Korzár logo Korzár Spiš

Spokojnosť so sezónou pod Spišským hradom

Jediným zástupcom futbalového Spiša v krajskej súťaži je dlhé roky Spišské Podhradie. Ináč tomu nebude ani v novej sezóne, ktorá už Podhradčanom klope na dvere.

Zmeny hlavne u dorastencov. Zatiaľ čo s výsledkami A – mužstva Spišského Podhradia vládne spokojnosť, starostí robili dorastenci, ktorí od nového ročníka budú hrať v inej súťaži.Zmeny hlavne u dorastencov. Zatiaľ čo s výsledkami A – mužstva Spišského Podhradia vládne spokojnosť, starostí robili dorastenci, ktorí od nového ročníka budú hrať v inej súťaži. (Zdroj: jope)



SP. PODHRADIE. Niekoľko sezón si udržiava svoju hernú a výkonnostnú úroveň v treťoligovej súťaži mužstvo seniorov spod Spišského hradu.

Dobré desiate miesto

Šéf futbalu a tréner A – mužstva Jozef Komara mal pred jarnou odvetou len jediný cieľ – zachrániť sa v súťaži.
„Snahou bolo skončiť do štrnásteho miesta. Nakoniec to bola desiata priečka, s čím možno vysloviť veľkú spokojnosť.
Teraz už finušujeme s letnou prípravou na nový ročník. Tá sa začala 2. júla. Odohrali sme sedem prípravných stretnutí. Ten najbližší v sobotu so Starou Ľubovňou bude takou generálkou pred prvým majstrovským zápasom,“ uviedol predseda Jozef Komara.
„V kádri dôjde k určitým obmenám. Zníži sa počet posíl z Prešova na dvoch resp. troch hráčov. Na hosťovanie z Levoče sme vybavili Minďaša a do Levoče idú dvaja naši mladí hráči. Ďalšími posilami by mali byť Gonda zo Sp. Hrušova, Hric z Moldavy a brankár Franko zo Sp. Novej Vsi,“ dodal tréner A – mužstva Jozef Komara.
Od súťažného ročníka 2011/2012 budú Podhradčania hrať v súťaži, ktorá už nebude niesť názov III. liga, ale Majstrovstvo regiónu Východ. Prvé kolo je na programe 31. júla a Podhradčania v domácej premiére privítajú Barcu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Problémový dorast

Kým v seniorskom kádri vládne spokojnosť, najväčšie starosti v klube boli v sezóne 2010/2011 s účinkovaním dorastencov. Aj preto sa vedenie klubu rozhodlo, že od nového ročníka už neprihlási do súťaže dorasteneckú „dvojičku“.
„Netreba to brať tak, že nemáme na dorastencov peniaze. Už teraz v jarnej časti museli byť v mladšom doraste preradení starší žiaci. Niektorí dorastenci, hlavne tí mladší, nepristupovali zodpovedne k svojim futbalovým povinnostiam. A tak od novej sezóny už budeme mať len jedno dorastenecké mužstvo. Nič sa nemení u žiakov, kde zostáva tá istá štruktúra. V tejto vekovej kategórii už nie sú dôležité výsledky, ale skôr snaha začínajúcich futbalistov napredovať. A tá u žiakov je. Rovnako ostávajú u žiakov aj tréneri.
A či ostáva aj tréner A – mužstva? Tak tejto otázke sa bude venovať predseda klubu až po jesennej časti,“ skonštatoval J. Komara.

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 742
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 421
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 184
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 472
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 382
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 133
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 814
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 498
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu