Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Veličania i Beľania si na ihriskách súperov schuti zastrieľali

1. Kamzík trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala v nedeľu zápasmi 22. kola.

POPRAD.

I. TRIEDA

Mengusovce - Sp. Belá 1:4 (0:2)

Od úvodu boli hostia lepším tímom, pričom ovládli stred ihriska. Oslabení domáci sa väčšinou iba bránili a aktivita bola na kopačkách Beľanov. Tí umne kombinovali a do prestávky to potvrdili dvoma zásahmi. Po obrátke Mengusovce ožili, útočili, no bez gólového efektu. V 59. minúte hostia zvýšili na rozdiel triedy. Potom síce domáci znížili, no posledné slovo patrilo znovu hosťom, ktorí v 88. minúte z penalty uzavreli skóre.
Góly: Mihálik - Siska, Andráš, Galovicz, Čarnogurský (z 11 m). Pred 80 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Geršič, Kačmarčík, Silný (všetci Mengusovce).

Kravany - Vernár 3:1 (1:1)

Oba celky predvádzali od začiatku výborný futbal s nasadením. Snažili sa hrať kombinačne a šance boli na oboch stranách. V 26. minúte išli do vedenia hostia. Odpoveď domácich však prišla už o šesť minút na to. Aj druhý polčas mal podobný obraz hry. V 61. minúte Kovalčík dostal Kravany do vedenia a ten istý hráč v 80. minúte spečatil víťazstvo domáceho kolektívu.
Góly: Kovalčík 2, Michlík - Ľ. Greňa. Pred 200 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Cihoň - M. Knižka, Orolin.

Toporec - V. Lomnica 1:1 (1:0)

V prvom polčase boli domáci futbalovejší. Už v 7. minúte sa im ale zranil S. Mitura, čo bolo citeľné oslabenie. Napriek tomu v 10. minúte po rohovom kope išli zásluhou Jankuru do vedenia. Lomničania do prestávky prakticky nič neukázali. Po zmene strán už hru vyrovnali, no hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 63. minúte nastrelili domáci brvno a v 75. minúte ich za to hostia potrestali vyrovnávajúcim zásahom.
Góly: Jankura - Malinovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Ovšonka, ŽK: Fijas st., Koršňák - Lörenc, Tribula, Galschneider.

Vikartovce - V. Slavkov 4:0 (2:0)

Úvodné dve šance v zápase mali hostia, tie však nepremenili. V 23. minúte udrelo na druhej strane a domáci otvorili skóre. Vikartovčania mali navrch kondične a v 42. minúte zvýšili svoj náskok po vlastnom góle Šimka. Aj po obrátke začali náporom hostia, no tlak nezužitkovali. Naopak, v 67. a 80. minúte domáci ďalšími dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve. V 75. minúte opečiatkovali hostia brvno. Konečný výsledok je pre nich príliš krutý.
Góly: Kubus, Šimko (vlastný), Lavko, Šavel. Pred 150 divákmi rozhodoval Lešundák, ŽK: Šavel (Vikartovce).

Sp. St. Ves - Mlynčeky - hostia nepricestovali

Poprad-Stráže - Batizovce 3:1 (2:1)

Úvod bol vzácne vyrovnaný, no v 24. minúte domáci išli do vedenia. V 38. minúte však hostia z priameho kopu Paločkom vyrovnali. V poslednej minúte prvého polčasu Strážania po chybe hosťujúcej obrany znovu udreli a bolo 2:1. V 54. minúte viedli domáci už o dva góly. Aj v záverečnej polhodine veľmi slušného stretnutia mali oba tímy niekoľko šancí. Hostia nastrelili dvakrát žrď, domáci raz, no skóre sa už nezmenilo.
Góly: Sečka, Gašpar, Kušnierik - Paločko. Pred 100 divákmi rozhodoval Kočiš. Bez kariet.

Hôrka - Sp. Štvrtok 3:0 (1:0)

Na tvrdom teréne sa oba celky snažili o technický futbal, no lopta im odskakovala. V 34. minúte si loptu na priamy kop postavil domáci Pitoňák a z 25 metrov trafil parádne do šibenice. Druhý polčas začali lepšie hostia, avšak bez gólového efektu. Naopak, oduševnene hrajúci baníci v 78. a 82. minúte dvoma zásahmi spečatili svoje zaslúžené víťazstvo v derby.
Góly: Pitoňák, Miškovič, Korenko. Pred 200 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Korenko - Toporcer, Ľ. Javorský, P. Javorský, Mil. Biskup.

Jánovce - Poprad-Veľká 0:6 (0:1)

Favorizovaní hostia začali náporom a už v 4. minúte Mlynár rozvlnil sieť. Hostia boli technickejší, domáci to nahrádzali obrovskou bojovnosťou. Jánovce sa snažili vyrovnať, ich súper však hral vysoko takticky. V 58. minúte Veličania zvýšili náskok Diabelkom a po tomto momente sa dostali do pohody. V záverečnej polhodine strieľali jeden gól za druhým, keď nekompromisne trestali svojho súpera z rýchlych brejkov do jeho otvorenej obrany.
Góly: Bednarčík, Mlynár a Diabelko po 2. Pred 80 divákmi rozhodoval Macurák, ŽK: Brunovský (Jánovce).