Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Zranenie Halulu

Záver sezóny v V. lige JZ sa blíži ku koncu. Adept na postup zo Sp. Vlách vonku prehral a navyše sa ťažko zranil M. Halula. Harichovce doma len remizovali.

SPIŠ.

Harichovce - Gelnica 2:2 (0:0)

Kto očakával, že posledný celok tabuľky bude odovzdaným súperom, ten musel byť veľmi prekvapený a najviac zaskočení vyzerali byť domáci futbalisti. Hovoril som im nepozerajte v sobotu na našu „repre“, lebo sa nakazíte vírusom antifutbalu, nepočúvli ma. V prvom polčase to bola nuda a keby nezačalo pršať, hádam by aj diváci odišli. Domáci sa ocitli v náznakoch šancí v podaní P. Pukluša s Vargom, najväčšiu mal B. Hudáček, ale v nohe mal málo ekrazitu. Keď hostia videli, že z domácich strach nepôjde, zvýšili aktivitu. Domáci to skúsili v 35. min., keď P. Pukluš našiel Kršiaka, ten vyhral bežecký súboj s pravým obrancom, ale bránu z hranice 16-ky prestrelil.
Druhý polčas priniesol viac vzruchu a padali aj góly. Hneď v 46. min. zabojoval o loptu K. Pukluš, diagonálou našiel brata Petra, ktorý zavesil 1:0. O minútu ešte pohrozil z priameho kopu do ľavého vinkla Kaščák, brankár bol na mieste. A opäť nastalo herné trápenie domácich. Ono to ide ťažko, keď záloha, tvorivý element mužstva nepracuje na plné obrátky. V 58. min. podnikli hostia rýchly protiútok, Varga nestačil Vidovi a ten pohodlne k žrdi vyrovnal na 1:1.
V 60. min. sa zase prezentoval Dudy strelou pod brvno, ale opäť domáci gólman vyšiel z tohto mikrosúboja víťazne. V 64. min. zabojoval Šefčík, posunul na Tomaškoviča, ktorý však zo 16 metrov bránu prestrelil a odmietol tak v danom okamihu zahviezdiť. V 65. min. otáľal s rozohrávkou vo vlastnej 16-ke stopér Suchý. O loptu ho obral Dudy, naservíroval Tokarčíkovi, ktorý strelou do protipohybu nedal Karchňakovi šancu 1:2. Hostia neustávali v aktivite a hlavne strely Bodnára a Vidu mali gólové parametre, ale neujali sa. Domáci sa dočkali v 85. min., keď P. Pukluš ponúkol nahrávkou brata Kamila, ktorý sa predral cez troch obrancov a nekompromisne zavesil na 2:2. Hostia sa prezentovali sympatickým výkonom a patrili v jarnej časti k tým lepším tímom, ktoré sa u nás predstavili. Naopak u domácich úplne chýba kombinačná hra, ktorá ich zdobila na jeseň a neobstoja výhovorky na chýbajúcich zranených hráčov. Skôr je to v slabej tréningovej disciplíne a chaose v hernom systéme. HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Kaščák, B. Hudáček, Suchý, P. Pukluš, Šefčík, Kršiak (Tomaškovič), Varga (R. Hrušovský), J. Hrušovský, K. Pukluš. GELNICA: Švarc – Hofman (Tvaroh), Hrobko, Dudy – Drajna, Kruželák, Bodnár, Vida, Kollár (Petrov) – Harakaly, Tokarčík (Kamencza).

J. HRUŠOVSKÝ

Ťahanovce - Jaklovce 5:2 (3:1)

Margecany - Teplička 2:0 (2:0)

Smižany - Gem. Hôrka 3:0 (1:0)

Prakovce - Koš. N. Ves 5:2 (2:2)

Za daždivého počasia úvod stretnutia patril domácim. Už v 5. min. otvoril stav stretnutia Hulič a domáci viedli 1:0. Po úvodnom góle hostia postupne vyrovnávali hru a vypracovali si niekoľko sľubných šancí, a to vyústilo vo vyrovnávajúci gól, ale to nebolo všetko, po hrubej chybe domáceho obrancu Kuchára do samostatného úniku sa dostal Papaj a svoj únik zakončil gólom a hostia viedli 1:2. Domáci po tejto spŕške zvýšili obrátky a gólom v 45. minúte zo 40 metrov vyrovnal Kuchta.
Po prestávke z domácej šatni vyšlo iné mužstvo, ktoré za prvých desať minút druhého polčasu gólmi Gregu a Lapšanského dvakrát upravilo na konečných 5:2. Domácim chuť hrať futbal ostal až do konca zápasu, ale neprinieslo to už zmenu konečného stavu. Za zmienku stojí záverečný potlesk divákov, ktorí boli spokojní s predvedenou hrou domácich. Najbližšie kolo naši zverenci cestujú na susedské derby do Helcmanoviec. PRAKOVCE: Csiszár – Palko, Opremčák, Kuchár – Kuchta, Gmiter, Demčák, Lapšanský, Hulič – Grega, Jančík, striedali: Komara, Lesko, Mihalik.

V. ŠIMKO

Sp. N. Ves B - Helcmanovce 2:0 (1:0)

Kr. Podhradie - Sp. Vlachy 3:0 (1:0)

Pod hradom Krásna Hôrka ruže nikdy nekvitli. Ani v prvú júnovú nedeľu. S takouto hladkou prehrou lídra však nerátal ani najväčší pesimista. Pred zápasom prudký lejak zmenil trávnik na nasiaknutú špongiu. Po chybe v obrane hostí Gemerčania išli do vedenia už v 4. minúte. Snaha Spišiakov dať kontaktný gól bola bezúspešná. Zaznamenať gól je pre Vlašanov neriešiteľný problém, či dokonca chronickou chorobou. Jedinú presnú strelu do priestoru bránky vyslal v prvom polčase v 18. min. Oreško.
Aj po zmene strán pokračovalo úsilie Vlašanov o priaznivý výsledok, ale gól neprichádzal. Regecov priamy kop smeroval do náručia brankára. V 65. min. po centri Nováka prestrelil Jánoš. Toho napodobnil v 72. min. Jenča. Prišla 77. min. a z prísne nariadeného pokutového kopu poistil domáce víťazstvo brankár Szabo. Kalich horkosti dopili Vlašania do dna v 85. min., keď po nepochopiteľných chybách Bodnár zvýšil na konečných 3:0. Viac ako výsledok mrzí Spišiakov vážne zranenie Michala Halulu. Ten v 77. min. po bezohľadnom zákroku Juriniho musel byť záchrankou prevezený do rožňavskej nemocnice s podozrením na zlomeninu členka ľavej nohy. SP. VLACHY: Ferenčuha (46. Jančár) – Oreško, Labaš (46. Novák), Šefčík – Tomajko, Michal Halula (78. Ivan), Pikla, Jenča – Jánoš, Ruman.