Korzár logo Korzár Spiš

Ubytovaní hostia budú v Tatrách cestovať električkou bezplatne

Súčasťou balíka služieb Tatry card bude počas letnej sezóny aj bezplatná doprava na električke a zubačke počas celého pobytu vo Vysokých Tatrách.

(Zdroj: TASR)

VYSOKÉ TATRY. Vo Vysokých Tatrách budú môcť návštevníci cestovať na električke a zubačke zadarmo.

Podmienkou bude ubytovať sa minimálne na dva dni v zmluvnom ubytovacom zariadení poskytujúcom zľavovú kartu Tatry card. Kartu dostane ubytovaný návštevník na recepcii hotela zadarmo.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem bezplatného cestovania na električke a zubačke bude môcť návštevník Vysokých Tatier využiť viaceré výhody nielen v prípade ubytovania, ale aj pri využívaní ďalších služieb, atrakcií či návštev kultúrnych inštitúcií.

SkryťVypnúť reklamu

Zľavy na Tatry card budú platiť počas celého pobytu turistu vo Vysokých Tatrách. „Našim cieľom je zvýšiť počet viacdňových návštevníkov a predĺžiť priemernú dĺžku pobytu, ktorá je dnes 3,5 dňa, možno na štyri dni a dosiahnuť to, aby ľudia nechodili do Tatier len na jednodňové pobyty, ale aby sa ubytovali v regióne a míňali tu peniaze,“ povedala o projekte Tatry card výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Od nadchádzajúcej letnej sezóny bude projekt Tatry card zastrešovať Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Karta si získala obľubu

Zľavová karta, ktorá je súčasťou pobytových balíkov, si získava obľubu aj vo Vysokých Tatrách. Tatry card mali turisti vo Vysokých Tatrách k dispozícii druhú sezónu.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa Maťašovskej záujem o ňu prevýšil očakávania. Počas zimy 2011/2012 vystavili vo Vysokých Tatrách takmer 20 000 kariet.

Prostredníctvom Tatry card bolo predaných takmer 15 000 ski balíkov, čo je v porovnaní s predchádzajúcou sezónou viac ako dvojnásbok. V zime 2010/11 vydali vo Vysokých Tatrách okolo 9 000 kariet a prostredníctvom nich sa predalo asi 6 500 ski balíkov.

Hoci ešte počas zimnej sezóny vydávala Tatry card spoločnosť Tatry mountain resorts, ktorá vlastní viacero hotelov vo Vysokých Tatrách, najviac kariet vydal návštevníkom hotel Sorea Urán v Tatranskej Lomnici.

Až na druhom mieste bol hotel patriaci spoločnosti. Bol ním Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici. O Tatry card mali počas zimy najväčší záujem Slováci, ktorí tvorili 36 % klientov Tatry card, na druhom mieste s 25-percentným podielom boli Poliaci a na treťom s 20-percentným podielom boli návštevníci z Českej republiky.

SkryťVypnúť reklamu

Región Vysoké Tatry napriek výraznému nárastu vydaných zľavových kariet Tatry card počas zimnej sezóny stále zaostáva za Nízkymi Tatrami. V Nízkych Tatrách vydali počas zimy takmer 28 000 zľavových kariet.

Tatry card budú môcť turisti využiť počas letnej sezóny, ktorá je pre projekt letnej Tatry card určená od 1. júna do 31. októbra.

Turistika

Najčítanejšie na Spiš Korzár

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  2. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  3. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  4. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  5. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  6. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  7. Na Marka oharka do jarka
  8. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 30 273
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 631
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 8 427
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 416
  5. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 6 540
  6. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí 4 795
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 359
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 107
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu