Päťgólový Michálik z Mengusoviec si vychutnal Toporec

1. Kamzík trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala v nedeľu zápasmi 25. kola.

Výhra hostí. Veľký Slavkov prehral s Hôrkou (1:2).Výhra hostí. Veľký Slavkov prehral s Hôrkou (1:2). (Zdroj: Richard Hudeček)

POPRAD.

Batizovce - Sp. Štvrtok 5:2 (4:0)

Hralo sa na ťažkom, šmykľavom teréne. V prvom polčase dominovali domáci, ktorí to vyjadrili štyrmi presnými zásahmi. Aj po zmene strán pokračoval priemerný futbal. Batizovce zvýšili na 5:0 a potom poľavili. Hosťom tak umožnili dvoma gólmi skorigovať výsledok. Ani to však už nič nezmenilo na ich zaslúženom víťazstve.
Góly: Paločko 2, Hudák, Varholík, Štrbák - Kubus, Lesňák. Pred 60 divákmi rozhodoval Žiga. Bez kariet.

Mlynčeky - Poprad-Veľká 2:6 (0:4)

Favorizovaní hostia boli od úvodu lepším mužstvom. Mali hernú prevahu, boli rýchlejší, kombinačnejší. Už v prvom polčase to potvrdili aj gólovo, keď získali štvorgólové vedenie. Po zmene strán sa hra vyrovnala. Domáci bojovali, ale znížili až za stavu 0:5. Veľčania však mali hru pod svojou kontrolou a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.
Góly: Soľava, V. Budzák - Kubesa, Dolinay, Kšenzakovič, Diabelko, Mlynár, Polakovič (z 11 m). Pred 60 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Soľava, J. Budzák - Bednarčík, Fassinger, Kester.

V. Slavkov - Hôrka 1:2 (0:2)

Hoci sa hralo za neustáleho dažďa, hracia plocha bola výborne pripravená. V 5. a 10. minúte mali domáci dve dobré príležitosti, ktoré však nevyužili. Hostia pridali a snažili sa o technický futbal. V 18. minúte otvorili skóre a v 36. minúte zvýšili svoje vedenie. Domáci medzitým trafili iba do brvna. Po obrátke hostitelia zvýšili svoje úsilie a v 72. minúte sa im podarilo streliť kontaktný gól. Hoci až do konca búšili do obrany súpera, vyrovnať sa im už nepodarilo.
Góly: Lindeman - Korenko, Miškovič. Pred 100 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Szücs (V. Slavkov).

V. Lomnica - Poprad-Stráže 1:0 (1:0)

Stretli sa dve technické mužstvá, a tak sa hral svižný futbal. V úvodnej polhodine sa však hra pohybovala zväčša medzi šestnástkami. V 30. minúte mal šancu domáci Tribula, no gól nedal. O dve minúty na to priťukol Barabas loptu znovu Tribulovi, a ten sa už nemýlil - 1:0. V 45. minúte mohol vyrovnať Gašpar, no tesne minul. V druhom polčase sa hralo za zvýšenej aktivity hostí a so snahou domácich o protiútoky. Na výsledku sa už ale nič nezmenilo.
Gól: Tribula. Pred 100 divákmi rozhodoval Macurák, ŽK: Barabas - Czerwik.

Vernár - Sp. St. Ves 3:0 (0:0)

Domáci začali odvážne a s odhodlaním vyhrať. V prvom polčase sa však hralo v strede ihriska a šancí bolo minimum. Po zmene strán to už bolo iné. V 56. minúte sa hlavou presadil J. Knižka a otvoril skóre. Vernárčania mali prevahu, čo v 72. a 80. minúte potvrdili ďalšími dvoma údermi. Potom sa nechal vylúčiť Gandžala a prišli aj šance hostí. Raz nastrelili žrď, no to bolo z ich strany všetko.
Góly: J. Knižka, Gandžala, Ľ. Greňa. Pred 40 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Gandžala 2 - Bolcár, ČK: Gandžala.

Sp. Belá - Vikartovce 5:2 (2:0)

Prakticky celý prvý polčas sa hralo v réžii domáceho mužstva, ktoré malo loptu vo svojej moci. Beľania z toho vyťažili dva góly. Aj po zmene strán sa začalo podobne a domáci mali prevahu. Potom nasledovala štvrťhodina, v ktorej mali viac z hry hostia, čo potvrdili aj dvoma zásahmi, keď znížili na 4:2. Domáci však drámu nepripustili a v 85. minúte z brejku uzavreli skóre.
Góly: Podolinský 2, Barnáš, Heutschy, Galajda - Petrenka, Drevko. Pred 100 divákmi rozhodoval Petrila, ŽK: Griger, Kuchta - Lavko.

Mengusovce - Toporec 6:1 (3:0)

Domáci začali veľkým náporom a už v prvom polčase získali trojgólový náskok. Pri chuti bol najmä Michálik, ktorý sa o to pričinil čistým hetrikom. Aj po obrátke sa pokračovalo v rovnakom tempe. Michálik bol na neudržanie, keď pridal ďalšie dva zásahy. Medzitým hostia stihli len znížiť na 4:1. V závere pôsobil Toporec odovzdane, čo Mengusovce využili na prikrášlenie výsledku. Je potrebné zdôrazniť, že to bol jednoznačne zápas jedného muža - päťgólového Michálika.
Góly: Michálik 5, Sulír - Pavelčák. Pred 50 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: M. Pompa (Toporec).

Kravany - Jánovce 4:2 (2:1)

Kravanci mali raketový nástup. Už v 1. minúte si dal vlastný gól hosťujúci Brunovský a o dve minúty na to zvýšil na 2:0 Cihoň. Domáci mali ďalšie šance, ktoré však zahadzovali, dvakrát trafili žrď. V 25. minúte udrelo na druhej strane, keď z protiútoku hostia znížili. Hra sa potom vyrovnala a Jánovce pôsobili veľmi sympatickým dojmom. V 56. minúte však domáci zvýšili svoj náskok. Keď rozvlnili sieť aj po štvrtýkrát, bolo prakticky rozhodnuté. V 80. minúte hostia už len skorigovali svoju prehru.
Góly: Cihoň 2 (1 z 11 m), Brunovský (vlastný), Kovalčík - Mangera, Knurovský. Pred 60 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Brunovský, Knurovský, Jankura (všetci Jánovce).