Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Vo Zvolene sa tešili zo zisku bodu

Bez zraneného Krajňáka, ale zato s najnovšou akvizíciou - Lukášom Hricovom, vybehli v stredu na trávnik futbalisti Starej Ľubovne.

Bojovní gorali (v modrom). Šli do niektorých  súbojov na hrane noža.Bojovní gorali (v modrom). Šli do niektorých súbojov na hrane noža. (Zdroj: Mário Veverka)

STARÁ ĽUBOVŇA. No ani na tretí pokus sa im nepodarilo streliť gól. Ba čo viac - vďaka hrubej chybe prišli aj o prvý jarný bod. V sobotu však vo Zvolene uhrali remízu 1:1.

MFK Goral Stará Ľubovňa – MFK Vranov n/Topľou 0:1 (0:1)

Moment, ktorý rozhodol o osude celého stretnutia sa pritom udial už v 8. minúte. Pekárovu prihrávku v šestnástke zachytil Molek a z desiatich metrov ju poslal, aj keď so siahnutím si Bičuša, do siete. Zaskočených goralov mohla rozveseliť hneď prvá vážnejšia príležitosť. Lukáš Hricov sa z pravej strany predral do šestnástky, Kaleta sa však v dobrej pozícii zahral na rugbistu. Postupom času začala v domácom drese úradovať bratská dvojica Hricovcov. V 27. min. najskôr Miroslav zakončoval nad, o štyri minúty neskôr sa zase v najväčšej šanci polčasu ocitol Lukáš. Tiesnený dvojicou obrancov, ale namieril len do rúk vranovského brankára.

Po prestávke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Naďalej sa hral behavý, skôr medzišestnástkový futbal bez finálnej myšlienky. Výnimkou boli dve akcie hostí – najskôr v 49. min. Šamo kolmým pasom vysunul Kulicha, toho však ešte pred strelou odblokoval Vresilovič. O niekoľko sekúnd zase Hatok skvele potiahol loptu, Adam odcentroval,... a Molek namieril vedľa pravej žrde Bičušovej brány. Po hodine hry začali rožky vystrkovať aj domáci. Tí to skúšali skôr z diaľky, no strely Mariančíka, Selepa i M. Hricova mali skôr propagačný charakter. V 65. minúte sa na druhej strane blysol Šamo. Svoj dravý prienik pred Bičuša ale zakončil najhoršie ako mohol - päť metrov mimo. Po tomto momente sa Vranovčania stiahli do defenzívy čakajúc na útoky domácich. Tí sa síce snažili, lenže platonický tlak nepretavili ani len do náznaku výraznejšej šance.

Gól: 8. Molek. ŽK: Štefaňák - Novák. Pred 50 divákmi rozhodoval Weiss.

Stará Ľubovňa: Bičuš – Foľvarský, Pekár, Vresilovič, Sekelský (72. Zima) – Mariančík (78. Štefánik), Kaleta (61. Selep), Petrus, Štefaňák - M. Hricov, L. Hricov.

Vranov: Makó – Paluba, Novák, Magáč, Hatok - Kulich, Stanislavský, Sopko (90. Gdovin), Adam (82. Sakala) - Šamo, Molek (59. Dvorjak).

MFK Lokomotíva Zvolen - MFK Goral Stará Ľubovňa 1:1 (1:0)

Len 66 divákov bolo zvedavých na to, či Lokomotíva utiahne vlak s goralmi, alebo sa jej opäť zadrú piesty. Na jar totiž získala len bod, a pokiaľ chcela zastaviť svoj prepad, musela myslieť na víťazstvo. Bližšie k nemu mal ale napokon posledný tím tabuľky.

Hostia, ktorí na zvolenský trávnik vybehli v defenzívnom rozostavení 4-5-1, sa dopredu príliš nehrnuli a bránu súpera chceli ohrozovať hlavne brejkami. Domáci ich však po dvadsiatich minútach trochu povytiahli z ulity. Po chybe obrany sa totiž centrovaná lopta dostala k Vrbiniakovi, ktorý ju, nikým nepokrytý, poslal hlavou siete.
Do druhého polčasu si tak gorali museli obuť ofenzívnejšie kopačky. A tie im nakoniec svedčali. Už v 55. min. mohli vyrovnať, no L. Hricova vychytal z bieleho bodu skúsený Vreštiak. Svoju chybu však agilný útočník napravil o štvrťhodinu neskôr. Poďakovať sa za to môže Pekárovi, ktorý v strede poľa zabojoval, získal loptu a poslal ju ponad celú obranu Zvolena. Dlhý pas potom hosťujúci „forward“ v páde, popri brankárovi, dokonale využil.

Vďaka tomuto zásahu si tak staroľubovnianski futbalisti odviezli spod Pustého hradu prvý jarný bod. A podľa slov trénera tým potvrdili, že výsledky, ktoré dosiahli v posledných dvoch kolách, neboli náhodné.

Góly: 23. Vrbiniak - 69. L. Hricov.

MFK Goral: Bičuš - Firta (22. Turlík), Foľvarský, Pekár, Vresilovič - Mariančík (74. Mušinský), Petrus, M. Hricov (89 Selep), Sekelský, Štefaňák - L. Hricov.