Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Lutzov memoriál s mnohými rekordmi

Plavci KP AquaCity Poprad sa predstavili v domácom prostredí. V konkurencii plavcov zo šiestich krajín (Maďarsko, Poľsko, Ukrajina, Chorvátsko, Česko, Slovensko) na stupne víťazov vystúpili tri Popradčanky.

Daniela Zahradníková. Obsadila druhé miesto.Daniela Zahradníková. Obsadila druhé miesto. (Zdroj: rk)

POPRAD. V kategórii Open triumfovala Karina Štellmachová na 100 VS, na 50 VS obsadila druhé miesto. Karolína Jurčíková si vybojovala druhé miesto na 100 P a dve tretie miesta v disciplínach 50 P a 200 P. V kategórii žiačok sa k nim pridala Daniela Zahradníková druhým miestom na 50 P. Zo sladkej odmeny - torty sa v súťaži štafiet (tretie miesto) tešili K. Štellmachová, M. Sedlák, A. Somogyiová, M. Pirožek, K. Jurčíková, J. Lenďák, T. Repašská a L. Petras.
Hlavnými pretekmi - Memoriálom Filipa Lutza - bola disciplína 200 P. V žiackych kategóriách si prvenstvá vyplávali Zlata Denysyuk z Lutska (Ukrajina) a Czanad Urszin z Miskolca (Maďarsko). V Open kategórii žien obhájila svoje minuloročné prvenstvo Zuzana Mimovičová z ŠKP Komárno. V mužskej súťaži zvíťazil ukrajinský reprezentant Dmytro Samonyuk z Lutsku. V súťaži klubov si prvenstvo vybojovali plavci z Miskolca, druhé miesto patrí PK Chemes Humenné a tretie miesto obsadil Palac Katowice (Poľsko). Vo vložených pretekoch „popradských plaveckých nádejí“ v kategórii 8-ročných dievčat dominovali Nina Švarcová, Kaja Neupaverová a Ráchel Svistáková. V chlapčenskej kategórii zvíťazil Branko Fábry nad Marekom Koreňom a Martinom Kosecom. V spoločnej kategórii 7-ročných plavcov si medaily odniesli Jakub Rigda, Yvonka Fábryová a Adam Madžo.
Počas dvoch dní sa plavcom štyroch krajín (Maďarsko, Poľsko, Ukrajina, Slovensko) podarilo prekonať 14 rekordov podujatia - päť v kategórii žiakov - Urszin Czanad (Laguna Miškolc) 50 P, 100 P, 200 P a aj jeho oddielový kolega Oszkar Lavotha 200 PP, 100 VS. Partycja Bart (Palac Katowice) prepisovala rekordy žiačok v krauliarskych disciplínach 50 VS, 100 VS, 200 VS; Anetta Smiková (KP Sp. N. Ves) na 100 Z. V mužskej Open kategórii sa o nové rekordy postarali Vitalii Alpatov (Lutsk) na 200 PP, 50 M a staronový držiteľ rekordu na 50 VS Roman Kučík (Dukla B. Bystrica). Zuzka Mimovičová (ŠKP Komárno) zlepšila rekord v hlavnej disciplíne 200 P a Karin Šebíková (ŠŠ Trenčín) na 50 P.