Popradčania sa v Trenčíne nepresadili

(Autor: SITA)
Sportnet|13. mar 2012 o 20:52

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v treťom štvrťfinále Tipsport extraligy nad HK Poprad 4:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1

. Štvrtý zápas je na programe v stredu opäť pod hradom Matúša Čáka.

TRENČÍN. Trenčania nastúpili na domáci zápas nabudení, od začiatku vyvinuli na Popradčanov tlak a v 9. minúte prišla vážnejšia akcia, ale bez gólu. V 16. minúte hrali domáci presilovku, ktorú v 17. minúte využil na strelenie vedúceho gólu Šťastný.

Na začiatku druhej tretiny mali domáci opäť výhodu presilovej hry, ktorú v 21. minúte využil Pardavý na strelenie druhého gólu. Domáci naďalej tlačili, ale Poprad odolával ich náporu. V 27. minúte mal Poprad výhodu presilovej hru, ale Trenčania sa vynikajúco ubránili. V 30. minúte prišla šanca domácich streliť do odkrytej bránky tretí gól, ale Filo netrafil puk. V 32. minúte dostal Fabuš Trenčín do trojgólového vedenia. Poprad v druhej tretine hral iba na presilové hry, ale i tie nevyužíva a bráni sa tak naďalej trenčianskemu náporu. V 38. minúte sa Poprad tlačí na domácu bránku a snaží sa znížiť vedenie Trenčína, ale ten odoláva a tlačí hru von z obranného pásma. Tretia tretina začala trenčianskou presilovkou, ale bez gólového efektu.

Poprad sa snaží o strelenie kontaktného gólu a v presilovej hre v 49. minúte sa mu to aj podarí zásluhou Vaica. Popradčania mali v 55. minúte viac šancí na strelenie druhého gólu, čo sa im však nepodarilo. Trenčania získali v 57. minúte presilovú hru, ktorú však nevyužili. V 60. minúte strelil do prázdnej bránky štvrtý gól Gašparovič.

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Zápas sme mali od jeho začiatku vo svojich rukách. Keď sa nám v druhej tretine podarilo odskočiť na trojgólový rozdiel, ďalší priebeh stretnutia sme až do konca spoľahlivo kontrolovali. Musím pochváliť mužstvo za tímový výkon. Hráči ukázali, že každým zápasom dospievajú aj takticky a herne rastú. Teší nás, že sme sa odvďačili našim fanúšikom za ich povbudzovanie."

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "V tomto zápase sme za súperom zaostávali vo všetkých činnostiach. V útočnom pásme sme nehrali dôrazne, v obrane sme robili chyby a stredné pásmo sme nedostatočne vykrývali. Našu hru sme zlepšili len v tretej tretine, keď sme zrýchlili našu kombináciu a veľa nechýbalo, aby sme sa vrátili do zápasu. Už sa nám to však nepodarilo, pretože tak ako sme hrali v záverečnej tretine, musíme hrať celé stretnutie."

ico

Fakty

Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) - stav série 2:1

Góly: 17. Šťastný (Hlubuček, Daňo), 21. Pardavý (Gabriš), 32. Fabuš (Pardavý), 60. Gašparovič (Sojčík) - 49. Vaic (Svitana, Fabian).

Rozhodovali: Jonák, J. Konc - Valach, Tvrdoň, vylúčení: 10:9, navyše: Fojtík 10 minút za zhodenie rukavíc - Rapáč 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4 210 divákov

Trenčín: V. Kováč - M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný - P. Fabuš, Melichárek, Pardavý - M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - O. Mikula, P. Kopecký, M. Filo

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, Str”mberg, R. Rapáč - Homa, Škovira, S.Takáč