Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
REVÚCKY POHÁR 2011

Mladí karatisti opäť potešili

Karate klub Revúca organizoval 7. ročník revúckeho pohára pod záštitou primátorky mesta Revúca. Na súťaži sa zúčastnilo 281 karatistov z 28 klubov Slovenska. Turnaj absolvovala aj 24-členná výprava mladých karatistov ŠKM-KK Stará Ľubovňa.

Veľký úspech. Prvé miesto v Revúckom pohári.Veľký úspech. Prvé miesto v Revúckom pohári. (Zdroj: vor)

STARÁ ĽUBOVŇA. Karate klub Revúca organizoval 7. ročník revúckeho pohára pod záštitou primátorky mesta Revúca. Na súťaži sa zúčastnilo 281 karatistov z 28 klubov Slovenska. Turnaj absolvovala aj 24-členná výprava mladých karatistov ŠKM-KK Stará Ľubovňa, ktorá si počínala veľmi úspešne. V súbornom cvičení kata obsadil Radoslav Karabinoš 1. miesto v kategórii juniorov a 3. miesto obsadili Zuzana Bukovinová - juniorky, Natália Timaniková - staršie žiačky a Marko Kohút - chlapci 5-7 rokov.

V kategórii kumite dosiahli naši pretekári tieto výsledky.

1. miesta: Adam Jurák - mladší žiaci +32 kg, Dominik Imrik - ml. kadeti -45 kg, Samo Truska - juniori -70 kg, Adam Vorobeľ – juniori +70 kg,
2. miesta: Viera Kaletová – st. žiačky -40 kg, Zuzana Kaletová – st. žiačky -35 kg, Kristína Kormaníková – ml. kadetky -45 kg, Gabriela Kormaníková – ml. žiačky -30 kg, Filip Bucko – st. žiaci +40 kg, Radoslav Karabinoš – juniori +70 kg, Michal Gažo – st. žiaci -35 kg.
3. miesta: Diana Juráková – st. žiačky -40 kg, Zuzana Bukovinová – juniorky -69 kg, Natália Timaniková – st. žiačky -35 kg, Andrej Gažo – ml. kadeti +50 kg.
V celkovom hodnotení si Športový klub mesta-karate klub Stará Ľubovňa vybojoval 1. miesto a domov si odniesol nádherný pohár s celkovou bilanciou 5 zlatých, 7 strieborných a 7 bronzových medailí.

Darilo sa aj na Gishin cupe

Športová hala SOU železničného v Košiciach hostila 350 pretekárov z 50 klubov ôsmich štátov Európy. Na tomto významnom medzinárodnom športovom podujatí nechýbala ani dvadsiatka karatistov ŠKM-KK Stará Ľubovňa, pre ktorých bol tento turnaj zároveň generálkou pred Majstrovstvami Slovenskej republiky, ktoré sa konali o týždeň neskôr v Spišskej Novej Vsi.
V súbornom cvičení kata sa na stupeň víťazov dostali dvaja pretekári nášho klubu.
Radoslav Karabinoš obsadil 2. miesto medzi juniormi a Zuzana Bukovinová obsadila 3.miesto v kategórii juniorky.

V kategórii kumite si 1. miesta vybojovali Samo Truska – juniori -55 kg a druhú zlatú medailu vybojoval Adam Vorobeľ – juniori +76 kg.

2. miesta obsadili: Diana Juráková – st. žiačky -40 kg, Kristína Kormaníková – ml. dorastenky -40 kg, Zuzana Bukovinová – juniorky -59 kg, Jakub Kaleta – juniori -55 kg, Radoslav Karabinovš - juniori +76 kg,

3. miesta získali: Viera Kaletová – st. žiačky -40kg, Gabriela Kormaníková – ml. žiačky -30 kg, Filip Bucko – st. žiacky +40 kg, Peter Foľvarský – ml. dorastenci – 40 kg,
Celková bilancia získaných medailí 2-6-5. Naši mladí športovci už tradične dokazujú, že sa dokážu presadiť nielen v regionálnych a celoslovenských súťažiach, ale aj na medzinárodných podujatiach.

Výsledky z M-SR detí a mládeže uverejníme v nasledujúcom čísle.