Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Novotný vychytal a Ščurko vystrieľal bod na Orave

V závere roka 2011 sa hralo nekompletné prvé nadstavbové kolo II. hokejovej ligy. Gelničania cestovali na Liptov.

Brankár Gelnice Marek Novotný bol v D. Kubíne najlepším hráčom hostí.Brankár Gelnice Marek Novotný bol v D. Kubíne najlepším hráčom hostí. (Zdroj: Jozef Petruška)

GELNICA. V skupine B nastúpili proti sebe mužstvá R. Soboty s Liptovským Mikulášom B a Dolný Kubín hostil Gelnicu.

Zhodou okolností sa obidva zápasy skončili rovnakým skóre 3:2, keď v samostatných nájazdoch boli úspešnejší domáci.

Gelničania vycestovali do D. Kubína s odhodlaním odčiniť domácu prehru, po ktorej im uniklo konečné druhé miesto v tabuľke základnej časti o neuveriteľné dve sekundy.

„Zápas sa začal smoliarskym zranením skúseného obrancu hostí Ľ. Dobranského, ktorého po tvrdom zásahu domáceho hráča lakťom vyniesli zdravotníci s ťažko narazeným ramenom z ľadu a zápas preňho skončil,“ uviedol lekár Slovana Gelnica Marián Znak a pokračoval: „Možno aj preto zavládla na ľade nervozita, kopili sa šarvátky a prísny rozhodca Jakubec si urobil poriadok na ihrisku.“

Pätnásti hráči

Vylúčením hosťujúceho Cvejna si Gelničania veľmi skomplikovali situáciu, lebo nastúpili na zápas len s pätnástimi hráčmi v poli, z toho s tromi juniormi a tréner Strompf mal plnú hlavu starostí ako pozliepať zostavu.
„A situáciu mu sťažovali nervózni gelnickí hráči, ktorí nazbierali v prvej tretine 68 trestných minút!!! Domáci však nedokázali využiť opakované presilovky s dvomi hráčmi a Gelničania trestali v 16. minúte, keď v presilovke Ščurko pohotovým švihom poslal hostí do vedenia. Domáci rozchytali brankára Gelnice Mareka Novotného,“ opísal duel na Liptove M. Znak.

V druhej tretine emócie nahradil hokej, hralo sa prakticky bez vylúčení a domáci z opticky drvivej prevahy vyťažili len vyrovnávajúci gól.

V tretej tretine to bol už skôr taktický boj. Hra sa prenášala rýchlo hore – dole a opäť žiaril v bránke Gelnice brankár Novotný. Domáci útočníci sa chytali za hlavu, keď v krátkom slede nepremenili tri tutovky. A tak prišiel trest opäť z hokejky Ščurka, ktorý v oslabení unikol a zavesil na 1:2. Ešteže domáci Lupták po 26. sekundách vyrovnal.

Pred koncom riadneho hracieho času hosťujúci Fábry zbytočne za vlastnou bránou fauloval domáceho útočníka, za čo si vyslúžil trest 5+DKZ a tým spôsobil situáciu, že pri vyrovnanom skóre 2:2 v riadnom hracom čase hrali Gelničania v predĺžení takmer štyri minúty v oslabení traja na štyroch. Ale nesmiernou snahou oslabenie aj celé predĺženie zvládli a nasledovali samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom domáci Ferteliak, ktorý rozhodol o dvoch bodoch Dolnokubínčanov.

„Gelničanom však slúži ku cti, že nesmiernou bojovnosťou podporenou famóznym Marekom Novotným v bráne a pohotovým delovkárom Ščurkom dokázali na horúcom oravskom ľade získať bod. Hokejovo kvalitný druholigový hokej, ktorý sa hral v piatok 30. decembra na dolnokubínskom zimáku, mohol naozaj uspokojiť divákov úrovňou aj dramatickým vyústením. Nemôžem si však odpustiť poznámku na adresu „tiežfanúšikov“ domácich, ktorí opakovane nemiestne urážali výkrikmi z tribúny družstvo hostí a hlavne útočného lídra Gelnice Ladislava Ščurka. Výrazy ako “gelnickí vrahovia odíďte a Ščurko do basy!“ na zimný štadión nepatria!“ dodal M. Znak.

Nadstavbová časť sa hrá systémom každý s každým jednokolovo, pričom družstvá umiestnené po základnej časti vyššie hrajú zápasy na domácom ľade.

Teda – Gelničania, keďže skočili tretí, odohrajú zápasy u súperov v D. Kubíne a R. Sobote. Doma sa postupne stretnú: 7. január s Breznom, 14. január s L. Mikulášom B, 4. február so Sabinovom v záverečnom zápase privítajú 11. februára na ZŠ P. Bindasa Wariors Bardejov. Všetky domáce zápasy majú začiatok o 17.30 hod.