SP. NOVÁ VES. Napísať, že v kresle prezidenta je v prípade Petra Dičáka trochu úsmevné. Kto ho pozná vie, že tento chlap je neustále v pohybe a hlavne futbalu obetuje veľmi veľa.
Nemožno nespomenúť, že zastáva aj vysoké funkcie na úrovni Východoslovenského, ale aj Slovenského futbalového zväzu.
„Vo futbalovom klube som pracoval už dva roky v správnej rade. O dianí som bol dobre informovaný, čiže nie je to pre mňa žiadna novinka,“ povedal na začiatku rozhovoru Peter Dičák.
Čo je momentálne vašou najväčšou prioritou pri nástupe do novej funkcie?
„Riešime káder.“
Káder? Nie skôr boj o záchranu?
„Ani by som tak nepovedal, že hlavným cieľom je záchrana. Skôr stabilizovať káder a budovať mužstvo. Nie ako to bolo doteraz – ísť nejako zo sezóny na sezónu.“
Za pár rokov ste dokázali hrabušický futbal pozdvihnúť až na úroveň štvrtej ligy. Nehovoriac o radikálnej zmene futbalového štadióna v Hrabušiciach. Najchvályhodnejšie je, že ste stavili na šikovných mladých hrabušických mladíkov, vhodne doplnených o legionárov. Budete v tomto trende pokračovať aj v Spišskej Novej Vsi, kde už dlho akoby platilo to staré známe „cudzí hráč, dobrý hráč“! Pritom máme veľmi dobrú mládež, len končiaci kvalitní dorastenci hrajú kade tade, len nie v klube, v ktorom vyrastali.
„Je to priorita. Spišská Nová Ves má veľkú mládežnícku základňu, len je problém pri prechode hráčov z dorastu k seniorom. Už teraz prosím futbalovú verejnosť o trpezlivosť. Mladí dostanú priestor a divákov prosím ešte raz o trpezlivosť. Verím, že tréner Gombár v tejto oblasti urobí opäť dobrú robotu.“
V nedeľu 13. novembra ste odohrali v hrabušickom drese posledný jesenný zápas proti Harichovciam. Uvidíme vás ešte na ihrisku ako aktívneho hráča?
„To je pre mňa najťažšia otázka. Post prezidenta klubu obnáša viac času, viac práce. No teraz neviem na to odpovedať.“
Ak už nebudete hrať, čo by bola veľká škoda, budete naďalej pomáhať piatoligovým Hrabušiciam?
Futbal v Hrabušiciach je moje ďalšie dieťa. Za päť a pol roka sme s pánom Jendrálom niečo urobili, kus práce a tak mu budem naďalej pomáhať. Budem koordinovať určité veci, ale už nie v takom rozsahu.“
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš