Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Futsalové štvrťfinále prinieslo vyrovnaný a dramatický priebeh

Futsalová liga vo Vyšných Ružbachoch pokračovala cez víkend štvrťfinálovými zápasmi. Všetky stretnutia priniesli v celku vyrovnaný priebeh.

Futsalová liga. Nechýbala jej dravosť hráčov.(Zdroj: sp)

VYŠNÉ RUŽBACHY. V prvom meraní síl medzi víťazom B–skupiny TSS a štvrtým Slovanom sa čakalo jednoznačné víťazstvo TSS, keďže pre Slovan bolo už účinkovanie v najlepšej osmičke veľkým úspechom. Mladíci však svojho súpera zaskočili svojou defenzívnou taktikou, ku ktorej sa pridala dávka šťastia a veľmi dobre chytajúci brankár Zolnerčík a 22 minút odolávali dobýjaniu svojej bránky. Prekonať sa to podarilo až Bednarčíkovi. Druhý gól sa skúseným hráčom TSS podarilo vsietiť tri minúty pred koncom, keď si vybojovali očakávaný postup no semifinále. V semifinálovom súboji sa stretnú s Flamengom, ktoré po veľkej dráme napokon porazilo Hniezdne tesne 2:1. Ďalšiu semifinálovú dvojicu budú tvoriť Chippendales a Tiamo.
Chippendales si svoj postup vybojovali cez Malý Lipník až v záverečnej trojminútovke, keď dovtedy bol nerozhodný stav 3:3. Avšak Drahovský svojím hetrikom rozhodol o postupe mladíkov. V zápase Tiamo - Spartak to vyzeralo na jednoznačnú záležitosť favorita, ktorý vyhral polčas 4:0. Koniec zápasu však patril Spartaku, ktorý dvoma gólmi v závere trochu zdramatizoval stretnutie. V skupine o 9.-15. miesto nezaváhalo Colo colo, ktoré si bez problémov poradilo s Kick Ass. Veľkému Lipníku s Kick Ass sa vo svojom druhom zápase s Litmanovou podarilo získať aspoň bodík po premenenom pokutovom kope v závere stretnutia. Dôležité dve víťazstvá zaznamenali Starí Páni z Vyšných Ružbách, keď najprv zdolali mladíkov Gurmenu tesne 2:1, a pre nich rekordné víťazstvo 10:2 zaznamenali v zápase s DAT, ktorý doposiaľ ešte neokúsil radosť z výhry, keďže prehral aj svoj druhý zápas s Ihľanami, pre ktoré to zase bola prvá výhra.

Výsledky:

TSS- Slovan VR 2:0, góly: Bednarčík, Pekár, Chippendales - Malý Lipník 6:3, góly: Drahovský 3, Vandžura 2, Buk - Plach , Kupec, Koneval, Hniezdne - Flamengo 1:2, góly: Sekelský- Štefančík, Folvarčík, Tiamo - Spartak 5:3, góly: Dlugoš 3, Mariančík , Firta - Marko, Filko, Virostko, Team Gurman - Starí Páni 2:3, góly: Kyšeľa, Foľvarský- Šutor, Minčík , Buk, Ihľany- DAT 4:2, góly: Gancarčík 2, Guľaš, Tomeček - Šťasný, Hanečák, DAT - Starí Páni 2:8, góly: Žoldák, Šťasný - Šutor 3, Diňa 2, Sčensný. Libák, Kovaľ, Litmanová -Kick Ass 2:2, góly: Eliaš, Vira- Labant, Štelmach, Colo Colo - Kick Ass 10:2, góly: Sakáč a Antóny po 3, Zavacký 2, Zajac, Kroták - Bartkovský, (vlastný Colo Colo).

Tabuľka strelcov: 19 gólov Dlugoš, 17 gólov Matúš Mariančik (obaja Tiamo).

15. DAT 4 0 0 4 7:34 0

Program ďalšieho kola sobota 4. 2. 2012: O 9.-15. miesto: 16.00 Kick Ass - Starí Páni, 16.50 Team Gurman - Ihľany, 17.40 Ihľany - Kick Ass.

O 5-8 miesto: 18.30 Malý Lipník - Slovan VR, 19.20 Hniezdne - Spartak.
Semifinále: 20.10 Chippendales - Tiamo, 21.00 TSS - Flamengo.