Spišskí štvrtoligisti doma vyhrali

Zo štvrtoligistov zo Spiša mali výhodu domáceho prostredia Hrabušice a Folkmar. Naplno ju zužitkovali.

SPIŠ.

Hrabušice - Sobrance 3:2 (2:1)

Prudká búrka oddialila začiatok stretnutia v Hrabušiciach. Lejak napodiv neznížil kvalitu hracej plochy, a tak sa mohlo začať hrať. Domáci bez svojej opory Dičáka trpeli v tomto zápase nízkou efektivitou v premieňaní šancí a keďže súper z minima šancí dokázal vždy kontrovať, zápas bol napínavý až do konca. Už vo 4. min., keď domáci zahrávali rohový kop, sa k odrazenej lopte dostal Melničuk a umiestnenou strelou k žrdi dostal domácich do vedenia-1:0. V 20. min. sa po rohovom kope predviedol hosťujúci Danko, keď z ostrého uhla bombou vymietol pavučiny z rohu bránky-1:1. V tej istej minúte mohol skórovať domáci Jakubec, ktorý si pekne nabehol na center, jeho hlavička však mierila nad brvno. V 24. minúte nedočiahol na center pozdĺž bránkovej čiary Popadič. V 25. min. zahrával PVK Chripko, jeho tvrdú strelu pod brvno nedokázal brankár kryť-2:1. Úvod druhého polčasu sa lepšie vydaril hosťom. V 57. min. po PVK zo 40 m sa im Barbaričom podarilo vyrovnať - 2:2. V 60. min. Popadič po rohovom kope hlavou znovu dostal domácich do vedenia-3:2. Nasledoval koncert nepremenených šancí domácich. Džadoň svoju šancu nepremenil ani v 76. min., keď mu nevyšli nožničky. V závere už tradične odmenili diváci svoje mužstvo potleskom. HRABUŠICE: Sagula – Melničuk, Urban, Hanzely J. – Babík, Priehoda, Chripko, Kukura – Jurčo, Popadič, Jakubec, striedali: Džadoň, Paľuch, Hanzely M.
A.RYCHNAVSKÝ

V. Revištia - Krompachy 1:0 (1:0)

V. Folkmar - Rožňava 3:0 (3:0)

Domáci od úvodného hvizdu začali aktívne. Prvú veľkú šancu nevyužil kanonier domácich Maroš Belej. Ocitol sa sám pred bránou hostí, ale trafil iba brankára. Po obliehaní hosťujúcej brány sa dostal k lopte Peter Kočiš a ľavačkou prestrelil gólmana hostí - 1:0. Bol to prvý presný zásah tohto hráča vo folkmarskom drese. V 25. min. dobre hrajúci Sovič vysunul Beleja, a ten s chladnou hlavou zakončil peknú akciu - 2:0. Hostia sa po druhom inkasovanom góle trochu prebrali a častejšie sa dostávali na polovicu domácich. Ked už obidve mužstvá mysleli na prestávku, napriahol z 20 m Serbin a vymietol pravý horný roh brány hostí - 3:0.
Druhý polčas tohto priemerného stretnutia sa dohrával v réžii domácich, ktorí kontrolovali dej a skóre zápasu. Vo dvoch šanciach sa ocitol aktívny Belej. Ďalší striedajúci hráč domácich Čuchran sa po centri Soviča ocitol sám pred bránkou, hlavou trafil gólmana hostí. Zápas ukončil v poslednej minúte hlavičkou ponad bránu Belej. Po skončení stretnutia 150 divákov odmenilo hráčov ako už tradične potleskom.
V. FOLKMAR: Vida - Kočiš M., Hrobko, Žakarovský, Sasák - Kočiš P., Sovič, Serbin, Litványi - Belej, Andrejco st.