Nečakané zaváhanie Harichovčanov

Vraciame sa k zápasom V. ligy

V. LIGA

Harichovce - Smižany 0:2 (0:1)

Spišské derby na veľkonočnú nedeľu prilákalo do hľadiska početnú divácku kulisu a spokojnejší odchádzali hostia. Pritom domáci začali celkom svižne . V 3. min. sa po priamom kope dostal do šance Bohuš Hudáček, jeho hlavička mierila vedľa ľavej žrde.
V 10. min. domáci pekne zakombinovali pred šestnástkou, ale Štofko ponúknutú tutovku trestuhodne zahodil. V 17. min. sa predviedol Zahuranec, jeho prudká strela mierila tesne nad. Hral sa priemerný futbal s malým množstvom presných streleckých pokusov. Po polhodine hry išli hostia do vedenia. Prvý Slezákov priamy kop Karchňák poriešil na dvakrát, na druhý o minútu neskôr už nemal nárok. Domáci hrali krčovito, chýbala myšlienka v prechode do útoku a na niektorých bolo poznať treningovú absenciu. V 40. min. sa individuálnou akciou predviedol Slezák, jeho strela tesne minula pravú žrď.
Do druhého polčasu svižnejšie nastúpili domáci. R. Hrušovský a Pukluš nevyužili svoje dobré šance a inciatívu postupne prebrali hostia. V 52. min. domáci zbytočne stratili loptu, do brejku sa rútil Šebest, netrafil však bránu. O tri minúty tá istá situácia, brankár prekonaný, zastúpil ho Soták. V 60. min. sa parádnym zákrokom blysol Karchňák, keď Klubertovu strelu z ôsmich metrov na dvakrát skrotil. V 61. min. sa to zlomilo. Najprv zbytočne fauloval Kaščák súpera bez lopty, za čo videl ČK, a z následného priameho kopu profitoval opäť Slezák, ktorý hlavou zvýšil na 0:2. V 69. min. zabránil gólu v domácej sieti stopér Suchý, keď stečoval strelu Rimbalu na roh. V 78. min. prišli o hráča aj Smižany, keď sa po druhej ŽK porúčal z ihriska Bednár. Na konci sa dostali do náznakov šancí domáci Kršiak a dorastenec K. Pukluš, hostia si však víťazstvo postrážili. Výhra hostí bola zaslúžená, keďže boli futbalovejší a strelecky presnejší. S prehľadom rozhodoval Glova.
HARICHOVCE: Karchňák – Hric, Kaščák, Bo. Hudáček, Suchý, P. Pukluš, D. Hrušovský, Choma, Soták, R. Hrušovský, Štofko, striedali: K. Pukluš, Br. Hudáček, Kršiak.
SMIŽANY: Duľa – Slezák, Zahuranec, Richnavský, Bednár, Klubert, Bajtoš, Šebest, Kapusta, Petrisko, Oltman, striedali: Rimbala, O. Bajtoš.ä

Prakovce - Margecany 1:0 (0:0)

Sp. N. Ves B - Ťahanovce 4:0 (2:0)

Kr. Podhradie - Gelnica 1:0 (0:0)

Sp. Vlachy - Jaklovce 2:0 (0:0)

Hostia dôkladne prehustili obranné rady a priestor pred svojou bránou. Na prekonanie tohto herného štýlu hľadali Vlašania recept takmer 70 minút. Hre domácich chýbala prechodová fáza do útoku, absentovali vtip, myšlienka a hlavne presná streľba. Cesta k úspechu neviedla stereotypným nakopávaním lôpt, ktoré Jaklovčania hravo odvracali do bezpečia. Už v 3. min. musel riešiť Ferenčuha nedorozumenie po hlavičke Tomajka. V 9. min. po Šefčíkovej prihrávke mal vychýlenú mušku Pikla. Priame kopy Michala Halulu v 13. min. a Augustina v 26. min. smerovali nad bránku Jakloviec, no medzitým vykopávali hostia z prázdnej brány. V 33. min. nožničkami strihol nad bránu Petkáča Jánoš. Bodkou za prvým dejstvom bol nepresný priamy kop Mitrika. Po prestávke sa pokúšali o zmenu skóre Ruman, Pikla a Šefčík, no neúspešne. Vykúpenie z domáceho trápenia priniesla 69. min. Tomajko z 25 metrov vydarenou prudkou prízemnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. V záverečnej minúte center Biroščáka zužitkoval Pikla a stanovil definitívnu podobu konečného výsledku regionálneho derby.
SP. VLACHY: Ferenčuha – Augustin (Biroščák), Miroslav Halula, Regec, Šefčík – Tomajko, Michal Halula, Pikla, Fabíny (Dunka) – Jánoš (Oreško), Rumna. JAKLOVCE: Petkáč – Mitrik, Hajduk, Adamišin (Papcun), Budinský – Kandra, Humeňanský, Pavol, Jakubišin, Macejko (Petrík) – Kočiš, Eliáš.

Helcmanovce - Teplička 3:0 (0:0)