Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Novoveskí žiaci postúpili na majstrovstvá v hokejbale

Chlapci z hokejovej Základnej školy Spišská Nová Ves Komenského ulica vyhrali krajskú súťaž v hokejbale a postúpili na majstrovstvá Slovenska.

Najlepší v Česko-Slovensku. Hokejbalisti ZŠ Nejedlého Sp. Nová Ves v metropole Slovenska príjemne prekvapili.Najlepší v Česko-Slovensku. Hokejbalisti ZŠ Nejedlého Sp. Nová Ves v metropole Slovenska príjemne prekvapili. (Zdroj: HK)

BRATISLAVA. Od 19. do 21. júna sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v hokejbale starších žiakov. Osem družstiev zo Slovenska bolo rozdelených do dvoch skupín po štyroch: A - skupina: Poprad, Spišská Nová Ves, Závod, Dubnica, B - skupina: Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Skalica, Nové Zámky.

Prehrali až vo finále

Stretnutia sa hrali v Ružinove a chlapci zo Spiša svojimi výsledkami príjemne prekvapili už v skupine.

Výsledky chlapcov Spišskej Novej Vsi v skupine:
Spišská Nová Ves – Poprad 4:1
Spišská Nová Ves – Závod 10:0
Spišská Nová Ves – Dubnica 2:0

Poradie v skupine A: 1. Spišská Nová Ves, 2. Dubnica, 3. Poprad, 4. Závod

Poradie v skupine B: 1. Skalica, 2. Banská Bystrica. 3. Liptovský Mikuláš, 4. Nové Zámky

Semifinále: Spišská Nová Ves – Banská Bystrica 7:2

Dubnica – Skalica 3:2 po samostatných nájazdoch

Finále: Spišská Nová Ves – Dubnica 2:3 po samostatných nájazdoch

Celkové poradie: 1. Dubnica, 2. Spišská Nová Ves, 3. Skalica, 4. Banská Bystrica
Družstvo Spišskej Novej Vsi v zložení - Bednár, Skalický, Hamráček, Horváth, Surák, Ludányi, Kyčak, Polomský, Zwick, Chmeľ, Gavalier D. Lesňak, Mintál, Hudák - získalo strieborné medaily. Trénerom chlapcov od 5. ročníka je František Gonda, vedúci družstva Peter Kresťanko.

Kolektív športovej hokejovej triedy U 15 skončil v sezóne 2010/2011 na druhom mieste v rámci východoslovenského regiónu a na šiestom mieste na majstrovstvách Slovenska, v hokejbale bol víťazom kraja a na druhom mieste na Slovensku, vo floorbale skončil v kraji na prvom mieste a v rámci Slovenska kolektív získal striebro. Chlapci sa nedali zahanbiť ani v gymnastickej súťaži okresu.

Najlepší v Česko - Slovensku

Bratislave sa uskutočňujú majstrovstvá sveta v hokejbale mužov a žien, víťazi školských súťaží v Čechách a na Slovensku v kategórii starších žiakov zohrali dva zápasy o získanie Plakety majstrovstiev sveta.

Výsledky:
Spišská Nová Ves (zástup víťaza ) – Břeclav (ČR) 4:0.
Spišská Nová Ves – Břeclav 6:1, na zápasy 2:0.

Neoficiálnym majstrom Českej a Slovenskej republiky za rok 2011 sa stali starší žiaci zo Základnej školy, Komenského ulica zo Spišskej Novej Vsi.

Blahoželáme úspešnému kolektívu chlapcov zo Základnej školy Spišská Nová Ves, Komenského ulica k získaniu striebra v hokejbale na Slovensku, želáme im veľa úspechov v ďalšej športovej a študijnej činnosti na stredných školách.

„Náš postup do Bratislavy sme si vybojovali cez krajské kolo, ktoré sme vyhrali, v Bratislave sa nám podarilo vyhrať skupinu, ktorú sme si vylosovali a v semifinále sme porazili druhého z druhej skupiny a bez problémov sme sa dostali do finále. Z našej prvej skupiny sme narazili znova na Dubnicu, ktorá porazila víťaza druhej skupiny Skalicu.

Finálový zápas s Dubnicou bol už iný, ako prvý zápas v skupine. Napriek našej prevahe sme finálový zápas nezvládli a po samostatných nájazdoch sme prehrali a tak sme skončili ako druhí na Slovensku. Dubnica odcestovala, mala ďalší program a my ako účastník finále sme postúpili do finále medzi staršími žiakmi ČR a SR.
Finále sa hralo dvomi zápasmi, jeden dopoludnia a druhý poobede, obidva zápasy sme s prehľadom vyhrali. Ako vicemajster Slovenska sme sa stali víťazom medzištátneho zápolenia v hokejbale.

Chlapci si zasluhujú moju pochvalu, smútim za týmto kolektívom, ktorý vždy zodpovedne bojoval nielen na ihriskách, ale i v triede pri získavaní nových vedomostí,“ uviedol tréner úspešných zverencov František Gonda.