Sladká basketbalová pomsta Spišiakov

V priebehu piatich dní odohrali Spišiaci dva zápasy na domácej pôde. Prelomili sériu zlých stretnutí pred vlastným publikom a konečne naskočili na víťaznú vlnu.

Druhé víťazstvo za sebou. Po Žiline zdolali Spišiaci doma aj Komárno a hneď zavládla v tíme lepšia atmosféra.Druhé víťazstvo za sebou. Po Žiline zdolali Spišiaci doma aj Komárno a hneď zavládla v tíme lepšia atmosféra. (Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Dvojmesačné čakanie na domáce víťazstvo bolo už pre hráčov a divákov na Spiši flustrujúce. Nevydarené koncovky stretnutí ich obrali o cenné body a aj postavenie v tabuľke.

Prvý víťazný duel Novovešťanov na domácej palubovke v novom roku proti Žiline mal svoju dôležitosť. Skončila sa zlá séria, ale výsledok zo soboty bolo potrebné potvrdiť v stredu proti Komárnu. To už bol súper inej kvality. Po prvom polčase hostia dokonca viedli, ale domácim hráčom sa vydaril záver a konečne dotiahli súboj do víťazného konca 85:75.

„Určite to bol veľmi zaujímavý súboj. Hlavne divákom sa musel páčiť. Bojovalo sa do poslednej minúty. Po predošlých nevydarený domácich dueloch nás takéto víťazstvo nesmierne teší. Múdro sme zahrali v závere v obrane a na rozdiel od Žiliny, Komárnu tie trojky v závere nepadali,“ uviedol po dobrom výsledku a hre kapitán BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Štefan Bečarik.

„Mali sme im čo vracať po tej nešťastnej prehre o bod. Potrebovali sme určitú vzpruhu, nejakú iskru a toto nám isto ďalej pomôže,“ zdôraznil kapitán Spišiakov. Vo víkendovom kole má Spišská Nová Ves voľno.

Bohatý mládežnícky program

Basketbalové výsledky BK Spišská Nová Ves v 1. lige seniorov, DL kadetov A a B sú v zápasoch vonku polovičné, seniori B v Sabinove vyhrali, v Košiciach prehrali, kadeti A a B po jednom zápase vyhrali a po jednom prehrali.

Starší žiaci vonku a doma s Juniorbasketom Košice vyhrali.

Výsledky: 1. liga: Sabinov – Spišská Nová Ves B 64:90 (30:38), Osvald 24, Lenart 20, Ogurčák 9, Hrabčák 7, Kancir 6, Zvalený 5, Schlosser 5, Križák 4, Frankovič 4, Predný 2, Brutovský 2, Krajňák 2.
Slávia TU Košice – Spišská Nová Ves B 80:58 (45:22), Lenart 16, Ulman 12, Kovalík 10, Osvald 6, Bečarik 6, Kancir 4, Frankovič 2, Predný 2.

Erich Korfanta – tréner SNV: „Začala sa nadstavbová časť o 1.-8. miesto 1. ligy mužov. Úvodné dvojkolo bolo v Sabinove a v Košiciach. V Sabinove sme nastúpili s juniorskou zostavou posilnenou o dvoch extraligistov. Chlapci podali kolektívny výkon, hra bola vyvážená, dávali sme koše za tri body, aj spod koša. Využívali sme rýchle protiútoky a zápas sme vyhrali.
V Košiciach sme chceli zvíťaziť, mali sme najsilnejšiu zostavu aj s chlapcami extraligy. Košice na domácej palubovke neprehrali už tri roky a toto sme chceli zmeniť. Realita bola iná, súper hral jednoducho, využíval rýchly protiútok, my sme ich v prvom polčase nevedeli zastaviť. Nie som spokojný s týmto zápasom, lebo cieľ bol vyhrať.“

DL kadeti: Poprad – Spišská Nová Ves A 75:55 (37:28), Antoni 21, Dvorják 12, Šomšák 9, Klešč 5, Kamenický 2, Petrovič 2, Sitko 2, Pokrývka 2.
Žilina – Spišská Nová Ves A 80:82 (34:52), Antoni 23,Šomšák 19, Dvorják 13, Kamenický 11, Skokan 7, Klešč 4, Petrovič 3, Sitko 2.

Tomáš Mačupa – tréner SNV A: „V sobotu sme odohrali prvý tohoročný zápas v Poprade. Prvá štvrtina sa rozbiehala pomaly a nakoniec sme ju prehrali o tri body. Od druhej štvrtiny až do konca zápasu sme však mali katastrofálnu streľbu a robili sme aj hlúpe chyby pri protiútokoch. Súper vynikal v prvom polčase hlavne v útočných doskokoch a v druhom polčase mal vysokú úspešnosť streľby. Nakoniec sme po zlom výkone prehrali o dvadsať bodov.

V nedeľu sme skoro ráno cestovali do Žiliny, kde sme chceli odčiniť zlý výkon zo soboty. Prvú štvrtinu sme síce prehrali, no druhú sme vďaka zlepšenej obrane a jednoduchým útokom vyhrali o dvadsaťštyri bodov. Tretia štvrtina bola vyrovnaná a viedli sme po nej 55:72. V poslednej štvrtine sme začali hrať nerozvážne, súper zariskoval a minútu pred koncom bol rozdiel jedného bodu. V nervóznom závere sa nám však podarilo zvíťaziť.“

Žilina – Spišská Nová Ves B 108:75 (52:37), Košala 33, Sarna 22, Dovčík 14, Markulík 4, Pižem 2.

Poprad – Spišská Nová Ves B 69:75 (38:25), Košala 23, Sarna 16, Dovčík 12, Macejko 12, Bigoš 6, Markulík 6.

Marek Dovčík – tréner SNV B: „V prvom polčase sme držali krok s favoritom, ale v závere natiahla Žilina náskok na trinásť bodov lepšou hrou podkošových hráčov. V tretej štvrtine sa vyfaulovali naši dvaja najvyšší hráči, takže už sme nemohli konkurovať súperovi hrajúcemu so širším kádrom.
V Poprade boli dva rozdielne polčasy. V prvom sme kopili chyby a nechali súpera vyniknúť, hlavne v druhej štvrtine. V tretej štvrtine sme podstatne zrýchlili hru, spresnili obranu. Vybudovali sme si mierny náskok, ktorý sme dokázali udržať do konca zápasu. Musím vyzdvihnúť objektívne pískanie rozhodcov hlavne v závere stretnutia.“

Starší žiaci: Juniorbasket Košice – Spišská Nová Ves 53:90 (34:35), Košala 23, Sarna 23, Ovčiarik 12, Dovčík 9, Dzurňak 8, Bigoš 6, Susa 5, Markulík 4
Spišská Nová Ves – Juniorbasket Košice 66:51 (39:26), Košala 23, Sarna 16, Dovčík 10, Bigoš 7, Susa 4, Dzurňak 2, Markulík 2, Ovčiarik 2

Marek Dovčík – tréner SNV: „V Košiciach z našej strany nevydarený prvý polčas, nedarilo sa nám úspešne vytvárať celoplošný tlak na súpera. Košice sa zabetónovali pod košom a využívali naše chyby v útoku i v obrane na rýchle zakončenia. Polčas sme vyhrali o bod. V druhej časti sme zlepšili obranu a z toho vyplynuli jednoduché koše a postupne sme zvyšovali vedenie až nad tridsať bodov.
Doma s Košicami sme hrali od piatka štvrtý zápas za sebou. Odrazilo sa to na našej hre, začali sme dobre, potom sme však robili chyby v obrane, nepremieňali sme šance spod koša, súper sa chytil a doťahoval sa. Potom sme sa trápili, rozdiel sa zmenšoval a nakoniec sme víťazstvo udržali.“

Žiaci: KAC Košice – Spišská Nová Ves nedohrané (21:34 - polčas)
KAC Košice – Spišská Nová Ves 69:46 (27:27), Javorský 10, Müller 10,Kamenický 7, Majerčák 6, Drencsenyi 4, Korfanta 4, Kozák 3, Ovčiarik 2.

Starší mini žiaci: Juniorbasket Košice – Spišská Nová Ves 21:69 (9:41), Kozel F 29, Vitikač 14, Korfanta 6, Sater 4, Javorský 4, Kozel D. 4, Cvengroš 4, Dalibor 4.
Juniorbasket Košice – Spišská Nová Ves 31:74 (17:26), Korfanta 17, Vitikač 15, Sater 8, Kozel F 7, Koperdák 7, Dalibor 6, Susa 4, Kozel D 4, Javorský 4, Kontroš 2

Mladšie žiačky: (dvojzápas): Bardejov – ŠKBD Spišská Nová Ves 71:12 a 73:13
Staršie mini žiačky: (dvojzápas): Abovia Košice – ŠKBD Spišská Nová Ves 75:21 a 111:9.