Súboj o postup pokračuje, najväčší favoriti opäť nezaváhali

1. Kamzík trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala v nedeľu zápasmi 26. kola.

POPRAD.

Toporec - Kravany 2:2 (1:0)

Domáci vybehli na svojho súpera a v prvom polčase prekvapili kvalitnou hrou. V 24. minúte za to boli odmenení vedúcim presným zásahom. Mali aj ďalšie šance, ktoré však nevyužili. Po zmene strán Toporec poľavil, čo Kravany ihneď využili. V 51. a 55. minúte dvoma gólmi otočili skóre. O zaslúženú remízu sa v 80. minúte postaral domáci Fijas ml. V závere sa oba celky snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no bezúspešne.
Góly: Habiňák, Fijas ml. - Michlík (z 11 m), D. Kobolka. Pred 100 divákmi rozhodoval Body, ŽK: Jankura, M. Pompa, E. Mitura, Fijas ml. - Kniežnik, Cihoň.

Vikartovce - Mengusovce 3:2 (0:2)

Diváci videli stretnutie dvoch celkom rozdielnych polčasov. V tom prvom začali hostia ako z partesu, keď už v 8. minúte išli do vedenia. Potom sa hra pohybovala medzi šestnástkami. V 41. minúte sa Mengusovciam podarilo zvýšiť svoj náskok. Druhý polčas mal opačný priebeh. Domáci zvýšili obrátky a už v 47. a 51. minúte dvoma gólmi stav vyrovnali. Hostia potom umne bránili, no v 67. minúte po chybe obrany inkasovali rozhodujúci úder. V bojovnom závere sa už nič nezmenilo.
Góly: Drevko 2, Skokan - Mihálik, Hudač. Pred 150 divákmi rozhodoval Lešundák, ŽK: Šavel, Jakubčák - Sulír, Mihálik, M. Gallo, Gontkovič.

Sp. St. Ves - Sp. Belá 2:6 (1:4)

Zápas sa začal v svižnom tempe. Od 10. do 12. minúty padli tri góly, keď na vedúci zásah hostí domáci odpovedali, no Beľania udreli znova. Favorit mal potom prevahu a do prestávky ju potvrdil ďalšími dvoma zásahmi. Po obrátke to už bolo vyrovnanejšie. Zamagurčania sa snažili a v 67. minúte sa im podarilo znížiť. Záver však opäť patril hosťom, najmä Podolinskému, ktorý dvoma údermi spečatil víťazstvo Beľanov.
Góly: Jurkovič, Babiak (z 11 m) - Podolinský 4, Barnáš, Andráš. Pred 120 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: Kovalčík, Úroda (obaja Sp. St. Ves).

Poprad-Stráže - Vernár 4:0 (1:0)

Po úvodnom desaťminútovom oťukávaní sa začali rodiť príležitosti. V 20. minúte Barabas prekonal Sasáka a bolo 1:0. Hostia potom ožili a hra sa vyrovnala. V 29. minúte trafil Orolin zo 7 metrov do žrde. Následne sa niekoľkokrát vyznamenal brankár Vernára Sasák, ktorý zneškodnil viacero tutoviek domácich. Po obrátke sa hralo prevažne v strede ihriska. Strážania prestriedali, omladili zostavu, čoho výsledkom bolo zvýšenie rozdielu až na 4:0.
Góly: Barabas, Šimko, Rušin, Paločko. Pred 100 divákmi rozhodoval Kočiš, ŽK: J. Knižka (Vernár).

Hôrka - V. Lomnica 1:1 (0:0)

Prvá polovica duelu mala vyrovnaný priebeh. Baníci i Lomničania si vytvorili šance, ktoré však nepremenili. Obaja brankári boli totiž výborní. Na úvodný gól sa čakalo viac ako hodinu, keď v 61. minúte hosťujúci Barabas rozvlnil sieť. Domáci potom pridali a v 78. minúte sa v šestnástke uvoľnil Korenko a z otočky skóroval. V závere sa útoky striedali na oboch stranách, no výsledok sa už nezmenil.
Góly: Korenko - Barabas. Pred 150 divákmi rozhodoval Jozef Poracký, ŽK: Miškovský - Kall.

Sp. Štvrtok - Mlynčeky 3:1 (2:0)

V priemernom zápase rozhodli domáci o svojom triumfe už v prvom polčase. Najmä nestarnúci Neuwirth robil vietor v hosťujúcej obrane a aj preto mali Spišiaci viac z hry. V 39. minúte po faule v šestnástke otvoril Marián Biskup z jedenástky skóre. O tri minúty na to bolo už 2:0, keď z 25 metrov parádne trafil Javorský. Mlynčeky odpovedali v 49. minúte podobnou presnou strelou z diaľky. V 55. minúte však spečatil domáce víťazstvo Steiner, ktorý namieril presne k žrdi.
Góly: Ma. Biskup (z 11 m), Javorský, Steiner - Šľachtič. Pred 100 divákmi rozhodoval Marcinko, ŽK: Buc (Sp. Štvrtok).

Jánovce - Batizovce 2:1 (2:0)

Jánovce začali náporom, už v 4. minúte Berčo zblízka prekopol. V 24. minúte Brunovský minul z 5 metrov. Domáci naďalej zahadzovali svoje šance a až v závere polčasu sa dočkali. Najprv v 38. minúte otvorili skóre a v poslednej minúte prvej polovice zvýšili svoj náskok. Po zmene strán hostia pridali, hrali kombinačnejšie. V 80. minúte sa im podarilo vrátiť do zápasu. V závere mal šancu na vyrovnanie Handzuš, no gól nedal.
Góly: Berčo, Brunovský - Bujňák. Pred 100 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Kovalčík - Varholík, Bujňák.

Poprad-Veľká - V. Slavkov 4:1 (2:0)

Vo veľmi horúcom počasí začali oba celky vo svižnom tempe. Favorizovaní domáci sa dlho trápili, pokiaľ si dokázali poradiť s účinnou defenzívnou hrou svojho súpera. Až v 44. minúte sa im podarilo dostať do vedenia, keď po rohovom kope hlavou parádne trafil Bednarčík. Vzápätí po chybe obrany inkasovali hostia do šatne aj druhý úder. Po obrátke už Slavkovčania odpadávali kondične a domáci mali herne navrch. Potvrdili to zvýšením svojho náskoku na 4:0, pričom ďalšie ich šance ostali nevyužité. Až v 89. minúte sa dočkali aj hostia, keď M. Stankovič po individuálnej akcii presnou strelou k žrdi rozvlnil sieť.
Góly: Bednarčík 2, Mlynár, Dolinay - M. Stankovič. Pred 180 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Kester, Dolinay, Kubesa - Kubus.

1. Poprad-Veľká 26 20 5 1 110:28 65
2. Sp. Belá 26 18 4 4 70:39 58
3. Vikartovce 26 16 4 6 78:64 52
4. Kravany 26 15 4 7 72:39 49
5. Poprad-Stráže 26 14 5 7 62:33 47
6. Sp. Štvrtok 26 13 4 9 52:41 43
7. V. Lomnica 26 12 5 9 64:51 41
8. Sp. St. Ves 26 12 3 11 52:63 39