Spomínajú sa mená prednostu mesta Antona Karniša, mestského poslanca Rudolfa Žiaka (Smer-SD) a v neposlednom rade aj exprimátora Valenta Jaržembovského.
STARÁ ĽUBOVŇA. Do redakcie nám bol zaslaný email, ktorý nás na “zaručené“ zmeny upozornil. V hre má byť funkcia prednostu mestského úradu, šéfa Ekos-u a vraj i jedno miesto mestského poslanca. Zaručenosť správ sme si overovali u menovaných.
Prednosta A. Karniš má údajne namierené do Ekosu. Pravdou je, že mesto vypísalo v podniku výberové konanie na funkciu riaditeľa. Pred časom nám primátor Michal Biganič (nez.) povedal, že prihlášku si môže podať každý, kto spĺňa podmienky. Nevylúčil ani osobu svojho prednostu.
„Uvažujem o podaní prihlášky. Ťažko však niečo predbiehať, o riaditeľovi Ekosu predsa budú rozhodovať poslanci,“ povedal nám A. Karniš.
Žiakov zamestnávateľ o odchode nevie
V prípade, ak by prednosta predsa len svoj post opustil, špekulácie hovoria ako o jeho nástupcovi R. Žiakovi. Ten momentálne pracuje na Úrade Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Dohady nechcel komentovať s odôvodnením, že záležitosť je bezpredmetná, keďže funkcia prednostu je obsadená.
Hovorkyňa PSK však k jeho avizovanému odchodu zo súčasného zamestnania povedala: „Odchod z Úradu neavizoval, ani nepožiadal o uvoľnenie z funkcie vedúceho odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu PSK.“
Jaržembovský zatiaľ nerozmýšľa
V prípade, ak by sa dohady naplnili a R. Žiak by sa stal prednostom, jeho funkcia mestského poslanca v Starej Ľubovni by prešla na prvého náhradníka. Tým je dlhoročný exprimátor Starej Ľubovne Valent Jaržembovský.
„Niečo som začul, zatiaľ sa však tým nezaoberám. Rozmýšľať by som začal, až by to bolo reálne,“ odpovedal nám na otázku, či by sa vrátil do poslaneckej lavice.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš