Spišiačky skončili nakoniec piate

Piate miestoVolejbalistky dosiahli rovnaké umiestnenie ako vlani.
Piate miestoVolejbalistky dosiahli rovnaké umiestnenie ako vlani. (Autor: jope)
Sportnet|25. apr 2012 o 00:00

Extraligové volejbalistky skončili na celkovom piatom mieste, rovnako ako vlani.

Extraligové ženy skončili na celkovom piatom mieste v ročníku 2011/2012, rovnako ako vlani.

SP. NOVÁ VES. Svoje účinkovanie v tomto ročníku však zakončili prehrou v Nitre s mladými hráčkami COP.

Spišiačkam stačilo na celkové umiestnenie na 5. mieste v lige uhrať jediný set, čo sa hneď na úvod stalo. Potom sa družstvo prestriedalo a hosťujúce volejbalistky si vybrali slabšiu chvíľku, čo COP využila na zisk setu.

Následne Spišiačky vyhrali tretí set hladko na 12 bodov, aby prehrali ten štvrtý po boji 27:25. V tajbrejku hrali Spišiačky zadržane a začali dvomi pokazenými podaniami a potom prehrávali už 2:7, čo už nedohnali.

Celý zápas tak prehrali 2:3 na sety a bola to už tretia prehra s COP u nich doma po sebe. Celkovo však po prvom sete už o umiestnenie nešlo, pretože to bolo jasné – Spišiačky skončili na 5. mieste a COP Nitra na 6. mieste v extralige v ročníku 2011/2012.

Výsledok, extraliga, ženy – o 5. miesto: COP Nitra - VK Spišská Nová Ves 3:2 (-22, 25, -12, 25, 12). Becková, Javorská, Kubová, Jakábová, Harčárová, Hnátová M., libero: Vartovníková, striedala: Olejníková.

Asistent trénerky žien VK SNV Ľudovít Švihla po stretnutí povedal: „V Nitre sa nám proti COP v posledných troch dueloch vyslovene nedarilo. Aj tento zápas sme prehrali až po boji, ale po prvom sete už bolo umiestnenie jasné, za daného stavu cieľ splnený, takže sme mohli ľubovoľne striedať, čo sme aj urobili. Skončili sme na celkovom 5. mieste v lige, všetkým dievčatám sa chcem za výkony v extralige poďakovať a viem, že ešte budeme vo výbore robiť rozbor ligy, pretože už nám klope nová sezóna na dvere.“