V derby dominovali Krompašania

Predposledné kolo ligových súťaží v podaní štvrto– a piatoligistov prinieslo veľa zaujímavých výsledkov. Pozornosť pútalo derby v Krompachoch, no ostrosledovaný je boj o prvú priečku v V. lige JZ.

SPIŠ.

IV. LIGA

Rudňany - Strážske 0:2 (0:1)

Domáci dokázali so súperom ako tak držať krok v prvom polčase. Mali aj šance, no hosťom stačila jedna štandardka a viedli 1:0. Po obrátke to už bolo z domácej strany trápenie – žiaden pohyb, nasadenie ani šance. Hostia pridali ešte jeden gól a z Rudnian si poľahky odniesli všetky body. RUDŇANY: Strapec – Šteiner, Neuvirth, Čuj – Polák, Červeňák, Zajac, Farkašovský, Baluch – Boroš, Barnaš.
J. ZAJAC

Štítnik - V. Folkmar 1:0 (0:0)

Krompachy - Hrabušice 2:0 (2:0)

V spišskom derby už išlo len o prestíž a lepšie tabuľkové postavenie. Hrabušice sa predstavili s výrazne omladeným kádrom, ktorý poriadne popreháňal niektorých starších krompašských hráčov. Lenže čo je skúsenosť, prehľad a dlhoročný futbalový kumšt ukázal v 40. min. Ľ. Ontko. Jeho parádnej strele spoza šestnástky tlieskali aj hostia – 1:0. O minútu nato sa domáci priaznivci tešili druhýkrát, keď pohotovo zakončil Karpinský. Dva góly v závere polčasu poriadne otriasli psychikou hostí. Tí sa snažili ešte v druhej časti hry urobiť niečo s výsledkom, ale na starších skúsených Krompašanov, na čele s 51-ročným brankárom Jarom Uličným, už nedokázali nič vymyslieť. KROMPACHY: Uličný – Košč, Ľ. Ontko, Kuriško – Glova, M. Ontko, Mišura, Šmida, Karpinský – Tomašov, Richnavský, striedali: Ondaš, Jochman, Baluch. HRABUŠICE: Sagula – Jakubec, Urban, Hanzely – Babik, Priehoda, Chripko, Melničuk, Jurčo – Popadič, Džadoň, striedali: Kukura, Hanzely.
J. PETRUŠKA

V. LIGA

Sp. Vlachy - Sp. N. Ves B 1:0 (1:0)

Keď už v 4. min. po samostatnom úniku otvoril skóre Pikla, málokto predpokladal, že o výsledku okresného derby je rozhodnuté. Nováčik sa predstavil ako húževnatý kolektív a bojoval celých deväťdesiat minút. Antal najprv v 7. min. hlavičkoval veľa a potom proti jeho strelám v 13. a 32. min. musel zasahovať domáci gólman Jančár. Na opačnej strane dal o sebe vedieť aj Hrebenár, ktorý zachraňoval pred Piklom. Tradičný domáci ofenzívny scenár bez gólového efektu pokračoval zahodením šancí Jánoša a Rumana. V 44. min. prežili Vlašania závar vo vlastnej šestnástke bez gólového inkasa. Bodku za prvým dejstvom dal neúspešný strelecký pokus Jenču. Po zmene strán ani z metra netrafil Dunka bránu súpera. Potom Pikla a Jánoš spálili, čo sa dalo. V 67. min. pálil nad bránku Hrebenára Ruman. Brankár hostí sa potom vyznamenal o tri minúty neskôr, keď vyrazil projektily Rumana a Jenču. V 75. min. spálil tutovku Jánoš, ktorého potom napodobnil Jenča. A do tretice mal nepresnú mušku v 84. min. Dunka. Pre Vlašanov mali záverečné fázy duelu dramatický hororový priebeh. V 87. min. bol Jančár nútený chytiť loptu do rúk mimo šestnástky. Bol za to vylúčený a po následnej štandardnej situácii hostí si domáci priaznivci vydýchli. Domáca rozlúčka Vlašanov s končiacou sezónou mala síce trojbodovú hodnotu, ale po chudobnom víťazstve, o ktoré sa museli strachovať do posledného hvizdu. SP. VLACHY: Jančár – Oreško, Dunka (88. Ferenčuha), Šefčík, Regec – Tomajko, Augustin (46. Novák), Pikla, Jenča – Jánoš (90. Ivan), Ruman. SNV B: Hrebenár – Steiner, Chovanec, Pitko, Širila – Šmelko, Macala, Brandobur, Antal (77. Pollák) – Liška, P. Augustin.
D. GIRBA

Kr. Podhradie - Harichovce 2:1 (1:1)

Helcmanovce - Prakovce 3:0 (1:0)

Koš. N. Ves - Smižany 1:2

„Do Košickej N.Vsi sme išli s cieľom predĺžiť sériu výhier a získať 3 body. Začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel, domáci boli aktívnejší, my sme slabo dostupovali hráčov, z čoho pramenila gólová šanca, ktorú zlikvidoval Peťo Duľa. No nepoučili sme sa a o pár minút sme inkasovali gól. Inkasovaný gól nás prebral k životu a už o pár minút sme vyrovnali, keď gól strelil Robo Hagara. Postupne sme preberali iniciatívu a vypracovávali sme si tlak. Ku koncu polčasu po rýchlej kontre Rišo Klubert s prehľadom zvýšil na 2:1 v prospech nás. Druhý polčas bol v našej réžii, kontrolovali sme zápas a mohli sme pridať minimálne 3 góly, ale šťastíčko sa nám pri šanciach odvrátilo chrbtom,“ opísal stretnutie v Koš. N. Vsi záložník Smižian Peter Petrisko.
SLOVAN SMIŽANY (facebook)

Gem. Hôrka - Margecany 3:1 (1:0)

Teplička - Ťahanovce 3:2 (0:2)

Jaklovce - Gelnica 4:1 (3:0)

Hnilecké derby sa hralo na dobre pripravenom ihrisku za príjemného počasia. Domáci išli do vedenia hneď v 1. min. gólom Kandrika po hrubej chybe hosťujúcej obrany. Jaklovčania povzbudení rýchlym gólom hrali iniciatívne a vytvárali si viacero gólových šancí. V 20. min. najlepší jaklovský strelec Adamišin prudko napálil a lopta skončila po teči druhýkrát v sieti gelnického brankára. V 26. min. po sóle Adamišin tretí raz rozjasal domácich fanúšikov. O niekoľko minút dobre hrajúci dorastenec Kočiš prenikol do šestnástky, obrana ho zastavila len za cenu faulu, ale pokutový kop Humeňanský zahodil. Gelničania v prvom polčase zopárkrát nebezpečne zaútočili, ale v koncovke boli nepresní. V druhom polčase sa hra vyrovnala. V 64. min. hostia znížili Dudym na 3:1. Jaklovčania si vypracovali opäť množstvo príležitostí, ale využili len jednu. V 71. min. Kandrik pečatil zaslúžené víťazstvo 4:1. Domáci podali jeden z najlepších jarných výkonov a hostí trestali za ich zbytočné individuálne chyby.