Kvety z farebného papiera, obrázky na steny, veľký papierový hrad i počítač, robot zo škatúľ od topánok, papierové sliepočky – aj takéto zaujímavosti vytvorili šikovné ruky školákov zo ZŠ na Komenského ulici v Smižanoch. Ich dielka vystavili v obecnej knižnici na Obecnom úrade v Smižanoch. Výstavka s názvom Farebný papierový svet potrvá do marca.
SMIŽANY. „Do prípravy papierových diel sa zapojili žiaci prvého stupňa. Každá trieda robila niečo iné, aby to bolo pestré. Každý rok sa snažíme vymyslieť niečo iné. Pre tento sme sa rozhodli pre farebný papierový svet. Myslím si, že deťom to išlo veľmi dobre. Tým mladším pomáhali vychovávateľky a učiteľky. Niektoré staršie deti boli veľmi šikovné a nápadité,“ zdôraznila vychovávateľka Školského klubu detí pri ZŠ Helena Kollárovičová.
Ako prezradila, nabudúce majú pripravenú aktivitu s názvom tvorivé dielne. „Necháme na rozhodnutí učiteľov a žiakov, čo v rámci dielní pripravia, aké materiály použijú.“
Prváčky Pavla Grečková a Katka Drgonecová z papiera majstrovali sliepočky a kohútika. Drobné kúsky papiera lepili na novinový papier. Katka lepila očká, Pavla krídelká. „Robila som papierové obrázky, pomohla mi pani učiteľka,“ uviedla prváčka Sofia Kenderová.
Tretiaci Tomáš Kolesár a Jakub Lengvarský zhotovili poldruhametrového robota. „Vyrobili sme ho zo škatúľ od topánok, oblepili papierom, nakreslili naň vypínače,“ zdôraznili kamaráti a prezradili, že by si pokojne trúfli aj na niečo väčšie.
Vysoké žlté slnečnice pripravili šikovné ruky tretiačky Marianky Šoltísovej. Na výrobu stonky použila veľké papierové kotúče, ktoré oblepila zeleným krepovým papierom a upevnila drôtom. Lupene kvetov vytvorila z farebného papiera. So svojou prácou bola spokojná a veľmi sa jej to páčilo.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš