Cez víkend pokračovali ligové súťaže na Spiši ďalšími kolami.

SPIŠ.

IV. LIGA

V. Folkmar - Turňa 0:2 (0:1)
Domáci začali stretnutie dobre. Už v 2. min. Belej prudkou strelou po zemi len tesne minul bránu. O niekoľko minút Diro v pokutovom území v šanci zle trafil loptu a Sovičovu strelu zneškodnil hosťujúci brankár. Hostia bránili desiati a len vpredu osamotený Pelegrín sa pokúšal o streľbu z diaľky. Do konca polčasu bol ešte v šanci veľmi dobre hrajúci Diro, ale neuspel. Druhý polčas domáci znovu začali tlakom. V 50. min. Kaľavský zahodil čistú gólovú šancu. Priame kopy Soviča a Andrejca st. dobre rozchytaný brankár hostí chytil. Naopak v 63. min. po nedorozumení domáceho brankára s obrancom Sasákom dokopol do brány loptu Hajduk - 0:1. Domáci ešte zvýšili tlak, hralo sa na polovici hostí. Cez prehustenú obranu hostí sa Folkmarčania nevedeli presadiť. Hostia iba odkopávali loptu od brány a v poslednej minúte Pelegrín sám hlavou upravil na konečných 0:2 pre Turňu. Hovorí sa, že keď nedáš gól, nevyhráš, a platilo to aj v tomto zápase. Domáci si za výkon zaslúžili vyhrať, ale spokojní odchádzali domov hostia.

I. KANDRIK

Čaňa - Krompachy 4:0 (1:0)

Informácie z tohto stretnutia prinesieme v zajtrajšom vydaní Spišského KORZÁRA.

Rudňany - Rožňava 0:0

V. LIGA

Harichovce - Margecany 1:1 (0:1)
Ideálne počasie, divácka kulisa a očakávanie, či domáci potvrdia výsledok z Košickej N. V. Nepotvrdili, opäť sa akosi zasekli. Pritom začali celkom aktívne. V 11. min. nebezpečný útok dvojice Pukluš P. a R. Hrušovský stroskotal na Ďorďovi. Potom predviedol trojkombináciu Štofko, najprv v 20. min. nabíjal z priameho kopu Chomovi, ktorého šancu brankár so šťastím pri žrdi poriešil, následne v 23. min. zahral priamy kop, Mackovjak vyrážal robinzonádou a o minútu ďalšiu krížnu strelu vyrazil na roh, po ktorom vznikla pred bránou hostí poriadna skrumáž, ale lopta si cestu do bránky nenašla. V 25. min. sa začal narúšať systém hry domácich, keď ihrisko opustil prvý zranený hráč Choma a o 5 min. ho nasledoval Pukluš P. V 30. min. sa predviedli hostia, keď najprv Belej mieril vedľa pravej žrde a neskôr Karchňák kryl strelu Ringoša. V 35. min. po sérii chýb v domácej obrane prešla lopta k nekrytému Belejovi a ten koníčkom prekonal domáceho brankára - 0:1. Domáci mali naďalej prevahu, ale ich strelecké pokusy boli skôr platonické. V druhom polčase najprv pohrozil dlhým sólom hosťujúci Papcún, ale v zakončení mu došli sily a slabá strela veľa škody nenarobila. Tvrdá hra hostí priniesla ďalšie „ovocie“ v 58. min., keď po tvrdom zákroku odniesli z ihriska Br. Hudačka. Snaha domácich bola odmenená v 61. min., keď po faule na prenikajúceho R. Hrušovského bola nariadená penalta a Štofko vyrovnal na 1:1. Od tejto chvíle vrhli domáci všetky sily do útoku a hostia sa spoliehali len na dlhé odkopy Ďorďa, ktorý už vlastne po faule na Sotáka mal byť vylúčený a na ihrisku bol len vďaka benevolencii R Ivana. A všetko chytal Mackovjak. V 71. min. únik R. Hrušovského, strela do brvna, opakovačka Kaščáka do obrancu. O min. kombinácia stredom obrany, na konci slabá strela Pukluša K. V 74. min. krížny volej Štofka, brankár na mieste. V 89. min. priniesla bago-tanec v šestnástke hostí, najprv Kaščák lob do brvna, vzápäti Štofko hlavička do brvna. V tej chvíli mali hostia veľkú početnú prevahu, pretože pri nich stáli všetci svätí. Snaha domácich ovocie nepriniesla a hostia si bod doslova vykopali, k čomu im dopomohol málo razantný RZ Ivan, ktorý im nadelil za ich tvrdé zákroky iba dve ŽK. Avšak za nepremenené šance si môžeme len a len sami. HARICHOVCE: Karchňák – Hric, Br. Hudáček, Bo. Hudáček, Suchý - P.Pukluš, M. Kaščák, Choma, R. Hrušovský, Štofko, Soták, striedali: Kršiak, K. Pukluš, J. Hrušovský. MARGECANY: Mackovjak - Keruľ, Ďorď, Papcún, Čarnoky – Povalač, Furajtár, Očvar, Varga, Belej, Ringoš, striedal: Kovalčík.

J. HRUŠOVSKÝ

Smižany - Ťahanovce 6:1 (2:0)
Obe mužstva začali opatrnou hrou v strede ihriska. Po zhruba 15 minútach hry si prvú gólovú akciu vypracovali hostia, ale dobre chytajúci domáci brankár Duľa hosťujúceho Glovňu vychytal.
Ako prví dali gól domáci a úspešným strelcom bol domáci kanonier Richard Kluber, ktorý úspešne zakončil prienik Pavlova – 1:0. Po asi desiatich minútach zahrávali domáci priamy kop, ktorý dorážal Marek Zahuranec a jeho strelu usmernil do siete znova Richard Klubert.
Do druhého polčasu lepšie nastúpili domáci hráči, keď hneď na jeho začiatku domáci kapitán Kapusta svojím pekným sólom z polovice ihriska dosiahol tretí gól domácich. Po tejto gólovej radosti vekovo staršie mužstvo hostí už rezignovalo a začalo len brániť.
Ďalšiu gólovú lahôdku predviedol domáci Róbert Hagara, keď po peknom centri Šebesta z ľavej strany nikým neatakovaný nedal hosťujúcemu brankárovi Weiszovi šancu – 4:0. Ďalším dvojgólovým strelcom tohto duelu sa stal Róbert Hagara, ktorý pri zmätku pred hosťujúcou bránkou dosiahol svoj druhý gól 5:0.
Z ojedinelých protiútokov sa dostali k slovu aj hostia a v 80. min. nikým neatakovaný Horňák korigoval stav duelu na 5:1. Poslednou gólovou radosťou sa predstavil v domácom drese nezvyčajný strelec domácich, obranca Ján Bajtoš, ktorý si nabehol z ľavej strany a nedal brankárovi hostí šancu a bolo 6:1. Po vcelku slušnom stretnutí, ktoré preslávilo asi stretnutie vekovo najmladšieho domáceho družstva s vekovo najstarším mužstvom v súťaži, odchádzali domáci so vztýčenými hlavami, keď ešte na jar neokúsili trpkosť prehry a ani straty čo i len jediného bodu. SMIŽANY: Duľa - Slejzák, Zahuranec, Richnavský - Bednár, Klubert, Bajtoš, Šebest, Kapusta, Hagara, Pavlov, striedal: Rimbala, Oltman, Bajtoš.

M. ŠPENER

Prakovce - Gelnica 3:2 (1:2)
Mužstvo Prakoviec nastúpilo na susedské derby, v ktorom išlo pre obe mužstvá o záchranu vo svojej najsilnejšej zostave, čo sa prejavilo aj na začiatku stretnutia, keď hostí zatlačili a výsledkom úvodného tlaku bol v 10. min. úvodný gól, ktorý zaznamenal Grega.
Po tomto góle sa domáci uspokojili a iniciatívu preberali hostia, keď v priebehu piatich minút obrátili stav na 1:2 a to gólmi Kruželáka a Tokarčíka. Tmavým momentom prvého polčasu bolo zranenie hráča hostí D. Slovinského, ktorý sa v nezavinenom súboji s exspoluhráčom zranil a musela ho odniesť záchranná služba, aj týmto mu želáme skoré uzdravenie. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním zvrátiť stav zápasu, aby tri body ostali na domácej pôde. Hneď v 50. minúte po peknej akcii Huliča Lašanský vyrovnal. Domáci sa nevzdávali a stále ohrozovali Švarcovu bránu, až v 75. minúte po rohovom kope Lapšanský tzv. nožničkami upravil výsledok na konečných 3:2, i keď predvedený futbal z domácej strany nebol ideálny, ale konečný výsledok veľmi pomohol domácim v boji o záchranu. PRAKOVCE: Csiszár – Mihálik, Palko, Opremčák, Kuchár, Kuchta, Gmiter, Demčák, Lapšanský, Hulič, Grega, Filický, Jančík, Komara, Leško. GELNICA: Švarc – Ondrejčík, Hrobko, Petrík, Drajna, Vida, Bodnár, Harakaly, Hofman, Tomaško, Tokarčík, Humeňanský, Lazár.

V. ŠIMKO

Sp. N. Ves B - Jaklovce 2:0 (1:0)

Kr. Podhradie - Teplička 0:0

Sp. Vlachy - Gem. Hôrka 4:1 (2:1)
Prológom spišskogemerského duelu bola milá slávnosť. Člen VV VsFZ a v jednej osobe aj predseda SOFZ Jaroslav Švarc odovzdal strieborný odznak VsFZ Ľudovítovi Čurillovi k jeho 70. narodeninám. Úvod zápasu patril hosťom. Najprv kanonier Klinko zakončoval slabou strelou. V 6. min. netrafil bránku hostí Augustín, ale o dve minúty neskôr Vlašania viedli, keď v tiesni obranca hostí Barna si dal vlastný gól. Domáci vystupňovali tlak, ale šance Michala Halulu, Piklu a Rumana ostali nevyužité. V 21. min. prišla gólová odpoveď Gemerčanov. Po zaváhaní domácej obrany loptu vyrazenú Jančárom dopravil do siete Klinko. V 30. min. po biliarde v šestnástke hostí Jánoš nekompromisnou strelou opäť posunul Vlašanov do vedenia – 2:1. Do prestávke ešte v 42. min. Regec opečiatkoval brvno. Radosť priniesla Vlašanom záverečná pätnásťminútovka. Najprv Michal Halula v 85. min. z priameho kopu zvýšil na 3:1. Dve minúty pred koncom krížnou strelou k pravej žrdi uzavrel gólový účet zápasu Augustín. SP. VLACHY: Jančár – Oreško, Augustín, Regec, Šefčík – Tomajko, Michal Halula, Pikla (87. Ivan), Jenča – Jánoš (89. Bendík), Ruman (73. Dunka).