Iliašovce nedohrali zápas

Už len dve kolá ostáva odohrať do konca najvyššej oblastnej súťaže na Spiši. Líder z Kluknavy potvrdil svoje vedúce postavenie v súboji s posledným mužstvom tabuľky. Negatívom kola bol ďalší nedohraný zápas. Tentoraz v súboji SŠM Bystrany – Iliašovce.

Druhé najlepšie mužstvo súťaže – SŠM Bystrany. Mužstvo s herne najlepším obrazom v celej súťaži malo v  nedeľu doma ľahkú úlohu s Iliašovcami, keď sa hral len polčas.Druhé najlepšie mužstvo súťaže – SŠM Bystrany. Mužstvo s herne najlepším obrazom v celej súťaži malo v nedeľu doma ľahkú úlohu s Iliašovcami, keď sa hral len polčas. (Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. V jednotnom hracom čase bolo nedeľňajšie 24. kolo I. triedy SOFZ. Ako tradične, o prekvapenia nebola núdza. V porovnaní s minulým kolom sa už domáci viac snažili. A zvonku bral všetky body len rozbehnutý Mníšek n/H.

SŠM Bystrany - Iliašovce 6:0

Za týmto výsledkom nie je uvedené polčasové skóre. Pomaličky sa zberali Iliašovčania na toto stretnutie. Najprv ich bolo šesť, potom osem a nakoniec desať. V početnom oslabení zápas začali, no s pribúdajúcimi gólmi ich snaha klesala. Trikrát skóroval Ján Suchý, dva góly pridal Kekeľ a jeden Jozef Suchý. Do druhej časti hry už zraneniami a svadobnou hostinou zdecimovaní hostia nenastúpili. Pre zranenie viacerých hráčov im klesol počet pod sedem a stretnutie bolo predčasne ukončené. SŠM BYSTRANY: Pavol – Smik, Šefčík, Pavol – Jochman, Klešč, Brajerčík, Pavlík, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ. ILIAŠOVCE: Maľak – Kolcun, Hudaček, Frankovič – Janiga, Ordzovenský, Štrauch, Dragula, Merkovský, Novák.

Nálepkovo - Spartak Bystrany 3:1 (1:1)

Na prekvapenie domácich fanúšikov lepšie začali hostia. Od 7. min. viedli gólom Horvátha. Od 26. min. sa začínalo odznova, keď umiestnenou hlavičkou Jánoš vyrovnal. Pozitívnymi momentmi tvrdého zápasu boli dva góly Ivanča. Tie boli ozdobou stretnutia a rozhodli o tom, že tri body ostanú doma. Pred 80 divákmi rozhodoval Kunzo. NÁLEPKOVO: Tomčany – Lapšanský, Gal, Gobl – Lacko, Jánoš, T. Gobl, Opremčák, Geletka – Viboh, Ivančo, striedali: Vartovník, Fehír, Fabian. SPARTAK BYSTRANY: Dunka – Pecha, Žiga, Horváth – Žiga, Źiga, Horváth, Žiga, Horváth – Žiga, Horváth, striedali: Pecha, Horváth.

Odorín - Mníšek n/H. 1:3 (0:1)

Domácich v prvom polčase dosť poznačila penalta za ruku v šestnástke. Úspešným exekútorom bol Žiga. Odorínčania sa dlho nevedeli dostať do tempa. Až po zmene strán P. Baluch vyrovnal, no hostia o pár minút znova viedli, keď si domáci dali vlastenca. Odorín chcel rýchlo znova vyrovnať, otvorili hru, čo hostia opäť Žigom dokonale využili – 1:3. V závere sa domáce ešte dožadovali pokutového kopu, no hlavný rozhodca bol iného názoru. Pred 100 divákmi rozhodoval Klokočka. ODORÍN: Maľak – Majko, Fabian, Petrašek – Kavulič, Stoličný, Antony, Baluch, Čuj – P. Baluch, Bednár, striedali: Maďar, Pagač. MNÍŠEK n/H.: Duch – Štark, Plachetka, Marcinko – Kohler, Kuchár, Žiga, Drajna, Kujnisch – Lukáš, Toth, striedal: Plachetka.

Olcnava - Hnilčík 2:2 (2:2)

Domáci do zápasu vstúpili vlažne, čo hostia využili v 14. minúte Štrauchom – 0:1. Tento gól domácich trochu prebudil a v 20. min. Kaščák po individuálnej akcii vyrovnal. Domáci mali prevahu, ale hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich v 33. min. opäť Štrauch dostal hostí do vedenia, aj keď skóroval po dvojmetrovom ofsajde, ktorý videli všetci na futbalovom štadióne, len nie postranný rozhodca Richnavský. V druhom polčase sa hralo prakticky na jednu bránu a hosťom cenný bod vychytal brankár Novotta. Domácich po zápase viac ako strata bodov mrzelo to, že sa im zranil P. Pollak. Všetci mu želajú skoré uzdravenie. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Šofranko. OLCNAVA: Rusnák – Puškáš, Petrov, Pavlík – Pollák, Melega, Kaščák, Suslov, Rusnák – Olejník, Rusnák, striedali: Gardošík, Dolnačko, Macala. HNILČÍK: Novotta – Jakuba, Kubus, Loja – Varga, Repaský, Fabian, Tokoly – Vido, Soveľ, striedali: Matiašovský, Feher.

Jamník - Chrasť n/H. 2:2 (1:2)

Chrasťania to v Jamníku vždy vedia zahrať. Po ôsmich minútach dokonca viedli 2:0, keď najprv si domáci dali vlastný gól a druhý úspech hostí pridal Turčanik. Z pokutového kopu Pavlík znížil na polčasových 1:2. Po zmene strán potešil domácich priaznivcov v 73. min. vyrovnávajúcim gólom Marcinčák. Na gólové šance vyhrali hostia, ale vzhľadom na celý priebeh bola remíza spravodlivá. V závere ešte zaujala bohatá slovná zásoba domáceho Repku, ktorú hlavný rozhodca Š. Kunzo odmenil červenou kartou. JAMNÍK: Macejko – Grzyb, J. Čuj, S. Čuj – Jančár, Farkašovský, Čuj, Farkašovský, Potempa – Pavlík, Marcinčák, striedali: Repko, Farkašovský, Balaž. CHRASŤ n/H.: Petruško – P. Petruško, Baluch, Jančár – Bady, Franko, Kováč, Chovanec, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedali: Filip, Dirda, Celec.

Kluknava - Sp. Hrušov 4:0 (1:0)

Stretnutie prvého s posledným začalo s menším omeškaním. Hostia pricestovali, z čoho mal asi najväčšiu radosť domáci kanonier Belej, keď zaznamenal čistý hetrik. Jeden gól pridal Kolčar. Pred 150 divákmi rozhodoval Kotrady. KLUKNAVA: Kožár – Glova, Hoppej, Hvizdoš – Bohor, Jurko, Lisý, Hadry, Richnavský – Belej, Papcun, striedali: Kolčar, Sekač, Zahuranec. SP. HRUŠOV: Filip – Kunzo, Šuty, Mikolaj – Olejník, Butvin, Salaj, Kočiš, Hockicko, Kunzo – Žiga, Švač.

Domaňovce - Markušovce 4:2 (0:2)

Prvý polčas bol v podaní domácich veľmi zlý. Hostia Kozákom a Labancom zaznamenali dva vydarené góly a boli v prvej časti hry jasne lepším mužstvom. Po zmene strán nastal presný opak. Domaňovčania nastúpili ako vymenení a oni začali diktovať tempo a priebeh hry. Už v 48. min. znižoval Kováč a v 56. min. Kurilla vyrovnal. Striedajúci Zumerling dvoma presnými zásahmi zabezpečil domácim cenné tri body. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodoval Rusnák. DOMAŇOVCE: Jančár – Janečko, Mrozek, Geletka – Vojtila, Almaši, Topoli, Kováč, Dzurňák – Kurilla, Kusý, striedali: Zumerling, Gaduš, Hlucháň. MARKUŠOVCE: Čuchran – Dzura, Labanc, Hozza – Steiner, Jarab, Barabas, Čuchran, Kalafut – Dunka, Kozák, striedali: Hodnický, Čuj.

1.Kluknava 24 16 4 4 55:27 52
2.SŠM Bystrany 24 13 9 2 60:21 48
3.Nálepkovo 24 13 3 8 48:36 42
4.Odorín 24 11 4 9 43:34 37
5.Spartak Bystrany 24 11 4 9 47:45 37
6.Chrasť 24 9 9 6 37:24 36
7.Olcnava 24 9 6 9 59:46 33
8.Mníšek 24 9 5 10 41:37 32