Neradostný bol vstup hokejistov do novej sezóny na vlastnom ľade. Predzápasové udalosti sa odzrkadlili na hre a výsledku.

GELNICA. V piatok 4. novembra sa začala prevádzka na ZŠ P. Bindasa v Gelnici tradičným verejným korčuľovaním. Takmer dve stovky nedočkavých korčuliarov z Gelnice a okolitých obcí sa dostali konečne na ľadovú plochu.

Sezóna sa začala s takmer desaťdňovým omeškaním. Dôvodom boli revízie technických parametrov na štadióne. O 20. hodine sa začal prvý tréning „áčka“, na ktorý prišla aj potencionálna posila Slovana – bývalý juniorský extraligista Miňo Topoli z Levoče.

Minúta ticha

Ten absolvoval tréning v absolútnej pohode. Pri ceste domov autom sa však začal sťažovať na bolesti na hrudníku, ktoré sa zintenzívnili. Žiaľ,úsilie lekárov o záchranu jeho života bolo márne a Miňo v noci podľahol srdcovému zlyhaniu.

„Bol to veľký šok hlavne pre jeho kamarátov – spoluhráčov zo Spišskej Novej Vsi, ktorí teraz tvoria základ gelnického A–mužstva. Dá sa povedať, že tento fakt podstatnou mierou ovplyvnil sobotňajšiu domácu druholigovú premiéru na gelnickom štadióne.

Hráči a všetci prítomní na štadióne si pred začiatkom stretnutia uctili minútou ticha pamiatku hokejistu, kamaráta a dobrého mladého človeka,“ uviedol funkcionár Gelnice a lekár mužstva Marián Znak.

Osem gólov

A v takejto pochmúrnej atmosfére sa začal prvý domáci zápas proti „šarišskému zlepencovi“ Wariors Bardejov. Sú to hráči z Bardejova, Humenného a Michaloviec, ktorých vedie starý hokejový harcovník Marián Schvartzbacher. Tréner pripravil svojich zverencov na stretnutie výborne a vývoj zápasu mali v rukách hostia od prvej minúty. Po dvojgólovom brejku z prvej tretiny sa domáci pokúsili o zvrat, keď v druhej dvadsaťminútovke dvakrát dotiahli kontaktnými gólmi gólové manko. V tretej tretine však už jednoznačne kraľovali hostia, a tak konečný výsledok bol pre domácich až príliš krutý. Po záverečnom hvizde extraligového hlavného rozhodcu pána P. Grečka zavládlo na štadióne nie jedno– ale niekoľkominútové ticho.

„Diváci! Nezatraťte  'Strompfovu družinu '! Veď majú za sebou len jediný tréning na domácej ploche. Verte,že chlapci neprestali chcieť hrať dobrý hokej. O tom vás chcú presvedčiť už na budúcu sobotu, keď privítajú na Bindasovom štadióne rivala z Horehronia.

Pozývame vás 12. novembra o 17.30 hod. na majstrák HK Slovan Gelnica – MHK Brezno,“ uviedol M. Znak.
HK Slovan Gelnica – HK Wariors Bardejov 2:8 (0:2, 2:2, 0:4), Góly: Cvejn, Laškody.