Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Samé víťazstvá

Dorastencom sa darilo. V dvoch po sebe idúcich zápasoch zvíťazili.

SP. NOVÁ VES. Po remíze seniorov s Vranovom doma, výkony dorastov doma s Prešovom a vonku v Liptovskom Mikuláši možno hodnotiť veľmi kladne, pretože svoje zápasy vyhrali.

Dve víťazstvá

Žiaci športových futbalových tried plánované majstrovské zápas nehrali, zápasy boli preložené na iné termíny.
Výsledky, II. liga, starší dorast: Spišská Nová Ves - Prešov 2:1 (1:0), Beňa, Vitovič – Mizerák.
Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 0:2 (0:0), Beňa 2.

Pavol Kubus - tréner SNV: „Naši chlapci podali v zápase s Prešovom hlavne v prvom polčase veľmi dobrý výkon. Tak si predstavujeme spolu s kolegom ich prístup k hre, chceme, aby predvádzali podobný futbal aj v ďalších zápasoch. Pravdaže v takej horúčave a podobnom tempe sa nedá vydržať celý zápas. Vypracovali sme si dosť šancí, hlavne po štandardkách, no chýbal nám väčší dôraz v zakončení. V druhom polčase súper po jedinom centri do našej šestnástky stav vyrovnal veľmi lacným gólom. Chlapci sa po tomto góle zmobilizovali a Vitovič nádherným gólom zabezpečil naše zaslúžené víťazstvo.

V zápase v Liptovskom Mikuláši sme začali veľmi zle, chlapci nevedeli riešiť dlhé nakopávané lopty súpera, prehrávali sme osobné súboje. Postupne sme získavali hernú prevahu, myslím si, že celý zápas sme boli lepším mužstvom. Po prestávke sa náš výkon ešte zlepšil, začali sme hrať kombinačne, a to na súpera platilo. Góly sme dali po veľmi pekných futbalových činnostiach a hlavne dôraze Kamila Beňu. Mrzí ma, že sme sa uspokojili s výsledkom, stav zápasu mohol byť iný. V závere sme sa zľakli víťazstva, domáci nás zatlačili na našu polovicu, ale výsledok sme udržali.“

Mladší dorast: Spišská Nová Ves - Prešov 2:1 (0:0), Kotrády, Jurčo – Poremba.

Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 0:3 (0:0), Koňak, Bednár, Kraus.

Ján Kamenický - tréner SNV: „Zápas s Prešovom bol najťažší z troch zápasov, ktoré sme odohrali. V druhom polčase som chlapcov nabádal na aktívnu hru, vyšli nám na začiatku druhého polčasu pekné akcie a z najkrajšej akcie sme dali úvodný gól. Potom sme nepokryli hráčov súpera, súper z rohu vyrovnal. V závere sa priklonilo šťastie k nám a vyhrali sme. Chlapci si za dobrý výkon zaslúžia pochvalu.
V zápase v Liptovskom Mikuláši sme boli herne lepším mužstvom, hrali sme kombinačný futbal, v prvom polčase sme si vypracovali tri šance, ktoré sme nevyužili. Po zmene strán chlapci zrýchlili kombinácie a zrodili sa tri pekné góly a naše zaslúžené víťazstvo. S hrou i výkonom mužstva som bol spokojný.“

Výsledok, 1.A trieda – žiaci: Odorín – Spišská Nová Ves D dievčatá 0:17 (0:7), Taranová 3, Gyomraiová 3, Rišová 2, Dvorjaková 2, Jurčová 2, Mikolajová, Hlucháňová, Polláková, Paukšová, Drábová.

Kam za futbalom?

Starší a mladší dorastenci II. ligy budú hrať doma s vedúcou Lokomotívou Košice v sobotu o 10:00 hod. starší žiaci 1. ligy U 15 a U 14 privítajú v nedeľu Humenné a mladší žiaci 1.ligy budú hrať doma s KAC Košice. V 1. A triede žiakov dievčatá SNV D budú hrať doma proti Tepličke.