SP. NOVÁ VES. Po pondelkovej prehre 3:6 s Rigou boli predpovede na utorkovú odvetu veľmi pesimistické. Mladíci z Rigy sa predstavili ako veľmi zohraté, kombinačné a vyspelé hokejové mužstvo. Na domácich Vlkoch bolo badať, že sa len zohrávajú. V utorok už to bolo úplne všetko ináč.
Aj v prvom zápase s Rigou sa domáci Vlci ujali vedenia, dokonca viedli o dva góly. Na víťazstvo to nestačilo. V utorok dokázali skórovať a tento tesný výsledok ubránili až do konca.
„Som pyšný na tento mladý tím. Mohli ste vidieť, ako v druhom zápase zabojovali. Hádzali sa do striel. Bojovnosť a taktika rozhodli, plus výborný Peter Hruška v bráne. Bolo to najcennejšie a najdôležitejšie víťazstvo. Klobúk dole pred týmto mužstvo, ktoré sa ešte len pred dvoma mesiacmi dávalo dokopy. Je to o výsledkoch ich práce, charakteru,“ spokojne skonštatoval tréner Tatranských vlkov Aleš Totter, ktorého mrzeli príliš časté vylúčenia jeho zverencov.
„Určite musíme na tom popracovať. Je to úplne iný štýl rozhodovania. Čo mladým hráčom bolo tolerované v českých a slovenských súťažiach, teraz to je úplne iné. Súperi sú veľmi technicky vyspelí a niekedy nič iné neostáva, len sa uchýliť k faulom,“ uviedol tréner A. Totter.
Po náročných dvoch zápasoch čaká na vlkov pár dní voľna, ale už v piatok nastúpia proti silnej Astane a v nedeľu proti Mytišči.
„Uvidíme, aký bude ďalší program. Možno viac budú oddychovať hráči, ktorí chodili na oslabovky. Ešte sa poradíme s kondičným trénerom,“ povedal tréner a poďakovanie venoval aj divákom, ktorých prišlo na druhý zápas raz toľko, ako v pondelok.
„Som strašne rád, že cítim v Spišskej Novej Vsi podporu. Teší vyššia návšteva ako v pondelok a na ľade bolo cítiť, ako nám pomáhali a pripomínali nám povzbudzovaním veľký hokej.“
Nulový Hruška
Svoj veľký zápas v utorok odchytal brankár Tatranských vlkov Peter Hruška. Za svoj chrbát nepustil ani jeden puk. V jednom prípade hlavý rozhodca gól Rigy neuznal po telefonickom rozhovore s videorozhodcom.
„Určite tam útočník hostí zahral rukou a rozhodca to správne posúdil. Nielen môj, ale bol to predovšetkým výborný výkon celého mužstva. Verím, že toto víťazstvo bolo pre nás odrazovým mostíkom do ďalších bojov. Po dvoch stretnutiach som veľmi unavený, ale víťazstvo dodalo sily. Pomohli nám aj diváci svojím povzbudzovaním,“ povedal po stretnutí hlavný hrdina zápasu Peter Hruška.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš