POPRAD. Jozef Galajda podriadil svoj život športu. Vyštudoval telovýchovu v Bratislave a živí sa prevádzkovaním bedmintonových kurtov. Organizuje rôzne turnaje vo futsale, florbale, tenise či raketlone. Pre Jozefa je športom číslo jeden tenis.
„Zamiloval som sa do tohoto športu už na strednej škole a manželstvo s raketou a loptičkou bude v mojom prípade večné,“ sľubuje vernosť bielemu športu dvojnásobný majster Popradu vo štvorhre a niekoľkonásobný finalista v dvojhre a Podtatranskej súťaži družstiev, ktorú zároveň organizuje.
Tenis má najradšej
Raketové športy Jožovi nedajú spávať a stále má chuť skúšať niečo nové. Začiatkom decembra sa zúčastnil majstrovstiev Slovenska v olympijskom racketlone. Je to šport raketovej všestrannosti v troch disciplínach - stolný tenis, bedminton a tenis. Všetky zápasy sa hrajú do 21 víťazných úderov a súčtom bodov vyhráva ten, ktorý má najviac bodov.
„Disciplíny sú pri tomto športe postavené, ako keby sa hrali osobitne, ale systém spočítavania bodov a poradie športových disciplín dáva raketlonu špecifickú zaujímavosť a napätie,“ ozrejmil čaro raketlonu Jozef.
Ako nováčik v tomto športe získal v Nitre 2. miesto, čím sa stal vicemajstrom Slovenska olympijského racketlonu.
„Raketlonové turnaje už organizujem tri roky pre rekreačných hráčov v Poprade. Na majstrovstvá Slovenska som šiel zistiť, aká je konkurencia v tomto športe na Slovensku a či mám schopnosti na dosiahnutie dobrého výsledku,“ komentoval pohnútky, ktoré ho priviedli na turnaj v raketlone. „Keďže je to turnaj vo všestrannosti raketových športov, ktoré všetky ovládam, tak som si veril, že niečo môžem dosiahnuť,“ povedal o svojom titule vicemajstra Slovenska.
Jeho druhou láskou je futsal
Svoju všestrannosť Jozef Galajda ukázal aj vo futsale, keď bol reprezentantom Slovenska do 21 rokov a zúčastnil sa Akademických majstrovstiev sveta v Španielsku.
Ako futsalista sa stal univerzitným majstrom Slovenska a akademickým majstrom Slovenska. Najviac si však cení titul majstra Anglicka vo futsale za tím Baltic United v roku 2006.
„Po vysokej škole som pracoval rok v Anglicku a chcel som aj hrávať futsal. Na internete som si vyhľadal najbližší tím. Zavolali ma na prvý zápas, v ktorom som dal hneď štyri góly a aj preto ma zobrali do mužstva,“ spomínal na futsalové začiatky v Anglicku.
„Po mesiaci od môjho prvého zápasu sa hralo finále, v ktorom sme porazili Birmingham 9:6. Ja som strelil tri góly a týmto víťazstvom sme sa stali majstrami Anglicka vo futsale,“ opísal svoj najcennejší futsalový titul.
Chce vyhrávať turnaje
Jozef však nechce zaspať na vavrínoch a už teraz tvrdo trénuje, aby mu budúcnosť priniesla ďalšie úspechy.
„Stále sa chcem zlepšovať v tenise, aby som mohol od svojich 35 rokov chodiť na veteránske turnaje a byť raz majstrom Slovenska veteránov. V raketlone túžim byť majstrom Slovenska a absolvovať nejaký zahraničný turnaj,“ dodal na záver.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš