Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Vlašania by nedali gól ani do rána

Zo štvrtoligistov potešili cez víkend trojbodovým ziskom len Krompašania. V piatej lige sa darilo Smižancom, strelecky sa nepresadili Vlašania.

SPIŠ.

IV. LIGA

Krompachy - Strážske 3:0 (1:0)
Za stále dažďa bol z oboch strán úvod veľmi opatrný. Hralo sa viac medzi šestnástkami. Až v 20. min. krížna strela Richnavského tesne minula bránu. V 29. min. bol prenikajúci Horváth zastavený len za cenu faul a pokutový kop skúsený Ľ. Ontko poslal len do brvna. O dve minúty už Biľova strela z uhla našla správny cieľ – 1:0. Domáci si následne vybrali oddychový čas, čo hostia využili len na zahrávanie troch rohových kopov a jednu ďalekonosnú strelu v závere polčasu. Do druhej časti nastúpili aktívnejšie Krompašania. V 65. min. štandarku Ľ. Ontko gólovo zakončil Karpinský 2:0. Domáci sa upokojili, začali hrať svoju hru a Karpinský pridal tretí úspech. KROMPACHY: Maixner – Tomašov, Kuriško, M. Košč – Glova, Rcihnavský, Ľ. Ontko, Karpinský, Horváth – Biľ, Ondáš, striedali: Ziolkovský, Macuh.⋌E. KOŠČ

Haniska - V. Folkmar 5:0 (3:0)
Medzev - Hrabušice 8:2 (5:1)
Štítnik - Rudňany 2:1 (1:0)

V. LIGA J-Z

Gelnica - Smižany 0:1 (0:0)
Víťazné ťaženie Smižian pokračuje. Nezastavila ich v nedeľu ani o záchranu bojujúca Gelnica. Domáci potrebujú body ako soľ, no o osude stretnutia rozhodol úvod druhého polčasu, keď presne namieril Hagara. Domáci mali niekoľko sľubných príležitostí na vyrovnanie resp. otočenia skóre, ale hostí niekoľkokrát podržal dobre chytajúci Duľa. SMIŽANY: Duľa – Oltman, Zahuranec, Kapusta - Bajtoš, Hagara, Slejzák, Bednár, Šebest - Klubert, Pavlov striedali: Kľučár, Petrisko, Rimbala.⋌(pj)

Helcmanovce - Harichovce 2:0 (1:0)

Koš. N. Ves - Sp. Vlachy 0:0
Toľko šancí, koľko si Spišiaci v tomto dueli vytvorili a spálili, by hádam stačilo aj na dva zápasy. Keby sa hralo do rána, gól by asi nedali.
Ak by po štvrťhodine domáci viedli, nikto by nenamietal. V 7. min. prestrelil Katona, zblízka zaváhal Halčišák. Vlašania začali preberať iniciatívu. Po akcii Regeca v 19. min. z piatich metrov prestrelil Ruman. V 27. min. Jánoš nezúžitkoval center Piklu. Záver prvého polčasu sa hral v réžii hostí. V 38. min. po prihrávke Regeca spálil tutovku Michal Halula. Regecovú strelu v 41. min. vykopol domáci obranca. Po zmene strán začali Vlašania náporom a celý druhý polčas sa hral prakticky na polovici domácich. Bránka Koš. N. Vsi bola pre hostí zakliata. Tlak Vlašanov gradoval, ale gól nie a nie dať. Po príležitostí Rumana sa lopta ocitla v náručí domáceho brankára. V 72. min. a 87. min. bola výkričníkom streleckej mizérie Spišiakov, keď Ruman z bezprostrednej blízkosti odmietol trojbodovú ponuku. SP. VLACHY: Jánčár (46. Ferenčuha) – Dunka, Miroslav Halula, Šefčík, Regec – Tomajko, Michal Halula, Pikla, Jenča – Jánoš (76. Augustin), Ruman.

Teplička - Sp. N. Ves B 4:0 (3:0). Jaklovce - Prakovce 1:3 (1:1). Ťahanovce - Margecany 1:0 (1:0).