Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Štrnásťgólová prestrelka

V ďalšom druholigovom kole v skupine B narazili zhodou okolností na seba tri stredoslovenské proti trom východoslovenským mužstvám.

GELNICA. Tento mikrosúboj o body sa skončil trojnásobným úspechom východniarov, keď Sabinovčania prekvapujúco vyhrali v D. Kubíne 4:1 a rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Bardejova s Breznom. Tretie víťazstvo pečatili doma Gelničania po výhre nad rezervou L. Mikuláša v pomere 8:6.

Zápas v Gelnici sa začal už skoro tradične – prvá minúta 0:1 pre hostí, keď hosťujúci Koniar využil nepozornosť gelnických obrancov a efektným švihom spomedzi kruhov zavesil bezmocnému Novotnému.
„Gelničania začali zápas v akomsi útlme, napriek upozorneniu trénera pred zápasom, že hostia sú starí lišiaci najmä v obrannej hre a vedia hrať perfektne presilovky. Chlapci z Gelnice nechali trénerové slová v šatni a v prvých ôsmich minútach hrali päťkrát v oslabení. Hostia to využili na strelenie druhého gólu. Ešteže v tomto zápase strelecky disponovaný Janko Šiška v poslednej minúte vyrovnal,“ uviedol funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.
Druhú tretinu už začali domáci podstatne zodpovednejšie a svoju snahu pretavili štyrmi gólmi za sebou. Tréner hostí si vyžiadal oddychový čas. Gelničania opäť dvakrát zbytočne faulovali a Miroslav Droppa trestal v presilovke 5:3 opäť v poslednej minúte.
V polovici tretej tretiny mladík Janke dôsledne sledoval v útočnej tretine puk a chybu brankára hostí a do prázdnej brány zvýšil na 7:3.
„Všetko je jasné - hodnotilo opäť päťsto spokojných divákov. Žiaľ, to isté si mysleli aj hráči Gelnice. Zabudli však na starých liptovských lišiakov, ktorí vyrobili v závere stretnutia na gelnickom ľade opäť drámu a Oško – v tomto zápase už tretíkrát v poslednej minúte tretiny znížil na rozdiel gólu. Hostia vyhrali buly a – samozrejme - odvolali brankára,“ povedal k zápasu M. Znak.
Situáciu však päť sekúnd pred koncom vyriešil mladý obranca Petrík, ktorý nastúpil po zlomenine členka len v treťom stretnutí sezóny a strelou cez celé klzisko do opustenej mikulášskej brány zabezpečil domácim zaslúžené tri body.
Týmto víťazstvom si Gelničania v peknom, slušnom, na góly bohatom a divácky atraktívnom druholigovom dueli po zaváhaní D. Kubína upevnili pozíciu na druhej priečke II. LS v skupine B.

Výsledok: Gelnica – Liptovský Mikuláš B 8:6 (2:2, 4:1, 2:3), Šiška 3, Ščurko, J. Palko, Laškody, Janke, Petrík, resp. Koniar 3, M. Droppa, Škácha, Oško.

Mládežnícky hokej
Mladší žiaci: Sanok – Gelnica 4:11 (3:3, 1:4, 0:4), Ďorko 4, Buňa 2, D. Gurčík 2, L. Gurčík, Šveda, Zahuranec.