Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Chlapi sa trápia, ženy víťazia

Tretí zápas za sebou odohrali hokejisti Spišskej Novej Vsi na domácom ľade. Súperovi zo Senice nadelili šesť gólov.

SP. NOVÁ VES. Za päť dní odohrali Novovešťania na svojom ľade tri zápasy. Proti Senici už nastúpili aj s hráčmi po zraneniach a chorobách.

Aj keď výsledok 6:3 jasne hovorí v prospech Spišiakov, na ľade to vyzeralo úplne ináč. Hostia dokonca viedli. Domáci mali čo robiť, aby otočili výsledok. Dve minúty pred koncom Seničania prehrávali o gól a odvolali brankára, čo skúsený Kropáč dokonale využil gólom na 5:3 a ešte jeden presný zásah pridal Lemešani.

„Tento duel nebol nejaký extra zápas. Musím priznať, že sa boríme s herným prejavom, s koncovkou, prestávame si úplne veriť. Myslím si, že sme sa nedokázali v prvej časti presadiť proti dobre organizovanej obrane, kde súper len bránil. Aj keď sme dali gól, znovu sa dotiahol na kontakt. Zlomili sme ho až v závere zápasu a zaslúžene sme získali tri body,“ zhodnotil vystúpenie svojich zverencov tréner HK Spišská Nová Ves Marián Horváth.

Mládežnícky hokej

Mládežnícke súťaže pokračovali, juniori získali s Liptovským Mikulášom a Popradom len dva body, dorastenci v Liptovskom Mikuláši vyhrali a v Poprade prehrali. ŠHT v súboji s Popradom bodovali len v súťaži starších žiakov U 15. Prípravky z Popradu doviezli len jeden bod. Ženy so Zvolenom získali zo šiestich bodov päť za domácu výhru a výhru vo Zvolene v predĺžení.

Výsledky, extraliga, juniori: Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš 5:4 sn (3:1, 1:1, 0:2, 0:0, 1:0), Gonda 2, Laškody, Hrouda, Renčok. Spišská Nová Ves – Poprad 6:8 (2:2, 1:4, 3:2), Gonda 3, Cvengroš, Baláž, Hrouda.
Branislav Kohutiar – tréner SNV: „Hrali sme proti Liptovskému Mikulášu, ktorý je vysoko v tabuľke. My sme nastúpili v oklieštenej zostave, zranili sa nám ešte ďalší dvaja obrancovia, takže 95 percent zápasu sme odohrali na dve obrany. Chlapci však podali veľmi obetavý výkon. Aj keď sme skoro celý zápas viedli, 3:1 aj 4:2, Liptovský Mikuláš má svoju kvalitu a dokázal naše drobné chyby využiť. Sme radi, že sa k nám priklonilo šťastie v samostatných nájazdoch, zápas sme doviedli do víťazného konca a získali sme dva cenné body. Za bojovnosť proti Popradu si zaslúžia všetci hráči pochvalu. Na tú všetku smolu sa nám na rozcvičke zranil prvý brankár. Takže sa nám toho nakopilo po tejto stránke dosť. Verím, že sa v priebehu budúceho týždňa dáme dokopy tak, aby sme boli na zápasy kompletní.“

Extraliga dorastu: Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 0:3 (0:1, 0:2, 0:0), Lapšanský, Hamráček, Horváth. Poprad – Spišská Nová Ves 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Lapšanský

Martin Šiška – tréner SNV: „Chlapci na Liptove splnili všetky taktické zámery a náš výkon bol podložený veľmi kvalitným výkonom brankára Godlu. Škoda zápasu v Poprade, s jedným gólom sa nedá vyhrať, škoda toho aj preto, že Denis Godla podal v našej bráne skutočne vynikajúci výkon aj dnes. Mrzí nás strata dvoch bodov.“
Športové hokejové triedy:

Výsledok, 1. liga starších žiakov: U 15: Spišská Nová Ves – Poprad 6:3 (3:1, 2:2, 1:0), Chmeľ 3, Ludányi 2, Štrauch.

U 14: Poprad – Spišská Nová Ves 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Výsledok, 1. liga mladších žiakov:
U 13: Spišská Nová Ves – Poprad 1:9 (1:1, 0:5, 0:3), Sloboda.
U 12: Poprad – Spišská Nová Ves 10:5 (3:2, 2:2, 5:1), Kresťanko, Pokuta, Jendral, Džugan, Fridmanský.

Víťazne so Zvolenom

Majsterky Slovenska mali cez víkend za súperky dievčatá zo Zvolena. Doma položili základ víťazstva v prvej tretine. Vonku museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

„Vo Zvolene sme mali šancí na dva zápasy, no čo, keď gól nedokážeme streliť ani do prázdnej brány,“ uviedol tréner HC Osy Spišská Nová Ves Pavol Findura.

Výsledky, 1. liga žien: Spišská Nová Ves – Zvolen 3:1 (3:0, 0:0, 0:1), Turcsanyiová, Plencnerová, Palkovi.
Zvolen – Spišská Nová Ves 3:4 x (1:0, 0:0, 2:3, 1:0), Výbošťoková, Farkas, Csiszer, Turcsanyiová.