektu. Darili sa im všetky herné činnosti a zaslúžene vyhrali prvý set. V tom druhom držali so slávistkami krok do polovice setu, kedy domáce volejbalistky definitívne prevzali iniciatívu.
Tretí a štvrtý set bol potom jednoznačne v réžii domácich hráčok a s ich víťaznou koncovkou. Slávia UK vedie na zápasy 1:0 a odveta sa hrá v Spišskej Novej Vsi vo štvrtok 17.3.2011 o 18.00 h v športovej hale.

Výsledok, extraliga, ženy – 1. kolo play –off: Slávia UK EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves 3:1 (-23,16,12,13).
Základná zostava: Slančová, Böhmerová, Olejníková, Becková, Fabiniová, Jacková
Libero: Tomašeková, striedali: Harčárová, Bajtošová.
Tréner žien VK SNV Stanislav Vartovník: „Prvý set podali naše hráčky veľmi dobrý a taktický výkon. Dominovali na všetkých postoch a zaslúžene ho vyhrali. Potom sa už prejavila väčšia skúsenosť a sila Bratislavčaniek, ktoré ďalšie 3 sety vyhrali. My sme získali so Sláviou UK Bratislava vôbec prvý set v histórii našich vzájomných stretnutí.“

Výsledky 1. kola play-off:
1/ Doprastav Bratislava – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (10, 17, 23) - v sérii 1:0
2/ Slávia UK EU Bratislava – VK Spišská Nová Ves 3:1 (-23, 22, 14, 11) - v sérii 1:0
3/ VTC Pezinok – VK Senica 2:3 (-21, 26, -23, 22, -10) - v sérii 0:1
4/ COP Nitra – UKF Nitra 3:1 (25, 20, -27, 19) - v sérii 1:0

Len šesť hráčok

Zvolenčanky sú na 3. mieste v tabuľke a jednoznačne ašpirujú na účasť na M-SR. Spišiačky sú na 5. mieste a postup na M-SR je iba v teoretickej rovine. Do Zvolena cestovalo iba 6 hráčok Spišskej Novej Vsi, ktoré dokázalo s týmto počtom uhrať jeden víťazný set. Ostatné sety boli plne v réžii domácich volejbalistiek, ktoré našim hráčkam viacej nedovolili a body si nechali doma.
Výsledok, I. liga, juniorky – 15. kolo: TJ Slávia TU Zvolen – VK Spišská Nová Ves 3:1 (10, 18,-23,8) a 3:0 (18, 11, 15).
Základná zostava: Želonková, Zeleňáková, Gallová, Toporcerová, Geršiová, Sotáková.

9.Kežmarok 24 2 22 15:66 26
Asistent trénerky junioriek VK SNV Ľudovít Švihla: „Keďže som mal k dispozícii iba 6 dievčat, dokonca bez nahrávačky, nemal som žiadne veľké ciele. Aj napriek tomu dokázali naše hráčky uhrať vo Zvolene celkom zaujímavé zápasy a hoci boli Zvolenčanky dominujúcim družstvom na ihrisku, ukoristili sme im aspoň jeden set.“

S prehľadom

V nedeľu hrali v domácej športovej hale Spišiačky, ktoré sú druhé od začiatku tabuľky proti Prešovčankám, ktoré sú druhé od konca tabuľky. Tento rozdiel bol vidieť a cítiť na ihrisku počas oboch zápasov. Domáce kadetky jednoznačne dominovali a nepustili súperky k ničomu poriadnemu a vyhrali s prehľadom oba zápasy bez straty setu.
Lepšie si nahrávali, smečovali, blokovali i prijímali podanie. S podaním však mali problém obe družstvá, pretože ich bolo veľa pokazených. Spišiačky majú vykročené na postup na M-SR, pričom do konca zostávajú už iba 2 kolá. Na záverečný turnaj postupujú prvé 2 družstvá z ligy.
Výsledky, OM kadetky – 12. kolo: VK Spišská Nová Ves – VK ProfiGarant Prešov 3:0 (15, 16, 17) a 3:0 (18, 12, 20).
Základná zostava: Zeleňáková, Sotáková, Nováková, Geršiová, Kubíková, Toporcerová, libero: Želonková, striedala: Urbanová.

8.KOM Košice 22 3 19 16:62 25

Trénerka kadetiek VK SNV Katarína Hudzíková: „K dispozícii som mala iba 8 dievčat, takže okrem libera som mohla striedať iba jednu hráčku, čo je málo. Aj napriek tomu podali dievčatá kolektívny výkon a plnili taktické pokyny. Víťazstvami sme sa priblížili k postupu na M-SR, čo je náš cieľ.“
Ženy hrajú druhý zápas 1. kola play–off doma vo štvrtok 17.3.2011, kedy hostia Sláviu UK EU Bratislava. Začiatok zápasu je 18.00 h v športovej hale.
Juniorky cestujú v 18. kole v sobotu 26.3.2011 do Liptovského Hrádku, kde sa hrá o 14.00 a 16.00 h.
Kadetky hrajú v 13. kole vonku. V nedeľu 27.3.2011 cestujú do Sniny. Žiačky A hrajú v nedeľu 20.3.2011 doma s Prešovom o 10.00 a 12.00 hod.. Žiačky B a C hrajú v sobotu 26.3.2011 doma, začína sa o 9.00 hod.