Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Najlepší starí páni sú zo Smižian

Už neuveriteľných dvadsaťdeväť rokov sa organizuje na Spiši turnaj starých pánov vo futbale. Organizátorom ostatného ročníka boli Iliašovce.

ILIAŠOVCE. Jeden z najkrajších futbalových stánkov na Spiši v poslednú júnovú nedeľu privítal veteránov z Tepličky, Smižian, Harichoviec a domácich hráčov.

Trofej pre Smižany

Dôležité boli prvé, vyrovnané zápasy, ktoré sa končili len tesným rozdielom gólov. Zápas o 3. miesto bol vyrovnaný, no po prvom inkasovanom góle Harichovčania otvorili hru a chceli vyrovnať, čo sa im nepodarilo a z rýchlych protiútokov skórovali Tepličania a zaslúžene vyhrali. Finále sa nieslo v snahe usporiadateľov získať prvé miesto, no koncovka viazla a brankár nemal v prvom polčase veľa práce. Na druhej strane zahrmelo – po priamom kope a dorážke viedli Smižany 1:0. Po zbytočnom faule, ako aj oslabeným postojom útočiaceho hráča zvyšovali skóre na 2:0. V rýchlom slede, po úniku strelili Smižanci tretí gól a polčas bol rozhodnutý.
Do druhého polčasu zavelili domáci a vytvorili tlak a kopec sľubných príležitostí v snahe streliť kontaktný gól. S postupom času sa však vytrácala sila a pribúdalo viacero výborných zákrokov brankára Smižian. Tlak aj snaha domácich nepriniesla želané góly, a tak si po zodpovednom výkone odniesli prvenstvo 29. ročníka turnaja starí páni zo Smižian.
Štafetu organizácie turnaja prebrali po vyhodnotení Harichovčania. Tešíme sa na stretnutie o rok koncom júna 2012 na 30. ročníku tradičného turnaja. Vedenie FK 56 sa chce touto cestou poďakovať účastníkom turnaja, arbitrovi L. Pekárovi, gulášmajstrovi L. Kleinovi s tímom, dievčatám v šenku pod vedením M. Girgaša, hospodárovi Ľ. Bryndzovi za prípravu hracej plochy.
Výsledky 29. ročníka turnaja starých pánov: Smižany – Teplička 1:0. Iliašovce – Harichovce 2:0. O 3. miesto: Teplička – Harichovce 4:0. Finále: Smižany – Iliašovce 3:0.