Poprad vstúpil do play-off hladkým víťazstvom

Popradský Arne Kroták bojuje s Marekom Birom z Trenčína.
Popradský Arne Kroták bojuje s Marekom Birom z Trenčína. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|9. mar 2012 o 20:35

V prvom štvrťfinálovom zápase hokejového play-off si Poprad na domácom ľade poradil s Trenčínom 5:1.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v prvom štvrťfinálovom zápase play off Tipsport extraligy nad Duklou Trenčín 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá. Druhý zápas sa hrá pod Tatrami v sobotu o 18.00 h.

Hoci úvodný zápas play-off nedokázal zaplniť celú arénu, zápas začal v prajnej atmosfére zostra už od úvodných sekúnd. V úvodných minútach mal Poprad dvojitú výhodu presilovej hry, v jednej fáze dokonca o dvoch hráčov, ale napriek streleckým pokusom Kuľhu z tohto mráčika nezapršalo. V tíme hostí skúšal šťastie najmä Tybor, ale s jeho nebezpečnými strelami si Melicherčík poradil. Skóre sa po prvý krát menilo v 16. minúte, keď obrana hostí zabudla na Kuľhu, ktorý po Balánovom pase bezpečne skóroval.

Aj keď úvodnú šancu prostrednej časti si vypracoval Pardavý, boli to domáci, ktorí častejšie zamestnávali trenčianskeho gólmana. Šťastie pokúšali postupne Rapáč, Suchý, Svitana a Stromberg, ale Trenčania ešte odolávali. Cestu do bránky našiel až puk po presnej strele Kuľhu, ktorého našiel v ideálnej pozícii Koskinen. O minútu nato popradský kanonier zavŕšil svoj čistý hetrik, keď v presilovke od modrej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Trenčín sa začal rozsypávať, čo bolo vodou na mlyn pre rozbehnutý Poprad. Tri minúty pred koncom využil Rapáč ďalšiu presilovku, keď zrazenú strelu usmernil do bránky a zvýšil už na 4:0.

Keď v 45. minúte pridal piaty gól Svitana, o víťazovi bolo rozhodnuté a skončila sa časť zápasu a hráči sa v hlavách začali sústrediť na ďalší duel. V ďalších minútach pribúdalo na ľade nečistých zákrokov, ležiacich hráčov, šarvátok a vylúčení. Dve minúty pred koncom sa Trenčanom podarilo prelomiť streleckú smolu a po strele Tvrdoňa zaznamenať aspoň čestný úspech.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Sme radi, že máme prvú výhru. nerodila sa ľahko. Trenčín dobre korčuľoval a bránil. Rozhodli presilovky. Ťažko povedať, či zajtra nastúpi Kroták, verím, že sa nám podarí urobiť všetko, aby nastúpil."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Zápas sme si prehrali sami. Prvé dva góly sme dostali po našich veľkých individuálnych chybách, druhé dva góly sme dostali v oslabeniach. Boli sme veľmi nedisciplinovaní, proti takému mužstvu ako má Poprad potom nemáme šancu.

ico

Fakty

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) - stav série 1:0

Góly: 16. Kuľha (Balán, Svitana), 33. Kuľha (Koskinen, Vandas), 34. Kuľha (Suchý, Koskinen), 38. Rapáč (Suchý, Kuľha), 45. Svitana (Balán, Vaic) - 59. Tvrdoň (Tybor, Gašparovič).

Rozhodovali: Mullner, Grečko - Valach, Výleta, vylúčení: 10:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3146 divákov.

HK Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Kramár, Brejčák, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - Svitana, Balán, Vaic - Svačina, Kroták, Rapáč - Škovira, Stromberg, Takáč.

Dukla Trenčín: Kováč - Hlubuček, Bednár, Gabriš, Nemčík, Trefný, Biro, Imrich, Štindl - Pardavý, Šťastný, Fabuš - Gašparovič, Tvrdoň, Tybor - Mikula, Broska, Sojčík - Daňo, Melichárek, Filo.