V jarnej časti uplynulej sezóny pôsobil pol roka ako tréner v Smižanoch, predtým šesť rokov v Levoči.
KEŽMAROK. Futbalisti Kežmarku obsadili v uplynulej sezóne desiate miesto, Levoča skončila o štyri priečky vyššie. O Dunčkove služby prejavili záujem viaceré kluby. Okrem Smižian a Kežmarku to bola aj treťoligová Spišská Nová Ves, no Dunčko sa napokon dohodol na ročnej spolupráci s Kežmarčanmi. “Vždy ma lákajú nové výzvy. Ozval sa Kežmarok, ktorý chce v blízkej budúcnosti napredovať a možno aj postúpiť do vyššej súťaže. To bol hlavný dôvod môjho odchodu. V Levoči sme to stabilizovali, urobili kus práce. Za šesť rokov sme postúpili z tretej triedy až do štvrtej ligy, čiže o päť súťaží vyššie a už sa ďalej posunúť nedalo. Moje ďalšie ciele sú spojené s Kežmarkom,” povedal nám M. Dunčko, ktorý so Smižanmi postúpil do štvrtej ligy Juh.
Hrať o špicu tabuľky
Ambiciózny kouč sa chce v novom prostredí presadiť a s vedením klubu si kladú vysoké ciele. “Naším cieľom je hrať o špicu tabuľky. Svojimi výkonmi chceme nadviazať na vydarenú jarnú časť uplynulej sezóny. Letnú prípravu sme zvládli v pohode. Spoznával som mužstvo, je tu dvadsať hráčov, s ktorými sa dá pracovať. Je tu vytvorená kostra tímu, myslím si, že sme to dali dokopy. Káder sa nám podarilo posilniť, uvidíme, ako budeme stáť v tabuľke po jesennej časti súťaže,” ozrejmil M. Dunčko.
Ouvertúra v Plavnici
Prvý majstrovský zápas odohrajú Kežmarčania už v nedeľu na ihrisku nováčika súťaže, v Plavnici. “Naším cieľom je tam zabodovať. Je to kvalitné mužstvo v zostave s viacerými hráčmi z vyšších súťaží. V piatej lige Plavnica doma neprehrala jediný zápas, takže nás tam určite čaká rušné prostredie. Dúfam, že sa s tým vysporiadame a že nejaký bod domov privezieme,” naznačil M. Dunčko. Generálka pred začiatkom sezóny sa jeho zverencom vydarila, keď s treťoligovou Spišskou Novou Vsou remizovali 1:1. V 9. kole bude nového trénera Kežmarčanov čakať prestížny zápas, keď Kežmarok doma privíta Levoču. “Určite to pre mňa bude špecifický zápas, veď poznám prakticky všetkých hráčov Levoče. Verím, že to bude dobrý zápas, motivujúci nielen pre mňa, ale aj pre Levočanov,” dodal M. Dunčko.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš