Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Karatistické talenty žali ďalšie úspechy

V nedeľu 11. marca sa za účasti 436 pretekárov zo 47 klubov Slovenska v Komárne uskutočnilo 2. kolo slovenského pohára detí, žiakov a mladších dorastencov v karate.

Medailisti. Zľava tréner F. Vorobeľ a jeho zverenci R. Karabinoš, J. Kaleta, S. Truska.Medailisti. Zľava tréner F. Vorobeľ a jeho zverenci R. Karabinoš, J. Kaleta, S. Truska. (Zdroj: fv)

ST. ĽUBOVŇA. Pretekári ŠKM-KK Ľubovňa vycestovali na toto mládežnícke športové podujatie s cieľom získať ďalšie body, ktoré im zabezpečia účasť na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska v máji 2012 v Partizánskom. Svoje predsavzatia aj viacerí z nich splnili. Z jedenástky pretekárov si šiesti priniesli do Starej Ľubovne 7 medailí. V kategórii kata 5-7–roční si 3. miesto vybojoval Oliver Barlík a vynikajúci výkon podal v kategórii kumite chlapci 5-7–roční, kde doslova jednoznačne deklasoval svojich súperov a získal zlato, pričom finálový zápas vyhral predčasne 8:0 za 35 sekúnd. 2. miesta si vybojovalo až päť karatistických talentov ŠKM-KK St. Ľubovňa a to Gabriela Kovalčíková v kategórii deti 5-7 rokov do 24 kg, Zuzana Kaletová mladšie dorastenky do 40 kg, Diana Juráková - mladšie dorastenky do 45 kg, Adam Jurák - žiaci do 40 kg a Filip Šenšel v kategórii chlapci 5-7–roční do 28 kg. Body do slovenského pohára si prirátali aj Vierka Kaletová, David Derevjaník a Adam Krafčík. Tretie záverečné kolo slovenského pohára čaká mladých karatistov v apríli v Trenčíne.

DUTCH OPEN – Premier Leauge 2012

V dňoch 9. – 11. marca 2012 sa v Holandskom meste Dordrecht uskutočnil prestížny turnaj DUTCH OPEN 2012, ktorý bol súčasťou celosvetovej WKF Premier Leauge a taktiež súčasne bol zaradený v pláne prípravy na majstrovstvá Európy seniorov v Tenerife v Španielsku. Karatistického turnaja sa zúčastnilo spolu 491 reprezentantov zo 169 klubov sveta. Slovenskú republiku na tomto atraktívnom športovom podujatí pod vedením reprezentačných trénerov Jaroslava Javorského a Petra Macka reprezentoval aj člen ŠKM-KK Stará Ľubovňa Roman Vorobeľ v kategórii seniori do 84 kg. V tejto kategórii štartovalo 51 pretekárov z 22 krajín sveta. Roman síce prehral v 1. kole so skúseným švajčiarskym pretekárom, ale získal ďalšie medzinárodné skúsenosti, ktoré bude môcť postupom svojej karatistickej kariéry účelne realizovať v konkurencii seniorov na ostatných dôležitých nielen domácich, ale najmä medzinárodných podujatiach.

Majster Slovenska v karate seniorov zo Starej Ľubovne

Hala športového gymnázia v Žiline bola v sobotu 17. marca 2012 dejiskom Majstrovstiev Slovenskej republiky seniorov v karate. Do bojov o majstra Slovenska zasiahla aj štvorica pretekárov ŠKM–KK Stará Ľubovňa. V kategórii kumite do 60 kg si po vynikajúcom výkone titul majstra Slovenska vybojoval vekom ešte junior Samo Truska, ktorý vo finále porazil Reného Adlera z Kachi Nitra 3:1. Bronz v tejto kategórii pridal Jakub Kaleta. V kategórii kumite do 84 kg si 3.miesto vybojoval Radoslav Karabinoš. V celkovom hodnotení klubov na Majstrovstvách Slovenska sa ŠKM-KK umiestnil na 6. mieste z celkového počtu 33 klubov. Pretekári tak dosiahli výborné umiestnenie medzi seniormi, čo svedčí o dobrej príprave už u mládeže.